Постанова від 30.10.2019 по справі 473/4042/19

Справа № 473/4042/19

ПОСТАНОВА

іменем України

"30" жовтня 2019 р. місто Вознесенськ

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючого - судді Дробинського О.Е., секретарів Данилевич Т.О., Алдушиної І.Я.,

з участю прокурора Ватуліної А.І.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Грейгове, Жовтневого району, Миколаївської області, громадянина України, освіта повна вища, працює сільським головою Дорошівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172 - 7, ч.2 ст.172 - 7 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В протоколах про адміністративні (корупційні) правопорушення зазначено наступне.

Згідно з положеннями ч. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади села. Сільський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Сільський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської ради, головує на її засіданнях.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження новообраного сільського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні відповідної сільської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.

За результатами проведених 25.10.2015 року місцевих виборів ОСОБА_1 обрано Дорошівським сільським головою, повноваження якого визнано рішенням першої сесії Дорошівської сільської ради VII скликання від 12.11.2015 № 1-1/2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Дорошівської сільської ради та Дорошівського сільського голови».

12.11.2015 року ОСОБА_1 прийняв присягу посадової особи органів місцевого самоврядування.

На підставі рішення першої сесії Дорошівської сільської ради VIII скликання від 19.05.2017 року №2 «Про початок повноважень Дорошівського сільського голови» вирішено: взяти до відома інформацію голови Дорошівської сільської територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 про обрання Дорошівським сільським головою ОСОБА_1 ; привести до присяги посадову особу органів місцевого самоврядування ОСОБА_1 та зберегти за ним 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування 4 категорії посад.

Таким чином, керуючись положеннями підпункту «б» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Згідно з вимогами ст. 28 Закону, зокрема, на сільських голів поширюються зобов'язання щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Відповідно до положень ст. 1 Закону реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно з частиною ч. ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень сільського голови у тому числі належать: організація в межах, визначених цим Законом, роботи відповідної ради та її виконавчого комітету; здійснення керівництва апаратом ради та її виконавчого комітету; видання розпоряджень у межах своїх повноважень.

Відповідно до положень Інструкції Дорошівського сільського голови встановлено, що з-поміж визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень сільський голова призначає на посади і звільняє з посад працівників сільської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, затверджує штатні розписи, графіки щорічних відпусток, вирішує інші кадрові питання, укладає трудові договори з працівниками сільської ради, посадовими особами місцевого самоврядування.

Разом з тим, відповідно до розпорядження Дорошівського сільського голови Ігнатова О.А. від 02.10.2017 № 75-рк, особових карток встановлених зразків ОСОБА_3 , посадової інструкції інспектора у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення, встановлено, що призначення на зазначену посаду, яку з 03.10.2017 обіймає ОСОБА_3 , здійснювалось поза конкурсом на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчому апараті.

Отже, з огляду на викладене вище ОСОБА_1 мав дискреційні службові повноваження в частині самостійного вирішення питання про прийняття на роботу та звільнення з роботи того чи іншого працівника.

Так, керуючись наданими повноваженнями Дорошівського сільського голови, ОСОБА_1 розглянув питання щодо прийняття на роботу до Дорошівської сільської ради на посаду інспектора у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення ОСОБА_3 та видав відповідне розпорядження від 02.10.2017 № 75-рк «Про призначення на посаду ОСОБА_3 ».

Той факт, що ОСОБА_3 є близькою особою (дружиною) ОСОБА_1 , підтверджується відомостями, зазначеними в особових картках ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , а також даними, відображеними у розділі 2.2 «Інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, поданих ОСОБА_1 і ОСОБА_3 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (унікальні ідентифікатори документів - 2сЬ819а4-с93Ь-402с-8810-367121014886 та 9620ШЗ-8с56-4е71-Ьа52- 637Ь09а68с1е).

З огляду на зміст поняття «приватний інтерес», визначеного у ст. 1 Закону, ОСОБА_1 під час вирішення питання про прийняття на роботу до Дорошівської сільської ради на посаду інспектора у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення його близької особи (дружини) ОСОБА_3 мав приватний інтерес, зумовлений сімейними стосунками, який полягав у зацікавленості ОСОБА_1 працевлаштувати свою дружину, надавши їй можливість напрацювати трудовий і страховий стаж, мати заробіток та забезпечити стабільне матеріальне становище сім'ї.

У Законі не встановлено заборон чи обмежень щодо наявності приватного інтересу як такого. Йдеться про дотримання законодавчо встановлених вимог щодо запобігання конфлікту інтересів через відповідну оцінку приватних інтересів щодо їх впливу на прийняття рішень посадовою особою при реалізації своїх службових чи представницьких повноважень.

Зважаючи на положення Закону, ключовими ознаками реального конфлікту інтересів є наявність у особи приватного інтересу, службових повноважень та суперечності між ними, що впливає на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень.

Слід зазначити, що сімейні відносини завжди становлять для особи, на яку поширюються положення Закону, приватний інтерес, зумовлений бажанням піклуватися про близьку особу.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 55 Сімейного кодексу України дружина та чоловік зобов'язані спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї.

Згідно з ч. 2 ст. 61 Сімейного кодексу України об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

Ураховуючи наявність у ОСОБА_1 зазначеного приватного інтересу, реалізація ним службових повноважень як Дорошівським сільським головою під час вирішення питання про прийняття на роботу до Дорошівської сільської ради на посаду інспектора у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення своєї близької особи (дружини) ОСОБА_3 відбулася під впливом суперечності між його приватним інтересом і повноваженнями сільського голови, що в розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.

Така суперечність полягала в тому, що, з одного боку, ОСОБА_1 як фізична особа був зацікавлений допомогти своїй дружині у працевлаштуванні, а з іншого - ОСОБА_1 як Дорошівський сільський голова, тобто головна посадова особа Дорошівської об'єднаної територіальної громади, повинен використовувати надані йому повноваження виключно в інтересах зазначеної територіальної громади, об'єктивно та неупереджено виконувати свої службові повноваження, виключивши вплив приватного інтересу на їх реалізацію.

Водночас відповідно до статті 12-І Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом.

Згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Зважаючи на те, що сільський голова не має безпосереднього керівника, а Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» містить положення щодо врегулювання конфлікту інтересів у сільських голів лише під час участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою, ОСОБА_1 відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону мав повідомити Національне агентство про наявність конфлікту інтересів.

Проте, таке повідомлення до Національного агентства не надходило, що підтверджується службовою запискою Управління документального забезпечення та контролю Національного агентства від 07.08.2019 № 93-17/13900/19 і відомостями, наданими листом Дорошівської сільської ради від 19.07.2019 № 916-02-11.

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст. 28 Закону, не повідомив у встановленому законом порядку Національне агентство про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення ним питання щодо прийняття на роботу до Дорошівської сільської ради своєї близької особи (дружини).

Дії ОСОБА_4 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень сільського голови у тому числі належать: організація в межах, визначених цим Законом, роботи відповідної ради та її виконавчого комітету; здійснення керівництва апаратом ради та її виконавчого комітету; видання розпоряджень у межах своїх повноважень. Сільський голова є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою.

Відповідно до положень посадової Інструкції Дорошівського сільського голови встановлено, що з-поміж визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень сільський голова приймає рішення за поданням про притягнення працівників до матеріальної та дисциплінарної відповідальності, про моральне і матеріальне їх заохочення залежно від особистого вкладу.

Водночас згідно з нормами п.п. 1.2, 1.5, 3.1,3.2 Положення про преміювання, надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та надання матеріальної допомоги працівникам Дорошівської сільської ради, затвердженого рішенням третьої сесії цієї ради VIII скликання від 14.07.2017 року №5, преміювання працівників Дорошівської сільської ради проводиться за результатами роботи за місяць відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят, ювілейних та святкових дат. Преміювання працівників усіх структурних підрозділів Дорошівської сільської ради здійснюється за розпорядженням голови, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов'язки. Розмір премії залежить від стану виконання показників (виконання службових обов'язків, якість та результативність роботи, висока виконавська дисципліна, відсутність обґрунтованих зауважень контролюючих органів, виконання заходів, передбачених планами роботи Дорошівської сільської ради, виконавська дисципліна тощо) і особистого вкладу працівника в загальні результати роботи без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами і визначаються у відсотках до посадового окладу або в абсолютних сумах, зокрема кожному працівникові - за розпорядженням сільського голови, премії не менше 10% від посадового окладу заробітної плати.

Отже, з огляду на викладене вище ОСОБА_1 мав дискреційні службові повноваження в частині самостійного вирішення питання щодо розміру премій того чи іншого працівника Дорошівської сільської ради, у тому числі своїй близькій особі (дружині) ОСОБА_3 .

Так, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у січні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 18.01.2018 № 2-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу в січні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

З огляду на зміст поняття «приватний інтерес», визначеного у ст. 1 Закону, ОСОБА_1 під час вирішення питання про преміювання у січні 2018 року своєї близької особи (дружини) ОСОБА_3 мав приватний інтерес, зумовлений сімейними стосунками, який полягав у зацікавленості ОСОБА_1 щодо заохочення безпосередньо ОСОБА_3 та забезпечення стабільного матеріального становища сім'ї.

Ураховуючи наявність у ОСОБА_1 зазначеного приватного інтересу, реалізація ним службових повноважень як Дорошівським сільським головою під час вирішення питання щодо встановлення розміру премії своїй близькій особі (дружині) ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, відбулася під впливом суперечності між його приватним інтересом і повноваженнями сільського голови, що в розумінні Закону є реальним конфліктом інтересів.

Така суперечність впливала на неупереджену оцінку підсумків та результатів роботи ОСОБА_3 у січні 2018 року і полягала в тому, що, з одного боку, ОСОБА_1 як фізична особа був зацікавлений в отриманні його дружиною матеріальних благ у вигляді премії, а з іншого - ОСОБА_1 як Дорошівський сільський голова, тобто головна посадова особа Дорошівської об'єднаної територіальної громади, повинен використовувати надані йому повноваження виключно в інтересах зазначеної територіальної громади, об'єктивно та неупереджено виконувати свої службові повноваження, виключивши вплив приватного інтересу на їх реалізацію.

Таким чином, під час прийняття рішення про преміювання своєї дружини ОСОБА_3 і визначення розміру її премії в ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів.

Водночас відповідно до статті 12-І Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом.

Згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Зважаючи на те, що сільський голова не має безпосереднього керівника, а Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» містить положення щодо врегулювання конфлікту інтересів у сільських голів лише під час участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою, ОСОБА_1 відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону мав повідомити Національне агентство про наявність конфлікту інтересів.

Проте таке повідомлення до Національного агентства не надходило, що підтверджується службовою запискою Управління документального забезпечення та контролю Національного агентства від 07.08.2019 № 93-17/13900/19.

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги ст. 28 Закону, не повідомив у встановленому законом порядку Національне агентство про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення ним питання щодо преміювання своєї близької особи (дружини).

Дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у лютому 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.02.2018 № 7-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу в лютому місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у березні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу, а також нарахування їй одноразової премії до Міжнародного жіночого дня 8 Березня у розмірі 1000,00 грн. та видав відповідне розпорядження від 20.03.2018 № 10-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу, та Міжнародного жіночого дня 8 Березня в березні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у квітні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.04.2018 № 20-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу в квітні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у травнв 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 22.05.2018 № 37-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу в травні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у липні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.07.2018 № 65-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу у липні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у серпні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 17.08.2018 № 72-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу у серпні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у вересні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.09.2018 № 84-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу у вересні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у жовтні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.10.2018 № 96-рк «Про нарахування премій у жовтні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у листопаді 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.11.2018 № 107-рк «Про нарахування премій у листопаді місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у грудні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 18.12.2018 № 120-рк «Про нарахування премій у грудні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова ОСОБА_1 розглянув питання щодо встановлення премії у січні 2019 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.01.2019 № 1-рк «Про нарахування премій у січні місяці 2019 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак ОСОБА_1 , усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями Дорошівського сільського голови, прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, видавши розпорядження від 02.10.2017 року №75-рк щодо прийняття на роботу до Дорошівської сільської ради на посаду інспектора у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради близької особи своєї дружини ОСОБА_3 .

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_5 розглянув питання щодо встановлення премії у січні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 18.01.2018 № 2-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу у січні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 18.01.2018 № 2-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу у січні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_6 . розглянув питання щодо встановлення премії у лютому 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.02.2018 № 7-рк «Про нарахування премій у лютому місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.02.2018 № 7-рк «Про нарахування премій у лютому місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у березні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу, а також нарахування їй одноразової премії до Міжнародного дня 8 Березня у розмірі 1000 грн. 00 коп., та видав відповідне розпорядження від 20.03.2018 № 10-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу, та Міжнародного дня 8 Березня у березні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.03.2018 № 10-рк «Про нарахування премій та надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та напругу, та Міжнародного дня 8 Березня у березні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради»

