Україна
Донецький окружний адміністративний суд
05 листопада 2019 р. Справа№200/12167/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого Олішевської В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позов ОСОБА_1
до відповідача: Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області
про: визнання незаконним та скасування рішення Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області про відмову в призначенні допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 , визнання протиправною відмову Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області у нарахуванні та виплати ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини, зобов'язання Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 за її заявою від 25.09.2019 року.
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області про визнання незаконним та скасування рішення Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області про відмову в призначенні допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 , визнання протиправною відмову Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області у нарахуванні та виплати ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини, зобов'язання Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 за її заявою від 25.09.2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1 народила сина ОСОБА_2 . 25 вересня 2019 року, відповідно до довідок про взяття на облік на ВПО № 1421-5000201176, № 1421-5000201142 від 25.09.2019р., вона з дитиною фактично тимчасово мешкаємо як переселенці у АДРЕСА_1 , та звернулася до Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області із заявою про призначення та виплату державної допомоги при народженні дитини, на сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Однак у зв'язку із пропуском встановленого законом 12-місячного строку для звернення для отримала допомоги при народження позивач зазначає, що отримала усну відмову в призначенні допомоги, але копію рішення про відмову призначення виплати допомоги не надали. Позивач вказує на те, що 26.09.2019 року вона звернулась до УСЗН з інформаційним запитом про підстави відмови призначенні допомоги при народженні дитини, та в жовтні 2019 року відповідач надав відповідь № 08 вх. Р-672-5.1-6.2 від 02.10.2019 року, в якому повідомив, що державна допомога при народженні дитини, призначається за умови звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини. Позивач вважає дії відповідача щодо не призначення виплати допомоги при народженні протиправними та такими, що порушують вимоги чинного законодавства. Крім того, позивач вказує на те, що вона та її дитина як громадяни України мають право на соціальний захист від держави, а соціальний захист це комплекс організаційно правових та економічних заходів, спрямованих на захист добробуту кожного члена суспільства. Забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, держава зобов'язується забезпечити дитині захист і піклування, які необхідні для її благополуччя. Також, позивач зазначає, що в сім'ї якої виховується та проживає неповнолітня дитина, має право на державну допомогу, яка надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідачем через канцелярію суду надано відзив на позовну заяву. Відповідно до якого останній просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що позивач 25 вересня 2019 року звернулась до Управління з питання оформлення допомоги при народженні дитини. Оскільки звернення за призначенням допомоги надійшло пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини управлінням 26 вересня 2019 року прийнято рішення про відмову у призначенні допомоги при народженні дитини. З урахуванням наведеного, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. У відзиві на позовну заяву просив суд розглядати справу без участі представника управління.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 04 листопада 2019 року.
Разом з позовною заявою позивачем надано до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Приписами частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи, що Управлінням соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька прийнято рішення про відмову в наданні державної допомоги при народженні дитини лише 26.09.2019 року, а з даним позовом позивач звернувся до суду 15.10.2019 року суд вважає, що позивачем не порушено шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
З огляду на те, що позивач, представник позивача та представник відповідача у судове засідання не з'явились, суд приходить висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серія НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (а.с. 12).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 народила сина - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 від 23 серпня 2018 року, виданим Холодногірським районним у місті Харкові відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області (а.с. 13).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 були взяті на облік як особи, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, у зв'язку зі зміною місця проживання, а саме: з АДРЕСА_1 , що підтверджується відповідними довідками управління соціального захисту населення від 25.09.2019 року № 1442-5000201142 та № 1421-5000201176 (а.с. 14, 15).
З матеріалів справи встановлено, що позивач 25.09.2019 року звернулась до Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області з заявою про призначення допомоги при народженні (а.с. 28-29).
Управлінням соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області прийнято рішення від 26 вересня 2019 року, яким допомогу ОСОБА_1 не призначено згідно статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (а.с. 25, 27).
26 вересня 2019 року ОСОБА_1 направлено повідомлення № 08/3-03055 про відмову в наданні державної допомоги сім'ям з дітьми (а.с. 26).
Судом встановлено, що представник позивач звернувся до Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області з адвокатським запитом, відповідно до якого просив роз'яснити підстави відмовити в призначенні ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини (а.с. 17).
Листом від 02.10.2019 року № 08 вх Р-672-5.1-6.2 Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області повідомило представника позивача про те, що 25.09.2019 року ОСОБА_1 звернулась до управління із заявою про призначення допомоги при народженні дитини. Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811 допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. Оскільки ОСОБА_1 не звернулась протягом дванадцяти місяців з дня народження дитини до органів соціального захисту населення, підстави для призначення допомоги при народженні дитини відсутні. Повідомлення про відмову в наданні державної допомоги із зазначенням порядку оскарження рішення управління 30.09.2019 року надіслано за місцем фактичного проживання ОСОБА_1 (а.с. 18).
Не погодившись з діями відповідача щодо прийняття розпорядження про відмову у призначенні допомоги при народженні дитини, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР, Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-XII (далі по тексту - Закон № 2811), Законом України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року № 2402-ІІІ (далі по тексту - Закон № 2402).
Статтею 3 Конституції України визначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Відповідно до частини сьомої статті 7 Сімейного Кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 3 Конституції України закріплене визнання найвищою соціальною цінністю в України людини, її життя і здоров'я, честі і гідності, недоторканності і безпеки, відповідальність держави перед людиною за свою діяльність та головний обов'язок держави щодо утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
Згідно статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Так, згідно з частиною 1 статті 1 Закону громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених Законом та іншими законами України.
