Рішення від 31.10.2019 по справі 1.380.2019.004506

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №1.380.2019.004506

31 жовтня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10), в якому просить суд:

-визнати протиправним та скасувати рішення відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №17 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 11.05.2019 №888/03.18-34 «Про відмову в призначенні пенсії»;

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити та виплачувати позивачу, починаючи з 01.02.2019 пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1 на підставі п. «а» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», врахувавши в стаж роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, що дає право на пенсію на пільгових умовах - період роботи з 01.03.1983 по 18.09.1990 травильником гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 1982 по 1997 працювала травильником гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху на ВО «Полярон», загальний стаж роботи складає більше 22років, з них - в шкідливих умовах за списком №1 7 років 06місяців 18днів. 05.02.2019 позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1, оскільки у неї наявний трудовий стаж у шкідливих умовах та вона досягла 50-річного віку, що є підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з пунктом «а» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Проте, 11.05.2019 відповідач рішенням відмовив у призначенні позивачу даного виду пенсії, з підстав неможливість перевірити уточнюючу довідку підприємства, де працювала позивач. Позивач вважає, що оскаржуване рішення протиправним, оскільки позивач документально підтвердила наявність необхідного стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з пунктом «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». У зв'язку з вищенаведеним просить адміністративний позов задовольнити повністю.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву. Відзив обґрунтований тим, що відповідно до п.2 Розділу ІV Постанови Пенсійного фонду України від 07.07.2014 « 13-1 «Порядок подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»» орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб до оформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти їх обґрунтованість. На запит щодо проведення зустрічної перевірки характеру пільгової роботи ОСОБА_1 на посаді травильника гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху на ВО «Полярон» управління внутрішнього аудиту фінансового контролю ГУПФУ у Львівській області листом №970/09-47/1 від 07.05.2019 повідомило, що провести детальну зустрічну перевірку пільгового стажу роботи за списком №1 та з'ясувати, на підставі яких первинних документів підтверджується характер виконуваних робіт немає можливості, так як за результатами виходу по юридичній адресі підприємства: АДРЕСА_2 , встановлено, що територія закрита, адреси, телефони ліквідаційної комісії та місцезнаходження первинних документів підприємства невідомі. За інформацією Державного архіву Львівської області документи за період з 1996 по теперішній час ВО «Полярон» не подавались. На думку відповідача, документи, які надавалися ОСОБА_1 до територіального органу Пенсійного фонду для призначення пенсії не підтверджують роботу на пільгових умовах, відповідно до ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому призначити пенсію на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку відповідно до вказаної статті немає підстав. Вважає, що відповідчем правомірно відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах у зв'язку із відсутністю необхідного розміру стажу. На підставі зазначеного відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

18.10.2019 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначила, що доводи викладенні у відзиві не спростовую твердження позивача. Зазначила, що надана довідка підтверджує роботу позивача за Списком №1, що підтверджується також висновком про результати експертизи якості атестації робочих місць. Вказує, що матеріали по атестації робочих місць зберігаються не тільки на ВО «Полярон», а також у державних органах, які проводили відповідну атестацію. Просила суд відхилити доводи відповідача, викладені в відзиві на позов, як необґрунтовані.

Суд установлено таке.

ОСОБА_1 є громадянкою України, що підтверджується копією паспорта.

На час звернення до відповідача за призначенням пенсії на пільгових умовах за Списком №1 вік ОСОБА_1 становив 54років 10місяців 11днів.

05.02.2018 ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення пенсії відповідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так як досягла 50річного віку при стажі роботи не менше 21року 10місяців 2, з них понад 7років 06місяців на роботах по списку №1.

До зазначеної заяви було додано: паспорт громадянина України; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; трудову книжку НОМЕР_1 ; довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №04 від 03.01.2019, видану Львівським виробничим об'єднанням «Полярон»; висновок про результати якості атестації робочих місць; наказ (розпорядження) про перевід на іншу роботу №272 від 01.03.1983 (переведено на дільницю №12, професія-травильник); наказ (розпорядження) про переведення на іншу роботу №3787 від 20.09.1990; особову карточку форми №Т-2; технологічну довідку; карти умов праці на робочому місці травильника; список професій і посад ВО «Полярон» робота яких дає право на пенсію на пільгових умовах; довідку про заробітну плату №06 від 03.0.2019.

