Номер справи 623/4109/19
Номер провадження 3/623/876/2019
31 жовтня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку міста Ізюм Харківської області, громадянку України, незаміжню, займає посаду директора КЖРЕП-1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 30.11.1998 року Ізюмським МРВ УМВС України в Харківській області, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № 6/20-40-05-19-20, складеного 03 жовтня 2019 року головним державним ревізором-інспектором сектору перевірок платників Ізюмського управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ДПС у Харківській області при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки Ізюмського комбінату комунальних підприємств, розташованого за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. Червоногірська, 62, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 , встановлено порушення, а саме: занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 24 190 грн, у тому числі за 2016 рік на суму 24 190 грн, завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 296 385 грн, у тому числі за 2017 рік в сумі 142 893 грн, за 2018 рік в сумі 153 492 грн, чим скоєно правопорушення, передбачене ст. 44, п. п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 зі змінами.
Дослідивши письмові матеріали, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі з наступних підстав.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен належним чином з'ясувати обставини вчиненого адміністративного правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
При цьому, пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Згідно протоколу та матеріалів справи про адміністративне правопорушення, факт порушення, встановленого законом порядку дотримання вимог податкового законодавства України, зафіксований за результатом документальної перевірки за № 193/20-40-05-19-19/03358647 від 03.10.2019, мав місце у періоді з 01.01.2016 по 31.12.2018, справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 16.10.2019 року та розглянута 31.10.2019, тобто строки притягнення до адміністративної відповідальності сплинули.
Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини. Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення. Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя Т. Д. Бєссонова