Постанова від 28.10.2019 по справі 742/3377/19

Провадження № 3/742/889/19

Єдиний унікальний № 742/3377/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2019 року м.Прилуки

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Короткої А.О., при секретарі - Здоровець Т.М., за участю: прокурора - Дятел В.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки с.Синевир Міжгірського району Закарпатської області, працюючої депутатом Линовицької селищної ради сьомого скликання (фахівець соціальної роботи), проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Линовицької селищної ради сьомого скликання, відповідно до пп.д п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, але в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін вона не подала своєчасно, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме: подала таку декларацію лише 24.04.2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала та підтвердила обставини, які були викладені у складеному щодо неї протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені у протоколі обставини, вважаючи, що в діях ОСОБА_1 має місце склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

Згідно зі ст.245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Суд вважає, що винуватість ОСОБА_1 підтверджується як її особистими поясненнями, так і даними протоколу №310 від 24.09.2019 (а.с.5-10), письмовим поясненням правопорушниці (а.с.12-13), витягом із сайту Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.14-18), іншими матеріалами справи.

Згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін особи, зазначені в п.1, ст.3 Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з порушенням вимог фінансового контролю, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, оскільки граничний термін подачі такої декларації встановлено до 01.04.2019, а декларацію нею фактично подано 24.04.2019, за що вона, у відповідності до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», повинна нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини і те, що раніше до адміністративної відповідальності вона не притягувалася та щиро розкаялася у скоєному, тому вважає за можливе накласти на неї стягнення у виді штрафу розміром 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки вважає, що саме таке адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню останньої в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нею нових правопорушень.

На підставі викладеного та ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись 172-6 ч.1, 268, 283-285, 307 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї стягнення у виді штрафу розміром 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн 00 коп., на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 коп.

У разі несплати штрафу в установлений ч.1 ст.307 КУпАП п'ятнадцятиденний строк у порядку примусового виконання з порушниці стягнути подвійний розмір штрафу.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд.

Суддя А.О.Коротка