Справа № 2а-1009/10/2570
22 березня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Гром Л.М.
при секретарі Тищенко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -
02.03.2010 року Перший заступник прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 510 грн., мотивуючи тим, що відповідач надавав послуги з перевезення пасажирів та багажу на автомобілі, облаштованого як таксі без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Транспортний засіб, номерний знак якого СВ 7188 АН, належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1.
В судовому засіданні представник прокуратури, представник головної державної інспекції на автомобільному транспорті позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщався завчасно та належним чином, причини неявки суд не повідомив. Письмові заперечення суду не надав.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22 березня поточного року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 26.03.2010 року, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
В результаті перевірки транспортного засобу, номерний знак НОМЕР_1, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 складено акт № 086073 від 19.02.2009 року в якому зафіксовано, що водій (перевізник) експлуатував легковий автомобіль, облаштований як таксі, без наявності відповідних документів. Пояснення водій про причини порушення не надав, від відпису відмовився.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відсутність наявності ліцензійної картки у відповідача підтверджується довідкою т.в.о. начальника відділу ліцензування територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області, що міститься в матеріалах справи (а/с 8).
Головавтотрансінспекцією проводився виклик відповідача в приміщення головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області на 04.03.2009 року, що підтверджується копією повідомлення № 229/09 від 24.02.2009 року (а/с 7). Відповідачем це повідомлення було отримано 26.02.2009 року (а/с 8), але на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідач не з'явився.
Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 068838 від 04.03.2009 року до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, застосовано фінансові санкції в сумі 510 гривень.
Постанова про застосування фінансових санкцій яку відповідач отримав 06.03.2009 року не оскаржував та в добровільному порядку суму в 510 грн. не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Прокурора Чернігівського району в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 41, 70, 71, 104, 122 КАС України, суд -
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в доход державного бюджету на рахунок: 31118106700002, код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100, МФО 853592 УДК держбюджет м. Чернігова фінансову санкцію в сумі 510 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду в повному обсязі виготовлена 25 березня 2010 року.
Суддя Гром Л.М.