Постанова від 29.10.2019 по справі 140/1321/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2019 рокуЛьвів№ 857/9450/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.,

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Дідик Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05 червня 2019 року, головуючий суддя - Лозовський О.А., ухвалене о 12:31 год. у м. Луцьку, повний текст якого складено 07.06.2019 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2019 року позивач - ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до РСЦ МВС у Волинській області, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене пунктом 2 висновку про результати перевірки законності державної реєстрації транспортного засобу №31/3-3280 від 21.11.2018 року та зобов'язати відновити державну реєстрацію транспортного засобу MAN SU220, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 .

В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що скасовуючи реєстрацію транспортного засобу марки MАN SL 202, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , відповідач помилково прийшов до висновку про фіктивність чи підробку сертифікату відповідності UAI.050.0032686-16, виданого ДП "ІНПОМТ". Докази того, що вказаний сертифікат є фіктивним чи підробленим у відповідача відсутні, а відтак скасування реєстрації вказаного транспортного засобу є протиправним.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 05 червня 2019 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку, який, покликаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити.

Свою апеляційну скаргу обґрунтовує обставинами, зазначеними в адміністративному позові.

В судовому засіданні представник позивача підтримав подану апеляційну скаргу, вважає оскаржене рішення суду незаконним та повністю підтримав доводи, зазначені у апеляційній скарзі.

Представник відповідача заперечив проти апеляційної скарги, вважає оскаржене рішення суду законним та обґрунтованим та просив апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що подана апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, відповідно до договору купівлі-продажу №61/11/16 від 18.11.2016 року продавцем ПП "Акрос Груп" передано у власність покупця ТзОВ "Преміум-Сервіс ЛТД" транспортний засіб марки MAN SU220, кузов № НОМЕР_1 , тип - автобус пасажирський, рік випуску 2001 (а.с. 86, 87).

Даний транспортний засіб було ввезено на територію України згідно ВМД №2/204050003/2016/008004 від 17.06.2016 року (а. с.84).

Згідно заяви від 18.11.2016 року №106228301 про проведення первинної реєстрації транспортного засобу вбачається, що об'єктом реєстрації є транспортний засіб марки MAN SL 202, кузов № НОМЕР_1 , тип - автобус пасажирський, рік випуску 2001 (а.с. 83)

В подальшому, транспортний засіб - автобус марки MАN SU220 кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 був придбаний ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію серії НОМЕР_3 від 11.08.2017 року згідно якого позивач є власником транспортного засобу - автобуса марки MАN SU220 кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 (а.с. 19).

При цьому, 18.11.2016 року проведено первинну реєстрацію транспортного засобу марки MAN SL 202, кузов № НОМЕР_1 , тип - автобус пасажирський, рік випуску 2001, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 (а.с. 74).

Реєстрація вказаного транспортного засобу була проведена на підставі сертифікату відповідності UAI.050.0032686-16, виданого ДП "ІНПОМТ", яке входить до державної системи сертифікації "УкрСепро".

06.12.2016 року працівниками Територіального сервісного центру 0742 РСЦ МВС у Волинській області було проведено перереєстрацію транспортного засобу, в результаті чого було видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу MАN SU220 кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 НОМЕР_5 (а. с. 75).

Крім того, 11.08.2017 року працівниками Територіального сервісного центру 0741 РСЦ МВС у Волинській області проведено перереєстрацію транспортного засобу - автобуса марки MАN SU220 кузов № НОМЕР_1 , в ході якої видано державний номерний знак НОМЕР_2 та свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_6 .

Однак, висновком Регіонального сервісного центру МВС України у Волинській області від 21.11.2018 року №31/3-3280 було скасовано реєстрацію транспортного засобу MАN SL 202, кузов № НОМЕР_1 за ОСОБА_1 на підставі пункту 40 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", через подання заявником під час реєстрації автомобіля сертифікату відповідності UAI.050.0032686-16, виданого ДП "ІНПОМТ", яке входить до державної системи сертифікації "УкрСепро", згідно якого рівень екологічної норми ЄВРО 5 (а.с. 17-19).

Скасовуючи державну реєстрацію належного позивачу автомобіля, РСЦ МВС у Волинській області взято до уваги лист ТзОВ "МАН Трак енд Бас Юкрейн" від 17.10.2018 року №31/3-2745, який є офіційним дилером MAN в Україні, у якому зазначено, що згідно заводської бази MAN, транспортний засіб за VIN-кодом № НОМЕР_1 відповідає стандарту екологічних норм - Євро 2, а відтак відповідач доручив територіальному сервісному центру 0742 РСЦ МВС у Волинській області скасувати державну реєстрацію автомобіля MАN SL 202, кузов № НОМЕР_1 (а. с. 13).

Відмовляючи в задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що реєстрація транспортного засобу MAN SL 202 (SU 220) кузов № НОМЕР_1 проводилась на підставі сертифікату відповідності не встановленого зразка, який не може бути використаний для цілей митного оформлення.

Такі висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи та є помилковими, виходячи з наступного.

При здійсненні реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку тощо, працівники сервісних центрів МВС України керуються Законом України Про дорожній рух, Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388 (далі - Порядок №1388) та наказом МВС України Про затвердження Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них від 11.08.2010 року №379.

Згідно статті 1 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 № 3353-ХІІ (далі -Закон №3353-ХІІ), закон регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно форм власності та господарювання (далі - міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об'єднань).

Статтею 30 Закону №3353-ХІІ передбачено, що конструкція транспортних засобів повинна відповідати вимогам сучасних правил, нормативів і стандартів, встановленим рівням викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а нормативно-технічна документація має бути узгоджена з відповідними уповноваженими державними органами. Перед початком серійного виробництва транспортних засобів або їх складових частин проводяться спеціальні випробування і за їх позитивними наслідками видається сертифікат встановленої форми.

