Рішення від 24.09.2019 по справі 766/6416/19

Справа № 766/6416/19

н/п 2-а/766/568/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2019 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Майдан С.І.,

за участю секретаря Красновського В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , поданий від імені та в інтересах ОСОБА_2 , до начальника Відділу прикордонної служби «Херсон» Азово-Чорноморського регіонального управління Херсонського прикордонного загону Державної прикордонної служби України Жадобіна Тимура Ігоровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,

встановив:

Представник позивача звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить постанову про накладення адміністративного стягнення скасувати і закрити провадження у справі про адміністративні правопорушення. Вимоги обґрунтував тим, що ОСОБА_2 , 1988 р.н., працює на посаді техніка-лаборанта ДП «Херсонський морський торговельний порт». 11.03.2019 року ОСОБА_2 , перебуваючи в пункті пропуску «Херсонський морський торговельний порт», проте фактично його не перетнувши, був зупинений співробітниками прикордонної служби та отримав протокол про адміністративне правопорушення АзЧРУ №164534 від 11.03.2019 року, у відповідності до якого був повідомлений про порушення ст.26 Закону України «Про державний кордон України» та п.7.6 розділу 7 Інструкції про встановлення пропуску через державний кордон України для міжнародного морського вантажного сполучення «ХМТП», затвердженої наказом Начальника Херсонського прикордонного загону №13 від 30.01.2018 року. Розгляд справи було призначено на 13.03.2019 року в відділі прикордонної служби «Херсон», що знаходиться по вул.Гімназичній, 20 в м.Херсоні. 12.03.2019 року ОСОБА_2 подав клопотання про перенесення розгляду справи у зв'язку з пошуком адвоката для надання правничої допомоги. Листом відділу прикордонної служби «Херсон» від 15.03.2019 року позивача повідомлено, що розгляд справи відбудеться 20.03.2019 року. Постановою про накладення адміністративного стягнення №001174 від 20.03.2019 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.202 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 119 грн. Позивач вважає факт притягнення його до адміністративної відповідальності безпідставним та незаконним, а постанову про накладення адміністративного стягнення №001174 від 20.03.2019 року такою, що підлягає скасуванню, оскільки відсутній склад адміністративного правопорушення,.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 01.04.2019 року відкрито провадження у справі та розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Позивач та його представник в судове засідання не з'явилися, надали до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, без виклику сторін.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав до суду відзив, згідно якого вважає, що викладені позивачем фактичні обставини в позові взагалі не відповідають дійсності. З урахуванням того, що ОСОБА_2 перебував на території пункту пропуску без відповідних дозвільних документів, про що свідчать всі складені відносно цього процедурні документи, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення АзЧРУ №164534 від 11.03.2019 року, в якому зазначається, що 11.03.2019 року о 19-30 год. працівниками Управління поліції охорони в пункті пропуску «ХМТП» було виявлено громадянина ОСОБА_2 без відповідних документів, а саме без перепуски, яка дає право на знаходження на території пункту пропуску. Отже, враховуючи вищевикладене, можна казати про цілком законне та вмотивоване винесення постанови відносно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.202 КУпАП. Дане рішення було винесене посадовими особами державної прикордонної служби України, у повній відповідності до норм національного законодавства, з всебічним та об'єктивним врахуванням всіх фактичних обставин ситуації, що склалась. Просив у задоволенні позову ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення відмовити у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 , 1988 р.н., працює на посаді техніка-лаборанта ДП «Херсонський морський торговельний порт», що підтверджується трудовою книжкою НОМЕР_1 від 02.07.2007 року та посвідченням №04 від 20.07.2019 року.

11.03.2019 року інспектором прикордонного контролю 1 категорії 3-го відділення інспекторів прикордонного контролю впс «Херсон» Андрейко А.М. складено протокол про адміністративне правопорушення серії АзЧРУ №164534 відносно ОСОБА_2 Із зазначеного протоколу вбачається, що 11.03.2019 року о 19-30 год. працівниками Управління поліції охорони в пункті пропуску Херсонський морський торговельний порт на прохідній №3 був виявлений громадянин ОСОБА_2 без відповідних документів, а саме без перепуски, яка дає право на знаходження на території пункту пропуску. Таким чином даний громадянин порушив режим в пункті пропуску, а саме ст.26 Закону України «Про державний кордон України» та п.7.6 розділу 7 Інструкції про встановлення пропуску через державний кордон України для міжнародного морського вантажного сполучення «ХМТП», затвердженої наказом Начальника Херсонського прикордонного загону №13 від 30.01.2018 року.

Від дачі пояснень та підпису в протоколі ОСОБА_2 відмовився, що засвідчено підписами двох свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4

Розгляд справи було призначено на 13.03.2019 року, за клопотанням ОСОБА_2 було перенесено розгляд справи на 20.03.2019 року.

Листом відділу прикордонної служби «Херсон» від 15.03.2019 року позивача повідомлено, що розгляд справи відбудеться 20.03.2019 року.

