Провадження №1-кс/447/1180/19
Справа №447/2493/19
28 жовтня 2019 р. слідчий суддя Миколаївського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ Миколаївського відділення поліції Пустомитівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні №12019140250000259 від 21.06.2019, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України,
встановив:
25.10.2019 в суд надійшло клопотання слідчого про проведення позапланової ревізії для перевірки фінансово-господарської діяльності Тростянецької сільської ради Тростянецької ОТГ Миколаївського району Львівської області та відділу освіти Тростянецької сільської ради Тростянецької ОТГ Миколаївського району Львівської області. В обґрунтування клопотання наведено таке. 21.06.2019 в поліцію надійшла письмова заява від громадської організації про службове підроблення, в якому звинувачують посадових осіб Тростянецької ОТГ. Зокрема, заявник стверджує, що посадові особи Тростянецької ОТГ за період з 2016 року до 2019 року, порушуючи законодавство про публічні закупівлі укладали договори про виконання робіт з використанням бюджетних коштів з підрядниками, які є пов'язаними особами з замовником. Для встановлення чи спростування фактів викладених у заяві про кримінальне правопорушення слід призначити ревізію фінансово-господарської діяльності Тростянецької ОТГ, проведення якої доручити Західному офісу Держаудитслужби України. Однак, позапланова виїзна ревізія може бути проведена лише на підставі рішення суду.
Слідчий суддя перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, дійшов такого висновку.
Як на процесуальну підставу подання клопотання, слідчий покликається на ст.93 КПК України, відповідно до якої, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Ця норма уповноважує сторону обвинувачення на витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб, висновків ревізій та актів перевірок, які є у розпорядженні цих суб'єктів. Крім цього, зазначено, що сторона обвинувачення може проводити інші процесуальні дії, передбачені КПК України.
Відповідно до КПК України слідчий суддя не наділений повноваженнями надавати дозвіл на проведення позапланових виїзних ревізій суб'єктів господарювання на підставі клопотання сторони обвинувачення.
Враховуючи наведене, у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.93 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
У задоволенні клопотання заступника начальника СВ Миколаївського відділення поліції Пустомитівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні №12019140250000259, відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1