Єдиний унікальний номер 725/3984/19
Номер провадження 3/725/2753/19
03.10.2019 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Войтун О.Б., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла вiд Чернівецької митницi ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 , за ч.1 ст.483, ст. 472 Митного Кодексу України, -
Відповідно до протоколу про порушення митних правил №1116/40800/19, 18.06.2019 року о 04 год. 41 хв. на територію п/п «Порубне» Чернівецької митниці ДФС в зону митного контролю в'їхав марки «Мерседес» державний номер НОМЕР_2 під керуванням гр. України ОСОБА_1 , який слідував з України до Великобританії в приватних справах. Даний громадянин надав контрольний талон для проходження митного контролю по «зеленому коридору». При візуальному огляді громадянин України ОСОБА_1 заявив про відсутність у нього коштів та наявність товару, а саме 50 господарських валіз з особистими речами.
Під час митного контролю гр. ОСОБА_1 пред'явив до митного контролю 50 господарських валіз з особистими речами та автомобіль марки «Мерседес» державний номер НОМЕР_2 .
При проведенні поглибленого догляду товару, а саме однієї спортивної валізи, було виявлено не заявлені та приховані від митного контролю - спортивна рапіра для фехтування та спортивна маска для фехтування, які знаходилися в спортивній валізі під різними особистими речами, а саме: спортивна рапіра для фехтування в середині рулону з шпалерами, обмотаного поліетиленовою упаковкою та обклеєною клейкою стрічкою. Спортивна рапіра була обмотана пакувальною поліетиленовою упаковкою та обмотана клейкою стрічкою. Доступ та виїмка стали можливими після виймання особистих речей з господарської валізи, виймання рулону зі шпалерами в якому знаходилась спортивна рапіра для фехтування та розрізання пакувальної поліетиленової упаковки. Спортивна маска для фехтування на дні спортивної валізи під особистими речами. Доступ та виїмка стали можливими після виймання особистих речей.
Митний орган посилаючись на Наказ МВС України №745 від 11.10.2011 року із внесеними змінами від 21.08.1998 р. №622 розділу 8 п. 8.1 «Види зброї, щодо якої здійснюється дозвільна система» - дозвільна система, що здійснюється органами внутрішніх справ, поширюється на бойову нарізну воєнних зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, навчальну, несучасну стрілецьку, спортивну, мисливську нарізну і гладко ствольну зброю, бойові припаси до цих видів зброї, пневматичну зброю, пристрої та зазначені патрони, холодну зброю, що належить підприємствам, установам, організаціям та громадянам, кваліфікував дії ОСОБА_1 за ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України, а саме порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, встановлено наявність у нього товару переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством та вчинив дії спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України вказаних предметів з приховуванням від митного контролю шляхом використання способів та засобів, що утруднюють їх виявлення.
В судовому засіданні гр.. України ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав та пояснив, що вказану сумку йому передали для перевезення до Великобританії. Що було у ній дізнався уже під час митного контролю. Крім того просив повернути йому вилучені речі оскільки він взяв на себе зобов'язання доставити їх до місця призначення.
Представник митного органу у судове засідання не прибув.
Суддя, заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, виходячи з наступного:
Так, відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Згідно ч.1 ст.458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Стаття 471 МК України, передбачає відповідальність за порушення встановленого Митним кодексом України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Згідно ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає вразі переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до Висновку експерта №0975-К від 20.08.2019 року надана на дослідження рапіра, загальною довжиною 1080,5 мм, до категорії холодної зброї, не відноситься у зв'язку з тим, немає конструктивних ознак холодної зброї та виготовлена промисловим способом.
Отже вилучена рапіра не належить до зброї на яку відповідно до зазначеного митним органом Наказу обов'язковим є наявність дозволу, а тому суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 471 МК України та ч.1 ст.483 МК України.
Відповідно до ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з постанов, зокрема про закриття провадження у справі.
Згідно ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Крім того, оскільки предмети порушення митних правил були вилучені у гр.. ОСОБА_1 , який взяв на себе зобов'язання доставити їх до пункту призначення, суд вважає, що вилучені предмети порушення митних правил підлягають поверненню ОСОБА_1 ..
Керуючись 471, ч.1 ст.483, ч.2 ст.522, 526, п. 1, 3 ч. 1 ст. 527, 528, 529 Митного кодексу України, ст. ст. 247, 289, 294 КпАП України,-
Провадження по справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Вилучені предмети порушення митних правил, відповідно до протоколу №1116/40800/19 від 18.06.2019 року - повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти діб з дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. Б. Войтун