11.05.2019 рішенням Головного об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №888/03.18-34 позивачу відмовлено у призначенні пенсії по списку №1. Зазначено, що відповідно до ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. За відсутності стажу роботи, встановленого абз. 1 цього пункту у період до 01.04.2024 пенсія за віком призначається наявності стажу роботи. Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці передбаченого абз.1 цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абз.1 ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При призначенні пенсій на пільгових умовах застосовуються списки №1 та №2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СРСР №1173 від 22.08.1956 та постановами Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003, №461 від 25.06.2016. Основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка (ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення»). Коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Відповідно до п.2 Розділу ІV Постанови Пенсійного фонду України від 07.07.2014 « 13-1 «Порядок подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб до оформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти їх обґрунтованість. На запит щодо проведення зустрічної перевірки характеру пільгової роботи ОСОБА_1 травильником гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху на ВО «Полярон» управління внутрішнього аудиту фінансового контролю ГУПФУ у Львівській області листом №970/09-47/1 від 07.05.2019 повідомило, що провести детальну зустрічну перевірку пільгового стажу роботи за списком №1 та з'ясувати на підставі яких первинних документів підтверджується характер виконуваних робіт немає можливості, та як за результатами виходу по юридичній адресі підприємства: АДРЕСА_3 . АДРЕСА_2 , встановлено, що територія закрита, адреси, телефони ліквідаційної комісії та місцезнаходження первинних документів підприємства - невідомі. За інформацією Державного архіву Львівської області документи за період з 1996 по теперішній час ВО «Полярон» не подавались. Таким чином, проведеними заходами не підтверджено факт пільгової роботи позивача протягом повного робочого дня 07років 06місяць роботи на посадах, передбачених списком №1, що є необхідною умовою для призначення пенсії за віком. Підстав для призначення пенсії за віком за списком №1 не має.

Вважаючи відмову відповідача в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах на підставі п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» протиправною, позивач звернулася із даним позовом до суду.

Суд при вирішенні спору по суті виходив з такого.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV).

Згідно із п.1 ч.1 ст.8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частиною 4 ст.24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до п.2 розділу XV Закону №1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 року (далі - Закон № 1788-XII).

У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме ст.13 викладена у наступній редакції.

На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Отже, право особи на призначення пільгової пенсії згідно зі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» має бути підтверджене як пенсіонером (особистими документами), так і підприємством, на якому особа працювала на роботах, віднесених до Списків № 1 або № 2, і необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт за Списком № 1 або № 2.

Відсутність підтвердження цих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу та призначення пенсії на пільгових умовах.

Отже, необхідними умовами для виникнення права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування позивача на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

При цьому, стаж пільгової роботи підтверджується результатами атестації робочих місць за умовами праці після 22.08.1992.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Списки № 1, 2 затверджені установою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 застосовувалися до пільгової роботи до 31.12.1991; якщо пільгова робота продовжується після 01.01.1992 (або тільки почалася після цієї дати), але не більше як до 11.03.1994, - застосовувалися Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 № 10; якщо пільгова робота продовжується після 11.03.1994 (або тільки почалась після цієї дати), але не більше як до 16.01.2003, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 № 162.

Суд встановив, що разом із заявою про призначення пенсії за Списком №1 ОСОБА_1 подала такі документи: паспорт громадянина України; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; трудову книжку НОМЕР_1 ; довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №04 від 03.01.2019, видану Львівським виробничим об'єднанням «Полярон»; висновок про результати якості атестації робочих місць; наказ (розпорядження) про перевід на іншу роботу №272 від 01.03.1983 (переведено на дільницю №12, професія-травильник); наказ (розпорядження) про перевід на іншу роботу №3787 від 20.09.1990; особову карточку форми №Т-2; технологічну довідку; карти умов праці на робочому місці травильника; список професій і посад ВО «Полярон» робота яких дає право на пенсію на пільгових умовах; довідку про заробітну плату №06 від 03.0.2019.

