Ухвала від 31.10.2019 по справі 807/185/18

УХВАЛА

31 жовтня 2019 року

Київ

справа №807/185/18

адміністративне провадження №К/9901/20975/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Єресько Л.О., провівши підготовчі дії до касаційного розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача - Служба безпеки України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 04 жовтня 2019 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою 28 серпня 2019 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою адвоката Шкорки Ігоря Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 травня 2018 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2019 року у справі №807/185/18 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства закордонних справ України, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача - Служба безпеки України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

За правилами пунктів 3 та 5 частини 1 статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про можливість попереднього розгляду справи або письмового провадження за наявними у справі матеріалами у суді касаційної інстанції, а також вирішує інші питання, необхідні для касаційного розгляду справи.

Розгляд справи № 807/185/18 проводився судами попередніх інстанцій за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 345 КАС України у разі перегляду рішень суду першої інстанції та постанов апеляційної інстанції у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження, суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами не передбачає проведення відкритого судового засідання.

У відзиві на касаційну скаргу третя особа - Служба безпеки України просить провести розгляд касаційної скарги за участю її представника.

Вирішуючи дане клопотання необхідно виходити з того, що Верховний Суд перевіряє в межах касаційної скарги у цій справі аргументи про неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, не може встановлювати обставини справи, збирати та перевіряти докази і надавати їм оцінку.

Фактичні обставини не є предметом даного касаційного провадження, а питання права не становлять особливої складності, за таких обставин характер спору не вимагає проведення публічного розгляду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами на підставі пункту 4 частини 1 статті 345 КАС України та відмовити у задоволенні клопотання третьої особи про розгляд справи за її участю.

Керуючись статтями 340 та 345 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання третьої особи - Служби безпеки України про розгляд касаційної скарги за участю її представника відмовити.

Підготовчі дії по справі закінчити.

Справу призначити до розгляду в порядку письмового провадження на 25 листопада 2019 року, який відбудеться у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не оскаржується.

...........................

Л.О. Єресько,

Суддя Верховного Суду