Згідно статті 31 Закону №3353-ХІІ, транспортні засоби, їх складові частини і комплектуючі вироби, що ввозяться на територію України, підлягають перевірці на відповідність діючим стандартам або повинні мати сертифікат, виданий уповноваженим на це Секретаріатом ЄЕК ГЮН Адміністративним органом по сертифікації дорожніх транспортних засобів.

Згідно із частинами першою, четвертою, дев'ятою статті 34 Закон №3353-ХІІ державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

Відповідно до пункту 1 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (далі - Порядок №1388), цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Пунктом 3 Порядку №1388 визначено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Згідно із пунктом 7 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Відповідно до пункту 8 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є, зокрема, акт про проведені електронні торги або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем.

Пунктом 10 Порядку встановлено, що Державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Таким чином, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів.

Матеріалами справи підтверджується, що 06.12.2016 року працівниками Територіального сервісного центру 0742 РСЦ МВС у Волинській області було проведено перереєстрацію транспортного засобу, в результаті чого було видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу MАN SU220 кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 НОМЕР_5 .

Отже, ТСЦ МВС у Волинській області було здійснено комплекс заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які стали підставою для проведення реєстрації транспортного засобу марки MAN SU 220, кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 НОМЕР_5 .

Згідно з абзацом третім пункту 40 Порядку №1388 у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Відповідно до пункту 5.7 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.08.2010 №379 (далі - Інструкція №379), на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких не санкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

Отже, скасування державної реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу може бути здійснено тільки після отримання відповідних документів, що підтверджують, зокрема, факт підробки чи фіктивності документа, який став підставою для реєстрації (перереєстрації) ТЗ.

Аналіз вищенаведених норм вказує саме на те, що уповноважені особи сервісних центрів МВС скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію) у разі виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, і передають усі відповідні документи до відповідного органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

В той же час, як слідує з висновку від 21.11.2018 року №31/3-3280, підставою для скасування реєстрації транспортного засобу марки MAN SU 220, кузов № НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер НОМЕР_2 НОМЕР_5 став факт реєстрації вказаного транспортного засобу на підставі сертифікату відповідності UA1.050.0032686-16, термін дії з 03.08.2016 року по 16.06.2017 року, виданого ДП "ІНПОМТ".

Колегія суддів зазначає, що на момент прийняття рішення про скасування державної реєстрації транспортного засобу у розпорядженні уповноваженої особи сервісного центру МВС повинні бути беззаперечні документальні докази того, що транспортний засіб був зареєстрований (перереєстрований) за фіктивними чи підробленими документами.

Так, підставою для скасування державної реєстрації транспортного засобу може слугувати судове рішення за результатом розгляду кримінального провадження, в якому встановлений факт підробки (фіктивності) документів, на підставі яких був зареєстрований автомобіль.

Разом з тим, обвинувального вироку суду чи постанови про закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав, якими було б встановлено факти знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, як цього вимагає п.40 Порядку як на момент прийняття оскаржуваного рішення відповідача, так і на час судового розгляду даної справи в судах першої та апеляційної інстанцій відсутні.

Суд бере до уваги практику Європейського суду з прав людини, викладену у рішенні від 20 січня 2012 року "Рисовський проти України", ризик будь-якої помилки державного органу, у тому числі тої, причиною якої є їх власна недбалість, повинен покладатись на саму державу та її органи. Європейський суд зазначив, що принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість.

Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що потреба виправити колишню "помилку" не повинна непропорційним чином втручатись в нове право, набуте особою, яка покладалася на легітимність добросовісних дій державного органу. Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (справа "Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки", "Лелас проти Хорватії"). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються.

Отже, помилка державного органу при первинній реєстрації транспортного засобу не може порушувати право нового власника транспортного засобу, на якого останній перереєстрований, на користування та розпорядження належним йому майном.

Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Таким чином, право власності є одним з основоположних прав людини і громадянина, яке гарантується державою на конституційному рівні.

Аналізуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла висновку про те, що висновок Регіонального сервісного центру МВС України у Волинській області від 21 листопада 2018 року №31/3-3280 в частині скасування державної реєстрації транспортного засобу марки MAN SU 220, кузов № НОМЕР_1 , є необґрунтованим, тобто прийнятим без наявних на те правових підстав та таким, що підлягає скасуванню, а належним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання відновити державну реєстрацію транспортного засобу MAN SU220, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про порушення судом норм матеріального і процесуального права, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, через що судове рішення підлягає скасуванню з прийняттям нового, яким адміністративний позов слід задовольнити.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 6 цієї статті встановлено, що якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 було сплачено судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 768,40 грн. та за подання апеляційної скарги на рішення суду в розмірі 1153 грн., однак такий підлягав сплаті в розмірі 1152,60 грн.

Оскільки, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду задоволено заявлені позовні вимоги, то таким чином, на користь ОСОБА_1 слід присудити 1921 грн. сплаченого судового збору (768,40 + 1152,60).

Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити, рішення Волинського окружного адміністративного суду від 05 червня 2019 року у справі №140/1321/19 - скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області оформлене пунктом 2 висновку за результатами перевірки законності державної реєстрації транспортного засобу від 21.11.2018 року №31/3-3280.

Зобов'язати Регіональний сервісний центру МВС у Волинській області відновити державну реєстрацію транспортного засобу MAN SU220, кузов № НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_1 .

Стягнути з Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області (ЄДРПОУ 40112254) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_7 ) 1 921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) гривна 00 коп. сплаченого судового збору.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 243 КАС України - з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Л. Я. Гудим

судді О. М. Довгополов

В. В. Святецький

Повний текст постанови складено 01.11.2019 року