Постанова від 16.10.2019 по справі 334/6151/19

Дата документу 16.10.2019

Справа № 334/6151/19

Провадження № 3/334/1531/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., розглянувши адміністративний матеріал, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, заступника голови районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 ,

за ч.4 ст. 140 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

02.08.2019 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 02.07.2019 року о 17-25 год., в м. Запоріжжя по вул. АДРЕСА_2 , 32, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою районної адміністрації ЗМР по Дніпровському району, відповідальною за експлуатаційний стан, порушила правила, норми та стандарти утримання автодоріг п.п. 3.1.1 та 3.1.2ДСТУ 3587-97, що спричинило пошкодження транспортного засобу «DAEWOO Lanos TF69Y» д.н.з НОМЕР_1 та завдало матеріальних збитків, чим порушено п.1.5 ПДР України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 надала суду письмові заперечення на протокол з додатками, в яких свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала, та зазначила, що в матеріалах справи відсутні підтвердження того, що вона є належним суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, оскільки вона не є посадовою особою, яка відповідає за технічний стан вулично-шляхової мережі району, не приймала рішення про черговість та необхідність проведення ремонтних робіт, оскільки це виключні повноваження посадових осіб Департаменту інфраструктури та благоустрою ЗМР, та забезпечила своєчасне надходження інформації про ділянки доріг району, які потребують ремонту, забезпечила контроль за проведенням робіт по ремонту, обсяг та дислокацію яких визначив розпорядник. Також надала суду копії документів, якими вона керується під час виконання своїх посадових обов'язків, та просила суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Частиною першою ст.140 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

Частиною четвертою вказаної статті передбачено адміністративну відповідальність за ці та передбачені частинами 2 та 3 цієї ж статті діяння, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами тощо.

В матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 , є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.140 КУпАП, що саме на неї, при виконанні посадових обов'язків заступника голови РА ЗМР по Дніпровському району покладено обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг Дніпровського району міста Запоріжжя.

Згідно відповіді голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району вбачається, що Розпорядженням голови райадміністрації ЗМР по Дніпровському району № 588р від 07.09.2016 р. заступника голови - ОСОБА_2 призначено відповідальною особою за організацією контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережі Дніпровського району.

На підставі рішення Запорізької міської ради від 21 грудня 2016 №7 «Програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя на 2017-2019 роки» зі змінами та доповненнями, головним розпорядником бюджетних коштів за напрямки «експлуатація та утримання доріг», «поточний ремонт доріг і тротуарів», «поточний ремонт доріг приватного сектору» визначений Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради.

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському району є виконавчим органом Запорізької міської ради, діє у межах повноважень, визначених Запорізькою міською радою відповідно до Положення про районну адміністрацію Запорізької міської ради по Вознесенівському, Дніпровському, Заводському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому, Шевченківському району», затвердженого рішенням міської ради від 22.06.2011 року № 29 (в редакції від 25.01.2017).

Згідно з п. 4.17 Положення до повноважень районної адміністрації відноситься здійснення контролю та догляду за утриманням та капітальним ремонтом об'єктів та споруд благоустрою, малих архітектурних форм, доріг, тротуарів та пішохідних доріжок та надання пропозицій з цих питань.

На виконання зазначених повноважень ОСОБА_1 , як заступник голови районної адміністрації, відповідно до розпорядження голови районної адміністрації від 07.09.2016 №588р «Про призначення відповідального за організацію контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережі району», забезпечує організацію контролю та догляду за утриманням вулично-шляхової мережі Дніпровського району при виконанні відповідних робіт підрядником виконавцем робіт, з яким укладає договори Департамент, підтверджує фактичне виконання договору шляхом підписання актів виконаних робіт. Тому ОСОБА_1 , як посадова особа виконала покладені на неї обов'язки щодо організації контролю та своєчасного надання інформації про ділянки доріг, які потребують ремонту, що підтверджується її Листом про усунення ямковості від 31.01.2019р. та Листом голови райадміністрації за участі ОСОБА_1 надання пропозицій від 28.02.2019р. на ім'я Заступника директора департаменту інфраструктури та благоустрою ЗМР.

А отже, районна адміністрація не є органом, який має забезпечувати утримання доріг у стані, що відповідає встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, внаслідок відсутності таких повноважень, а лише здійснює контроль та догляд за утриманням та ремонтом доріг виконавцями договорів, які укладаються Департаментом, та забезпечує своєчасність надання інформації про стан доріг Департаменту, а також не відповідає за якість робіт по ремонту доріг, виконаних раніше виконавцями, посадова особа з повноваженнями щодо забезпечення утримання доріг у належному стані відсутня.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.

Виходячи з вищевикладеного, судом встановлено, що ОСОБА_1 як посадова особа, не відповідає за наявність пошкодженого дорожнього покриття на ділянці дороги на момент ДТП (тобто не відповідає за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг), а отже не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 4 ст.140 КУпАП.

Будь-які докази, які б свідчили про підтвердження ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини відсутності події складу адміністративного правопорушення.

Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст.140, 247, 283, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за скоєння правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закритиу зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів.

Суддя: Баруліна Т. Є.