ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
24 жовтня 2019 року м. Київ № 640/19619/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
доЦентрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу Києво-Святошинського районного відділу Державної міграційної служби
про визнання протиправною відмову, зобов'язання винити дії,
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу Києво-Святошинського районного відділу Державної міграційної служби, в якому просить:
визнати протиправною відмову Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598; 02152, м. Київ, вул. Березняківська, буд. 4-А) в особі територіального підрозділу - Києво- Святошинського районного відділу Державної міграційної служби (08154, Києво- Святошинський район, м. Боярка) щодо оформлення та видачі ОСОБА_1 , дівоче прізвище якої « ОСОБА_2 » (РНОКПП - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ;
зобов'язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598; 02152, м. Київ, вул. Березняківська, буд. 4-А) в особі територіального підрозділу - Києво-Святошинського районного відділу Державної міграційної служби (08154, Києво-Святошинський район, м. Боярка) здійснити обмін, оформлення та видачу ОСОБА_1 , дівоче прізвище якої « ОСОБА_2 » (РНОКПП - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ (без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, а саме: без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та будь-якого іншого цифрового ідентифікатора, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
Вимоги до позовної заяви встановлено ч. 5 ст. 160 КАС України.
Так, відповідно до п. 2, 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.
Відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача (п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Частиною четвертою статті 161 КАС України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з позовної заяви в якості відповідача зазначено Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу Києво-Святошинського районного відділу Державної міграційної служби.
При цьому, предметом оскарження є рішення територіального підрозділу Києво-Святошинського РВ ЦМУ в м. Києві та Київській області щодо відмови в оформленні та видачі ОСОБА_1 , дівоче прізвище якої « ОСОБА_2 » паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
У той же час, суд звертає увагу, що дана відмова була оформлена листом від 05.10.2019 року № 28/С-150 за підписом начальника Києво-Святошинського РВ ЦМУ в м. Києві та Київській області О.В. Погрібного.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 19 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 745 (далі - Порядок) документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб'єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.
Згідно п. 7 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 360, ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи, у тому числі міжрегіональні.
Згідно з Постановою KM України від 15.06.2011 р. № 658 «Про утворення територіальних органів Державної міграційної служби», Кабінет Міністрів України постановив утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної міграційної служби за переліком згідно з додатком, зокрема: Управління ДМС у Київській області та Головного управління Державної міграційної служби у м. Києві.
Відповідно до Постанови KM України № 732 від 12.09.2018 р. «Про реорганізацію територіальних органів Державної міграційної служби», утворено Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області як юридичну особу публічного права внаслідок реорганізації шляхом злиття Управління Державної міграційної служби у Київській області та Головного управління Державної міграційної служби у м. Києві.
У той же час, згідно Довідника кодів та назв структурних підрозділів апарату, територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби України, установ, що належать до сфери її управління, та відокремлених робочих місць, затвердженого наказом Державної міграційної служби України від 17 жовтня 2018 року № 170, Києво-Святошинський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Київській області є територіальним підрозділом Управління Державної міграційної служби України в Київській області.
При цьому, Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області є самостійним територіальним органом, який є відмінним від Києво-Святошинського РВ ЦМУ в м. Києві та Київській області.
Суд звертає увагу, що позовна заява не містить вимог до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, та в позові відсутні обґрунтування, яким чином останій порушив права та законні інтереси позивача.
Таким чином, позовна заява підлягає приведенню у відповідність до норм КАС України в частині зазначення належного відповідача та вимог, які йому адресовані.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- уточненої позовної заяви, з урахуванням вимог, передбачених пп. 2, 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко