Постанова від 30.10.2019 по справі 128/2563/19

Справа № 128/2563/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 жовтня 2019 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КпАП України,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-15 КпАП України, а саме: порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

18.08.2019 складено протокол про адміністративне правопорушення № 50-25/835 про те, що за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року, поданого політичною партією «Всеукраїнське об'єднання «СВОБОДА», код за ЄДРПОУ - 00013215, встановлено, що ОСОБА_1 надав 07.03.2019 грошовий внесок на користь Партії в сумі 50 000,00 грн. В той час, коли відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 18.06.2019 № 12037/5/99-99-17-02-16, за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 станом на дату внеску обліковувався податковий борг у розмірі 92,91 грн.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Відповідно до ч. 7 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», політична партія, її місцева організація, розпорядник виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації чи кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) зобов'язані відмовитися від внеску особи, яка відповідно до закону не має права здійснювати такий внесок, або якщо розмір внеску (сумарний розмір внесків) особи (групи осіб) перевищує встановлений законом розмір, протягом трьох днів від дня, коли уповноваженій особі політичної партії, місцевої організації політичної партії чи розпоряднику коштів виборчого фонду стало відомо про це.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином та завчасно.

Враховуючи наявні матеріали справи, за вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що його було складено з дотриманням вимог, передбачених ст. 256 КпАП України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані вірно за ст. 212-15 КпАП Українита матеріалами справи доведено вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого 212-15 КпАП України, а саме порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Вчинення даного адміністративного правопорушення підтверджується письмовими доказами у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 50-25/835 від 14.08.2019, копією сторінок Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2019 року, поданого політичною партією «Всеукраїнське об'єднання «СВОБОДА», копією Акту про проведення аналізу Звіту від 01.07.2019, копією Висновку про результати аналізу Звіту від 02.07.2019 № 260, копією листа Національного агентства від 11.07.2019, копією листа Національного агентства від 29.07.2019.

Водночас, суд вважає, що провадження по справі слід закрити з наступних підстав.

Згідно ч. 3 ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Адміністративний протокол надійшов до суду 23.09.2019.

Судом враховано, що реалізація прав та процесуальних гарантій учасників судового процесу під час розгляду справи про адміністративне правопорушення повинна здійснюватись таким чином, щоб це не перешкоджало розгляду справи у встановлені ст. 277 КУпАП строки, разом із тим, суд враховує необхідність дотримання прав та процесуальних гарантій учасників судового процесу, оскільки згідно ч. 1 ст. 277-2 КпАП України, повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи, тому судом вживалися необхідні заходи для забезпечення участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час розгляду справи в суді, а саме здійснювався виклик особи до суду за наявними відомостями про її місце проживання, інших способів виклику особи до суду згідно наданих суду матеріалів не встановлено.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, воно було виявлено 01.07.2019, отже станом на момент розгляду справи судом минуло більш ніж три місяці з дня його виявлення.

Відповідно до п. 7 ст. 247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Таким чином, оскільки на момент розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчились строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КпАП України, оскільки на момент розгляду справи судом минуло більш ніж три місяці з дня виявлення правопорушення, та враховуючи, що дане правопорушення не є триваючим, провадження, згідно з п. 7 ст. 247 КпАП України, підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 38, 247, ст. 212-15 КпАП України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КпАП України, закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: