01 серпня 2019 року Справа №200/18565/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Центрального управління соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради про заміну відповідача на правонаступника у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
25.10.2017 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпра надійшов позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради, в якому позивач просить суд:
- визнати дії Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради щодо відмови ОСОБА_1 у постановці на облік на забезпечення санаторно-курортним лікуванням протиправними;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради поставити на облік ОСОБА_1 для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, як учасника бойових дій.
Підставою для звернення позивача до суду з адміністративним позовом стало порушення відповідачем вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затверджених Постановою КМУ від 27.04.2011 №446.
Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпра від 26.10.2017 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду.
Ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 21.09.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпра від 26.10.2017 року повернуто апелянту.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 26.12.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Бабушкінського районного суду м. Дніпра від 26.10.2017 року скасовано та адміністративну справу №200/18565/17 направлено до Бабушкінського районного суду м. Дніпра для продовження розгляду.
Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпра від 11.02.2019 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.05.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 було залишено без руху та запропоновано позивачу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви.
05.06.2019 року на виконання вищевказаної ухвали позивачем надано до суду оригінал адміністративного позову для суду, а також його копію з доданими до нього документами для направлення відповідачу у справі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.06.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та витребувано у відповідача інформацію та її документальне підтвердження перебування ОСОБА_1 на обліку в Управлінні соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі раді, інформацію чи звертався позивач до відповідача для постановки на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а в разі звернення - належним чином засвідчені копії такого звернення, з доказами направлення та вручення позивачеві.
02.07.2019 року від представника відповідача до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Про відкриття спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) сторони повідомленні відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), що підтверджується матеріалами справи.
Позивач правом на надання відповіді на відзив, а відповідач - заперечень не скористались.
02.07.2019 на виконання вищезазначеної ухвали від Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі на електронну адресу суду надійшла заява «Про надання інформації» від 02.07.2019 №05-26/302, в якій було заначено, ОСОБА_1 на обліку для отримання санаторно-курортного лікування не перебуває. Проте, суд звертає увагу, що станом на 03.07.2019 відповідачем не було надано до суду інформацію чи звертався ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради для постановки на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а в разі звернення - належним чином засвідчені копії доказів такого звернення та рішення, прийнятого за результатами розгляду такого звернення. При цьому, в порушення вимог частини 8 статті 80 КАС України повідомлення про неможливість подати докази до суду не надходило.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.07.2019 року повторно витребувано від Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради інформацію чи звертався ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради для постановки на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а в разі звернення - належним чином засвідчені копії доказів такого звернення та рішення, прийнятого за результатами розгляду такого звернення, з доказами направлення та вручення позивачеві.
16.07.2019 року на виконання вимог вищезазначеної ухвали відповідачем повідомлено, що позивач не звертався до Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради з заявою для постановки на облік про забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
31.07.2019 року від представника відповідача до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про заміну відповідача у справі на правонаступника, в обґрунтування якого вказано, що Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради припиняється шляхом приєднання до Центрального управління соціального захисту населення Дніпропетровської міської ради.
Вирішуючи питання заміну відповідача у справі його правонаступником, суд виходить із наступного.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Згідно рішень Дніпровської міської ради від 23.01.2019 №40/40 «Про внесення змін до рішень міської ради та її виконавчих органів, граничної чисельності працівників міської ради та її виконавчих органів» та Шевченківської районної у місті Дніпрі ради №5 від 14.02.2019 року «Про припинення виконавчого органу юридичної особи - Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради шляхом приєднання до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради» припиняється діяльність юридичної особи Управлінням соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради, шляхом приєднання до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради.
Проте, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради (код ЄДРПОУ 03192508) перебуває у стані припинення з 18.02.2019.
На час розгляду даного клопотання запис про припинення юридичної особи Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Дніпрі ради до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не внесений.
Відповідно до частини 5 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про передчасність клопотання про заміну відповідача у справі його правонаступником - Центральним управлінням соціального захисту населення Дніпровської міської ради, а у зв'язку з цим про відсутність підстав для його задоволення.
Суд звертає увагу заявника, що це не позбавляє його права в подальшому звернутися з даного приводу, з виникненням законодавчих підстав, наведених вище.
Керуючись статтями 52, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
В задоволенні клопотання Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради про заміну відповідача у справі №200/18565/17 - відмовити.
Копію ухвали направити на адресу учасників справи.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, передбачені статтями 295 та 297 КАС України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Суддя І.В. Юхно