Справа № 570/1857/19
Номер провадження 2-п/570/19/2019
28 жовтня 2019 року
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Штогуна О.С.
за участю секретаря судового засідання Соломицька Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Рівненського районного суду Рівненської області заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
Відповідач звернувся у Рівненський районний суд Рівненської області із заявою про перегляд заочного рішення винесеного 22 серпня 2019 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, також він просить поновити строк для подання заяви про перегляд заочного рішення
В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що він не був належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи. У зв'язку із розглядом справи без його участі він був позбавлений можливості надати пояснення і докази суду.
Сторони, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явились про причини неявки суд не повідомили.
Розгляд справи здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України.
Суд, з'ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає до задоволення.
Як встановлено, 22 серпня 2019 року Рівненським районним судом винесено заочне рішення по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, яким позов задоволено та стягнуто з відповідача на користь позивача на утримання неповнолітнього дитини аліменти в розмірі 2500 грн.
Відповідно до ч.1 ст.288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та /або/ не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи. Лише сукупність вказаних підстав можуть слугувати підставою для скасування заочного рішення.
Судом встановлено, що в матеріалах справи містяться докази про те, що відповідач належним чином про час та місце розгляду справи не був повідомленим і ним вказано на докази, які мають істотне значення для правильного вирішення справи по суті, відповідно заочне рішення підлягає скасуванню, а справа призначенню до розгляду в загальному порядку.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 288, 353 ЦПК України, суд, -
Клопотанням відповідача про поновлення строку для подання заяви про перегляд заочного рішення винесеного Рівненським районним судом Рівненської області 22 серпня 2019 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задоволити.
Заяву про перегляд заочного рішення винесеного Рівненським районним судом Рівненської області 22 серпня 2019 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задоволити.
Скасувати заочне рішення, винесене 22 серпня 2019 року Рівненським районним судом Рівненської області по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження, призначивши піготовче засідання на 12:30 год. 10 грудня 2019 року в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області (м.Рівне, вул.Симона Петлюри, 10).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Штогун О.С.