На підставі винесеного протоколу, 20.03.2019 року начальником Відділу прикордонної служби «Херсон» Жадобіним Т.І. винесена постанова про накладення адміністративного стягнення №001174, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.202 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 119 грн., оскільки було встановлено, що 11.03.2019 року о 19:30 годині в пункті пропуску "Херсонський морський торгівельний порт" на прохідній №13 був виявлений громадянин ОСОБА_2 без відповідних документів, а саме: перепустки, яка дає право на знаходження на території пункта пропуску "Херсонський морський торгівельний порт". таким чином даний громадянин порушив режим в пункті пропуску, а саме: ст.26 Закону України "Про державний кордонУкраїни" від 04.11.1991 року та п.76 Інструкції про встановлення та контроль за додержанням режиму в пункті пропуску через державний кондон україни для міжнародного морського вантажного сполучення "ХМТП", затвердженої наказом начальника Херсонського прикордонного загону від 30.01.2018 року №13.

Стаття 202 КУпАП передбачає відповідальність за порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в'їзду - виїзду.

Відповідно до ст.26 Закону України «Про державний кордон України» режим у пунктах пропуску через державний кордон України - порядок перебування і пересування всіх осіб і транспортних засобів у межах території прикордонних залізничних і автомобільних станцій, морських і річкових портів, аеропортів і аеродромів, відкритих для міжнародного сполучення, а також здійснення іншої діяльності, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів, - визначається згідно з законодавством України Державною прикордонною службою України разом з компетентними органами. У приміщеннях і місцях, де здійснюється прикордонний контроль, Державна прикордонна служба України встановлює додаткові режимні правила, що регламентують порядок допуску в них осіб, які беруть участь у контролі та обслуговуванні пасажирів і транспортних засобів закордонного прямування, відправленні з пунктів пропуску транспортних засобів, що вибувають за кордон і прибувають в Україну, а також інші обмеження для запобігання незаконному перетинанню державного кордону України.

Так, нормативним актом в сфері перебування і пересування у пункті пропуску, який розташовується на території Державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт» є відповідні правила, затверджені наказом начальника Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України від 30.01.2018 №13 «Про режим в пункті пропуску «Херсонський морський торговельний порт» (далі - Правила).

У відповідності до п.п.7.6 п.7 Інструкції про встановлення пропуску через державний кордон України для міжнародного морського вантажного сполучення «ХМТП», затвердженої наказом Начальника Херсонського прикордонного загону № 13 від 30.01.2018 року, зазначається: «Працівники державного підприємства «Херсонський морський торгівельний порт та інших підприємств (установ, організацій), що здійснюють свою діяльність в пункті пропуску, допускаються в пункт пропуску та перебувають на його території за перепустками, виданими спеціальним підрозділом служби морської безпеки порту та документу, що посвідчує особу. Відповідно до компетенції, контроль за додержанням режиму в пункті пропуску працівниками підприємства, що мають допуск на територію пункту пропуску, здійснюється відділом прикордонної служби, контроль за дотриманням режиму зон митного контролю розташованих в межах пункту пропуску здійснюється підрозділом митного оформлення».

Також, згідно п.п.1.4 п.1 вищезазначеної Інструкції право на перебування власника перепустки у зонах прикордонного та митного контролю може бути обмежено виключно посадовою особою відділу прикордонної служби «Херсон» чи посадовою особою митного посту «Херсон-Порт» Херсонської митниці ДФС. А отже, навіть за наявності в особи перепустки на дозвіл на перебування в пункті пропуску посадові особи Державної прикордонної служби України мають право обмежити їх право на перебування в пункті пропуску, у разі порушень правил перебування на території, на яку поширюється прикордонний режим.

З урахуванням того, що ОСОБА_2 перебував на території пункту пропуску без відповідних дозвільних документів, про що свідчать всі складені відносно нього процедурні документи, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення АзЧРУ №164534 від 11.03.2019 року, в якому зазначається, що 11.03.2019 року о 19-30 год. працівниками Управління поліції охорони в пункті пропуску «ХМТП» було виявлено громадянина ОСОБА_2 без відповідних документів, а саме без перепуски яка дає право на знаходження на території пункту пропуску.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно винесено постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.202 КУпАП. Дане рішення було винесене посадовими особами державної прикордонної служби України, у повній відповідальності до норм національного законодавства, з всебічним та об'єктивним врахуванням всіх фактичних обставини.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню за необґрунтованістю.

Керуючись ст.ст.6-9, 72-77, 139, 194, 242-246, 255, 295 КАС України, ст.ст.202, 251, 252, 280 КУпАП, суд

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 , поданий від імені та в інтересах ОСОБА_2 , до начальника Відділу прикордонної служби «Херсон» Азово-Чорноморського регіонального управління Херсонського прикордонного загону Державної прикордонної служби України Жадобіна Тимура Ігоровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: С.І.Майдан