1Справа № 335/11831/19 3/335/1812/2019
31 жовтня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши адміністративний матеріал, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює на посаді в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго», за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП), -
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 0564 від 15.10.2019 року, складений за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» ОСОБА_1 порушила вимоги п.57.1 та 57.3 мт.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплатила узгоджені податкові зобов'язання з податку на додану вартість за період з 04.06.2019 по 29.07.2019 із затримкою більше 30 календарних днів у сумі 46 939 545,05 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про час і місце розгляду справи, не з'явилась. Натомість у судове засідання з'явився її представник - адвокат Седляров В.С., який просив справу закрити, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. Надав суду письмові пояснення (заперечення), у яких зазначив, що до посадових обов'язків ОСОБА_2 не належить обов'язок щодо забезпечення своєчасних нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), на підтвердження чого надав суду наказ ПАТ «Запоріжжяобленерго» №305-од від 17.07.2019 «Про розподіл обовязків».
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доходжу до наступних висновків.
У відповідності до вимог ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи трактуються на її користь.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. ст. 245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом; при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ч.2 ст.61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідно до ст.14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відносно генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» ОСОБА_1 . відсутні докази на підтвердження того, що до її посадових обов'язків входить подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Згідно із наказом ПАТ «Запоріжжяобленерго» №305-од від 17.07.2019 «Про розподіл обов'язків між керівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» ведення податкового обліку, нарахування і сплата податків і зборів (обов'язкових платежів) належить до функціональних обов'язків директора з економіки та фінансів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП слід закрити через відсутність в її діях складу даного адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 163-2, п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя К.В. Гашук