Справа № 766/18915/19
н/п 1-кп/766/2526/19
30.10.2019 року
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР 28.07.2019 року за № 12019230030001972 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Керч, АР Крим, українець, громадянин України, не одружений, утриманців не має, з середньо-спеціальною освітою, на обліку у психіатра та нарколога не перебуває, фізичних вад здоров'я не має, офіційно не працевлаштований, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засуджений вироком Ленінського районного суду м. Харкова від 31.03.2011 року за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 186, ст. 71 КК України до 4 років 1 місяця позбавлення волі, звільнений 26.12.2014 року по відбуттю строку покарання, вироком Дніпровського районного суду м. Херсона від 19.02.2015 року за ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, звільнений 01.10.2018 року по відбуттю строку покарання, у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст. 185 КК України.
ОСОБА_4 27.07.2019 близько 15:10 години знаходячись у під'їзді будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , переслідуючи прямий умисел на протиправне заволодіння чужим майном, діючи з корисливих мотивів, повторно, таємно, шляхом вільного доступу, заволодів коляскою «Adbor Baby Lux» чорного кольору з помаранчевими вставками, вартість якої становила 869 грн. 34 коп., яка належить потерпілій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після чого покинув місце скоєння злочину, чим завдав потерпілій майнову шкоду на вищевказану суму.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю, фактичні обставини справи не оспорював, щиро розкаявся.
Оскільки обвинувачений визнав свою провину, сумнівів в добровільності його позиції немає, фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд, з врахуванням думки учасників судового розгляду, визнав відповідно до ст. 349 КПК України недоцільним дослідження інших доказів у справі.
При обранні виду та розміру покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який за законом віднесений до злочинів середньої тяжкості, особу обвинуваченого, який має постійне місце проживання, за матеріалами справи характеризується фактично посередньо, утриманців не має, є особою, раніше судимою, на обліку у психіатра та нарколога не перебуває, фізичних вад здоров'я не має. Крім того, суд враховує, що завдана потерпілій матеріальна шкода не відшкодована. Обставинами, які пом'якшують покарання, визнає повне визнання вини та щире каяття, яке виразилось у тому, що в судовому засіданні обвинувачений висловив жаль з приводу вчиненого та намір не вчиняти більше подібних дій у майбутньому, обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_4 покарання у виді арешту на строк, який на думку суду буде необхідним для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових злочинів.
Відповідно до ст. 124 КПК України з обвинуваченого на користь держави підлягають стягненню процесуальні витрати.
Керуючись ст.ст. 349, 370, 373 - 376 КПК України, суд,-
Визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у скоєнні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді арешту на строк 6 (шість) місяців.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до набрання вироком законної сили залишити особисте зобов'язання.
Після набрання вироком законної сили затримати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і направити для відбування призначеного покарання.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обчислювати з дня затримання після набрання вироком законної сили.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 471 грн. 03 коп. судових витрат за проведення експертизи.
Речовий доказ: оптичний диск - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області з урахуванням обмежень, визначених ч. 2 ст. 394 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачений та потерпіла мають право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Копію вироку після проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя ОСОБА_1