Справа № 709/1886/19
31 жовтня 2019 року смт.Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Левченко В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, що надійшли від ГУ ДПС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся за адресою зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши адміністративні матеріали, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 ст.163-2 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суб'єкт адміністративного правопорушення ч. 1 ст. 163-2 КУпАП є спеціальним, оскільки диспозиція даної статті передбачає притягнення до адміністративної відповідальності саме посадових осіб підприємств, установ чи організацій.
Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зокрема зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення). Проте, всупереч вимогам ст.256 КУпАП, у протоколі №108/23-00-54-04-018 від 07 жовтня 2019 року не зазначена дата народження ОСОБА_1 , що позбавляє суд однозначно ідентифікувати особу.
Разом з тим з адміністративних матеріалів неможливо встановити, що ОСОБА_1 є посадовою особою ПІЕМ "Козацькі землі України", а саме керівником, у судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, а тому встановити дані про особу, зокрема дату народження, місце роботи та посаду, неможливо, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості притягнути дану особу до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративних матеріалів для належного оформлення, а саме надання документів про дату народження та зайняття ОСОБА_1 посади керівника ПІЕМ "Козацькі землі України".
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.7, 163-2, 245 КУпАП, суд,-
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП повернути до ГУ ДПС у Черкаській області для належного оформлення.
Постанова набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Левченко