Справа № 685/1399/19
Провадження № 3/685/790/19
29 жовтня 2019 року
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Бурлак Г. І. розглянувши матеріали , які надійшли від Теофіпольського відділення поліції Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, тимчасово непрацюючого,
За ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 03.09.2019 року серії ГР №115239, 03.09.2019 року близько 16 год. 10 хв. в АДРЕСА_2 , під час перевірки власника мисливської зброї, ОСОБА_1 , було виявлено, що частина мисливської вогнепальної зброї ІЖ МР - 153, к - 12, 1 - ств. № НОМЕР_1 , зберігалась за межами металевого сейфу, а саме: в шафі для зберігання речей. Правова кваліфікація - ч.1 ст.191 КУпАП.
ОСОБА_1 вину свою не визнав повністю, просив провадження по справі закрити.
Статтею 7 КУАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом. Відповідно до ст. 9 ч.1 КУпАП -адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездітність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол.
Зі змісту ч.1 ст.256 КУпАП вбачається, що у протоколі про адміністративне правопорушення обов'язково зазначається місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення тощо.
Також, необхідно зазначити, що диспозиція ст. 191 КУпАП є бланкетною, у зв'язку з чим, посилання в протоколі на нормативні акти, які регламентують порядок носіння та зберігання зброї є обов'язковим. Проте, в порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення від 03.09.2019 року серії ГР №115239 не вказано посилань на норму спеціального нормативного акту, за порушення якої настає відповідальність за ст. 191 КУпАП.
Оскільки судом не встановлено в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, то дії, визначені в протоколі від 03.09.2019 року серії ГР №115239 не утворюють склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 191 КУпАП, а тому провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 191 КУпАП необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи обставини справи, керуючись ч.1 ст. 191, 247, 256, 278 КУпАП, райсуд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.191 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Теофіпольський районний суд.
Суддя: