Справа № 149/2353/19
Провадження №3/149/828/19
30.10.2019 року м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Робак М. В., розглянувши матеріали, що надійшли від Любарського ВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Хмільницького міськрайонного суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
30.10.2019 від ОСОБА_1 надійшло клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що під час оформлення адміністративного матеріалу було порушено порядок проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння та протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам Наказу МВС України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015 року №1376.
Суддя, дослідивши матеріали справи,дійшла наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Так, у ньому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 9 Наказу МВС України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015 року №1376 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, у графі «місце складання протоколу» - населений пункт або географічна точка.
Разом з тим в порушення вищезазначених норм в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 395694 від 02.09.2019 неповно зазначено місце складання протоколу, крім того не повністю зазначене місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме: не зазначено номер автомобільної дороги, на якому саме відрізку дороги вчинене правопорушення та район і область вчинення вказаного правопорушення.
Також в протоколі не повністю зазначені адреси місця проживання свідків, що унеможливлює їх виклик до суду.
При складені протоколу про адміністративне правопорушення, інспектор зазначив дату та час розгляду справи в Хмільницькому міськрайонному суді, однак інспектор поліції не є уповноваженою особою на призначення дати судового розгляду справи.
Відповідно до Додатку 2 до Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів має зазначатись назва, номер спеціального технічного засобу, однак в акті доданому доматеріалів справи зазначена лише назва технічного засобу.
Відповідно до п. 6 Наказу МВС України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» від 06.11.2015 року №1376, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
В порушення цієї норми, інспектором зазначені час та місце вчинення правопорушення нерозбірливим почерком, а рік взагалі не звказано.
Відповідно до п. 9 вищезазначеного наказу, у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)). Разом з тим у вищезазначеній графі протоколу не міститься інформації про те, ким і коли видано документ, що посвідчує особу.
Відповідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене вважаю, що вказані недоліки адміністративного матеріалу унеможливлюють всебічний та об'єктивний розгляд справи, а тому підлягають поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 395694 від 02.09.2019 року разом із матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Любарського ВП ГУНП в Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Робак М. В.