Дата документу 16.10.2019
Справа № 334/6152/19
Провадження № 3/334/1532/19
16 жовтня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., розглянувши адміністративний матеріал, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, заступника голови районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 ,-
за ст. 188-28КУпАП,
02.08.2019 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 01.08.2019 року о 10-05 год., в м. Запоріжжя по вул. Б.Грінченка (від перехрестя з вул. Анапська до буд. 84 по вул. Б.Грінченка), ОСОБА_1 , будучи посадовою особою районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, не виконала законну вимогу (Припис № 64 від 30.07.2019р.) посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції, чим порушилап.1.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надала суду письмові заперечення на протокол з додатками, в яких свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала, та зазначила, що в матеріалах справи відсутні підтвердження того, що вона є належним суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, оскільки вона не є посадовою особою, яка відповідає за технічний стан вулично-шляхової мережі району, не приймала рішення про черговість та необхідність проведення ремонтних робіт, оскільки це виключні повноваження посадових осіб Департаменту інфраструктури та благоустрою ЗМР, та забезпечила своєчасне надходження інформації про ділянки доріг району, які потребують ремонту, забезпечила контроль за проведенням робіт по ремонту, обсяг та дислокацію яких визначив розпорядник. Також надала суду копії документів, якими вона керується під час виконання своїх посадових обов'язків, та просила суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Статтєю188-28 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами тощо.
В матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 , є суб'єктом правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, що саме на неї, при виконанні посадових обов'язків заступника голови РА ЗМР по Дніпровському району покладено обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг Дніпровського району міста Запоріжжя та усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Згідно відповіді голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району вбачається, що Розпорядженням голови райадміністрації ЗМР по Дніпровському району № 588р від 07.09.2016р. заступника голови - ОСОБА_1 призначено відповідальною особою за організацією контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережі Дніпровського району.
На підставі рішення Запорізької міської ради від 21 грудня 2016 №7 «Програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2017-2019 роки» зі змінами та доповненнями, головним розпорядником бюджетних коштів за напрямки «експлуатація та утримання доріг», «поточний ремонт доріг і тротуарів», «поточний ремонт доріг приватного сектору» визначений Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради.
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району є виконавчим органом Запорізької міської ради, діє у межах повноважень, визначених Запорізькою міською радою відповідно до Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району», затвердженого рішенням міської ради від 22.06.2011 року № 29 (в редакції від 25.01.2017).
Згідно з п. 4.17 Положення до повноважень районної адміністрації відноситься здійснення контролю та догляду за утриманням та капітальним ремонтом об'єктів та споруд благоустрою, малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок та надання пропозицій з цих питань.
На виконання зазначених повноважень ОСОБА_1 , як заступник голови районної адміністрації, відповідно до розпорядження голови районної адміністрації від 07.09.2016 №588р «Про призначення відповідального за організацію контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережі району», забезпечує організацію контролю та догляду за утриманням вулично-шляхової мережі Дніпровського району при виконанні відповідних робіт підрядником виконавцем робіт, з яким укладає договори Департамент, підтверджує фактичне виконання договору шляхом підписання актів виконаних робіт. Тому ОСОБА_1 , як посадова особа виконала покладені на неї обов'язки щодо організації контролю та своєчасного надання інформації про ділянки доріг, які потребують ремонту, що підтверджується її Листом про покриття дороги № 04/01-27/1440 від 02.08.2019р., згідно якого вказана дорога має щебеневе покриття, а також Листом про виконання вимоги Національної поліції України № 04/01-27/1440 від 01.08.2019р. на адресу Департаменту інфраструктури та благоустрою ЗМР, згідно якого, на виконання Припису № 64 від 30.07.2019 року НПУ, вона просить розглянути питання проведення робіт з відсипки дороги за адресою вул. Б.Грінченка на вказаному відрізку, з посиланням на те, що видатки на поточний ремонт доріг приватного сектору у 2019 році передбачені Програмою розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою м. Запоріжжя на 2019-2021 р.р., Затвердженого рішенням ЗМР від 19.12.2018р. № 36. Також, згідно наданої нею кошторисної документації до даної Програми, Департаментом було проведено відкриті торги, за результатами яких 16.06.2019 року було укладено договір № 15/19 з КП «ЕЛУАШ» на суму 11486007,60 грн., згідно якого Департамент є замовником робіт та самостійно визначає район та обсяг ремонтних робіт в приватному секторі м. Запоріжжя. Прим цьому райадміністрація позбавлена засобів впливу на цей процес.
А отже, районна адміністрація не є органом, який має забезпечувати утримання доріг у стані, що відповідає встановленим вимогам безпеки дорожнього руху та здійснювати усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, внаслідок відсутності таких повноважень, а лише здійснює контроль та догляд за утриманням та ремонтом доріг виконавцями договорів, які укладаються Департаментом, та забезпечує своєчасність надання інформації про стан доріг Департаменту, а також не відповідає за якість робіт по ремонту доріг, виконаних раніше виконавцями, посадова особа з повноваженнями щодо забезпечення утримання доріг у належному стані відсутня.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Виходячи з вищевикладеного, судом встановлено, що ОСОБА_1 як посадова особа, не відповідає за виконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а отже не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.188-28 КУпАП.
Будь-які докази, які б свідчили про підтвердження ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, відповідно до ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини відсутності події складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст.188-28, 247, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закритиу зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя: Баруліна Т. Є.