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у квітні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.04.2018 № 20-рк «Про нарахування премій у квітні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.04.2018 № 20-рк «Про нарахування премій у квітні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у травні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 85% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 22.05.2018 № 37-рк «Про нарахування премій у травні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 22.05.2018 № 37-рк «Про нарахування премій у травні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_6 . розглянув питання щодо встановлення премії у липні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 22.06.2018 № 65-рк «Про нарахування премій у липні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 22.06.2018 № 65-рк «Про нарахування премій у липні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у серпні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 17.08.2018 № 72-рк «Про нарахування премій у серпні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 17.08.2018 № 72-рк «Про нарахування премій у серпні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у вересні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.09.2018 № 84-рк «Про нарахування премій в вересні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.09.2018 № 84-рк «Про нарахування премій в вересні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О.А. розглянув питання щодо встановлення премії у жовтні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 10.10.2018 № 96-рк «Про нарахування премій у жовтні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 10.10.2018 № 96-рк «Про нарахування премій у жовтні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у листопаді 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.11.2018 № 107-рк «Про нарахування премій у листопаді місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.11.2018 № 107-рк «Про нарахування премій у листопаді місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_7 А. розглянув питання щодо встановлення премії у грудні 2018 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах сім'ї, молоді та спорту відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 18.12.2018 № 120-рк «Про нарахування премій у грудні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 18.12.2018 № 120-рк «Про нарахування премій у грудні місяці 2018 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, однак керуючись наданими повноваженнями, Дорошівський сільський голова Ігнатов О ОСОБА_5 розглянув питання щодо встановлення премії у січні 2019 року своїй дружині ОСОБА_3 , спеціалісту І категорії у справах дітей відділу організаційно-кадрової роботи та правового забезпечення Дорошівської сільської ради, в розмірі 75% від посадового окладу та видав відповідне розпорядження від 20.01.2019 № 1-рк «Про нарахування премій у січні місяці 2019 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Отже, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги статті 28 Закону, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час видання ним розпорядження від 20.01.2019 № 1-рк «Про нарахування премій у січні місяці 2019 року працівникам бюджетних установ сільської ради».

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Так, дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч.1 ст.172-7 КУпАП, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Також, дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч.2 ст.172-7 КУпАП, тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних правопорушень не визнав повністю, та пояснив, що відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», на його посаду не поширюється дія вказаного Закону, щодо неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів, а саме знаходження його дружини у прямому підпорядкуванні, а також на вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів /преміювання дружини/, оскільки він працює у сільському населеному пункті, що не є районним центром.

Суд, вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, перевіривши матеріали справи та дослідивши наявні в ній докази, приходить до такого.

Відповідно до ч. 1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно ч.2 ст.7 та ст. 245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.

Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.

Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи та на достатніх доказах.

На підставі ст. 252 КпАП України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 12-І Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".

Так, згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення це діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Ця ж стаття визначає поняття реального конфлікту інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Ст. 3 ч. 1 п. 1 п.п. б Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення віднесено, окрім інших категорій, сільських голів.

Коло осіб, щодо яких встановлено обмеження спільної роботи із близькими особами визначено у ст. 27 ч. 1 Закону України Про запобігання корупції. Так особи, зазначені у п.п. а, в-з п. 1 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Особи, які претендують на зайняття посад, зазначених у підпунктах "а", в-з пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Аналіз зазначеної норми закону вказує на те, що такі обмеження не стосується сільських голів (ст. 3 ч. 1 п. 1 п.п. б Закону України «Про запобігання корупції»), оскільки вони відсутні в цьому переліку. Більш того, ст. 27 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» не поширює такі обмеження і щодо інших категорій визначених п.п. а, в-з п. 1 ч. 1 статті 3 цього Звкону, зокрема осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами).

Таким чином, суд приходить до висновку, що для ОСОБА_1 , який є сільським головою, проживає і працює в сільському населеному пункті, який не є районним центром, міститься спеціально обумовлене виключення із загального порядку визначеного ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» щодо неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та обмеження спільної роботи близьких осіб і прийняття відповідних рішень з цього питання.

Виходячи з викладеного суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній реальний конфлікт інтересів, як і приватний інтерес, так і прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою) стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі викладеного, провадження у справі про адміністративне (корупційне) правопорушення належить закрити на підставі ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 252, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати адміністративні справи №473/4042/19, №473/4043/19, №473/4044/19, 473/4045/19, №473/4046/19, №473/4047/19, №473/4048/19, №473/4049/19, №473/4050/19, №473/4051/19, №473/4052/19, №473/4053/19, №473/4054/19, №473/4055/19, №473/4056/19, №473/4057/19, №473/4058/19, №473/4059/19, №473/4060/19, №473/4061/19, №473/4062/19, №473/4063/19, №473/4064/19, №473/4065/19, №473/4066/19, №473/4067/19, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП в одне провадження під загальним номером №473/4042/19.

Провадження по справі про адміністративні правопорушення: за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/506 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/508 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/510 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/512 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/514 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/516 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/518 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/520 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/522 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/524 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/526 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/528 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/530 від 11 вересня 2019 року/; за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/507 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/509 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/511 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/513 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/515 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/517 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/519 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/521 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/523 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/525 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/527 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/529 від 11 вересня 2019 року/, за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП /протокол №32-04/531 від 11 вересня 2019 року/ відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: О.Е.Дробинський