Згідно з пунктом 2 частиною 1 статті 3 Закону одним із видів державної допомоги сім'ям з дітьми є допомога при народженні дитини. Така допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення; надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною; покриття витрат на її виплату здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів (стаття 4, частина 1 статті 5, частина 1 статті 10 Закону), з урахуванням умов, визначених у статті 11 Закону № 2811.
Таким чином, допомога при народженні дитини є різновидом державної допомоги у загальній системі соціального захисту населення і надається з метою забезпечення відповідного рівня матеріальної підтримки сімей, у яких є діти, створення належних умов для утримання та виховання дітей.
За приписами статті 11 Закону № 2811, для призначення допомоги при народженні дитини до органу соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини. Даний перелік документів є вичерпним. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. У разі народження мертвої дитини допомога при народженні дитини не призначається.
Вказані норми Закону кореспондуються з положеннями Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 59 від 04 лютого 2009 року).
Відмовляючи в призначенні допомоги при народженні дитини (на сина позивача) відповідач виходив з того, що звернення за її призначенням надійшло пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Однак, як встановлено судом, позивач з об'єктивних причин не мала змоги протягом дванадцяти місяців з дня народження дитини звернутися до відповідача з відповідною заявою, оскільки всупереч своїй волі змушена була змінювати місце проживання внаслідок тимчасової окупації території Луганської області, народження дитини на тимчасово окупованій території Луганської області, встановлення в судовому порядку факту народження на тимчасово окупованій території Луганської області, отримання свідоцтва про народження дитини українського зразка лише 23 серпня 2019 року та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи. З заявою про призначення допомоги при народженні дитини позивач звернулась до відповідача у межах 12-місячного строку з дня отримання свідоцтва про народження.
Окрім цього, суд звертає увагу суду на те, що позивачем заявлений позов фактично в інтересах дитини для її належного матеріального забезпечення, а відповідно до ч. 7 ст. 7 Сімейного Кодексу України, дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини, що ратифікована постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789-ХІІ, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
Допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам. І даний адміністративний позов фактично заявлений в інтересах дитини для її належного матеріального забезпечення.
Аналогічного висновку прийшов Верховний Суд в Поставові від 14 лютого 2018 року по справі № 591/610/16-а (№ К/9901/12622/18).
В даному випадку неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу та не перебування за місцем фактичного проживання, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини.
При цьому, передбачене ч.7 ст.11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п.12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, положення, що допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини, не дає підстав стверджувати, що даний термін є присічним та не може бути поновленим при наявності поважних причин.
В даному випадку неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу та не перебування за місцем фактичного проживання, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини.
Нормами статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
Також, суд зазначає, що у цій справі сам факт існування у позивача права на отримання соціальної допомоги при народжені дитини не оспорюється сторонами та передбачено діючим законодавством.
Приймаючи до уваги наведене, враховуючи необхідність захисту інтересів малолітньої дитини, суд дійшов висновку, що відмовляючи позивачу у призначенні допомоги при народженні дитини, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, без урахування усіх обставин для прийняття відповідного рішення.
Крім того, відповідачем не наведено жодного порушення з боку позивача, яке б відповідно до чинного законодавства було б підставою для прийняття рішення про відмову в призначенні виплати допомоги.
Діючи поза законом, відповідач тим самим свавільно втрутився у право дитини на отримання соціальної допомоги, що призвело до його порушення, а тому вони підлягає захисту шляхом задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Відповідно до статті 19 Конституції України суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.
Приписами частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Фактично суд зв'язаний предметом і розміром заявлених особою вимог, проте може вийти за межі вимог адміністративного позову у випадках, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Вихід за межі позовних вимог можливий у випадку помилкового обрання особою неналежного способу захисту порушеного права, у цьому випадку можливо на підставі частини другої статті 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушеного права позивача, який відповідає фактичним обставинам справи і відновлює порушене право особи. Фактично, необхідною передумовою застосування частини другої статті 9 КАС України є саме порушення прав позивача та необхідність захисту порушеного права шляхом його відновлення.
Отже, адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного суб'єктами владних повноважень, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.
Таким чином, враховуючи те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом та сприяти реальному відновленню порушеного права, беручи до уваги приписи ч. 2 ст. 9 КАС України, а також з аналізу норм чинного законодавства, суд приходить до висновку про визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області щодо не призначення допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 , визнання протиправним та скасування рішення Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області від 26 вересня 2019 року про відмову в призначені ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини, зобов'язання Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 згідно заяви від 25 вересня 2019 року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2019 року відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Відповідно до вимог частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, судовий збір у розмірі 768,40 грн. підлягає стягненню на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області.
Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області про визнання протиправними дії Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області щодо не призначення ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 , визнання протиправним та скасування рішення Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області від 26 вересня 2019 року про відмову в призначені ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини, зобов'язання Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 згідно заяви від 25 вересня 2019 року - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області щодо не призначення ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 .
Визнати протиправним та скасування рішення Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області про відмову в наданні державної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 від 26 вересня 2019 року.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області (код ЄДРПОУ 26000411) призначити та здійснити виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) допомоги при народженні дитини на сина ОСОБА_2 згідно заяви від 25 вересня 2019 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації міста Торецька Донецької області (код ЄДРПОУ 26000411, вул. Євгена Седнєва, буд. 1, м. Торецьк, Донецької області, 85200) на користь Державного бюджету України судовий збір за розгляд справи у суді в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
Повний текст рішення складено та підписано 05 листопада 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.В. Олішевська