Відповідно до вимог чинного законодавства позивач надала оформлену трудову книжку, в якій є відповідні записи про переведення та присвоєння кваліфікації. Також, позивач надала висновок Державної експертизи умов праці Головного управління праці та соціального захисту населення Державної експертизи умов праці від 15.09.2005 №14/07-7750 «Про результати експертизи якості атестації робочих місць за умовами праці на ВО «Полярон» та правильності застосування списку №1 на робочому місці травильника, зайнятого на травленні металу у розчинах, що містять шкідливі речовини 1-2класу небезпеки».

Згідно із записами у трудовій книжці ОСОБА_1 , з 27.08.1982 позивача прийнято в ВО «Полярон» зварювальником третього розряду, 01.03.1983 переведено травильником гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху, 18.09.1992 переведено зварювальником четвертого розряду в гальванічному цеху, з 03.12.1997 - звільнена з роботи у зв'язку зі скороченням штату за п.1 ст.40 КЗпП України.

Трудова книжка позивача містить належним чином здійснені записи щодо роботи позивача у вищевказані періоди на вищезазначених підприємствах. Наведені записи трудової книжки про роботу позивача за вказані періоди свідчать про зайнятість останнього за відповідними посадами. Записи засвідчені відповідними печатками підприємств і дефектів їх вчинення не мають.

Як видно з матеріалів справи, відповідачем не заперечується факт атестації робочих місць, де працювала позивач, за умовами праці.

З оскаржуваної відповіді відповідача убачається, що відмова у призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах спричинепна неможливістю проведення зустрічної перевірки характеру пільгової роботи позивача, так як підприємство «Полярон» за юридичною адресою не знаходиться, а документи підприємства за період з 1996 року до архівної установи не надходили.

Однак, суд зауважує, що відсутність підприємства та не передання ним документів до архівної установи не є тим фактом, що у підсумку призводить до висновку про відсутність у особи стажу для призначення пільгової пенсії.

Крім того, відповідач у відзиві зазначає, що відповідний запит до архівної установи був скерований 02.01.2019, тобто до того, як ОСОБА_1 звернулася до органу Пенсійного фонду України про призначення пенсії

Більше того, відповідно до п. 4.2. Постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 , зі змінами «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» При прийманні документів орган, що призначає пенсію:1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; видає пам'ятку пенсіонеру, копія якої зберігається у пенсійній справі.

Відтак, зазначена вище норма передбачає не безумовний обов'язок органу пенсійного фонду проводити зустрічну перевірку поданих особою документів на призначення пенсії, а лише надає органу пенсійного фонду таке право, яке, очевидно, може бути реалізоване, якщо є достатні підстави сумніватися у достовірності, неповноті тощо документів, які подає особа при зверненні за призначенням пенсії.

Як видно з матеріалів справи, відповідачем в оскаржуваному рішенні не зазначено будь-яких дефектів щодо оформлення заяви позивачем, невідповідності викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж, зокрема, трудовій книжці, дефектів змісту чи неналежного оформлення наданих документів, а також не виявлено розбіжностей (невідповідностей) у документах, які позивачем подано для призначення пенсії.

З огляду на вказане, суд вважає, що рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до п.п.1 п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №888/03.18-34 від 11.05.2019 ОСОБА_1 є протиправним, а тому таке необхідно скасувати.

З метою забезпечення відновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах з 01.02.2019.

Аналогічного за змістом висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 23.01.2018 у справа №583/392/17.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст.19 Конституції України).

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Відповідно до ст.139 КАС України на користь позивача необхідно стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань сплачений позивачем судовий збір на суму 1536,80грн.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №17 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 11.05.2019 №888/03.18-34 «Про відмову в призначенні пенсії».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 , починаючи з 01.02.2019 пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1 на підставі п. «а» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», врахувавши в стаж роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, що дає право на пенсію на пільгових умовах - період роботи з 01.03.1983 по 18.09.1990 травильником гальванічних поверхонь III розряду в гальванічному цеху ВО «Полярон».

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п.15.5 п.15 Р.VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Лунь З.І.