Справа № 500/1856/19
28 жовтня 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Осташа А. В. за участю: секретаря судового засідання Гавіловської Х.М., представника позивача - ОСОБА_1 , представника відповідача - Дядишин Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 09.07.2019 №183787000,
Нурієв ОСОБА_3 (далі - позивач) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області (далі - відповідач, або УДМС України в Тернопільській області) про визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби України в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 09.07.2019 №183787000.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Нурієв ОСОБА_3 24.04.2019 в'їхав на територію України через пункт пропуску на державному кордоні Бориспіль. Під час перебування на законних підставах на території України уклав шлюб з громадянкою України - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 04.06.2019. З метою оформлення посвідки на тимчасове проживання 04.07.2019 він звернувся до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області із анкетою-заявою №183787000 від 04.07.2019. Однак, згідно рішення відповідача від 09.07.2019 №183787000, йому було відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання на підставі пп.6 п.61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою КМ України від 25.04.2018 №322 (далі - Порядок), у зв'язку з порушенням строків подання документів для оформлення посвідки. Однак такі висновки не відповідають обставинам справи, а тому вважає, що рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 09.07.2019 підлягає до скасування. Так, документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання були подані 04.07.2019, з огляду на те, що він в'їхав на територію України 24.04.2019, а також враховуючи те, що 03.07.2019 він виїжджав за межі території України, то 90-денний строк його перебування на території України, в межах 180-денного періоду сплив 24.07.2019, а документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання були подані за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні. За таких обставин, вважає, що йому безпідставно відмовлено у видачі посвідки на тимчасове проживання.
Представник відповідача надіслав до суду відзив на позовну заяву (аркуш справи 28-35), згідно якого заперечував проти задоволення позовних вимог в повному обсязі, вказавши на те, що нормативно визначений строк для оформлення і видачі посвідки на тимчасове проживання становить 15 робочих днів, також не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні іноземець має подати документи для оформлення посвідки. Так, із заяви-анкети №183787000 вбачається, що 04.07.2019 громадянин Азербайджану ОСОБА_5 ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) подав до УДМС України в Тернопільській області документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання у зв'язку з возз'єднанням сім'ї з громадянкою України (на підставі шлюбу). Відповідно до вимог Порядку, працівником УДМС України в Тернопільській області проведено перевірку поданих позивачем по справі документів, зокрема відповідно до відомостей інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (далі - система «Аркан») з'ясовано, що ОСОБА_5 ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 24.04.2019 прибув в Україну через КПП «Бориспіль - Д) по паспортному документу С0229167, 03.07.2019 о 14 год. 52 хв. через КПП «Мамалига №731100 тип - авто» по паспортному документу С0229167 виїхав за межі території України, 03.07.2019 о 15 год. 47 хв. через КПП «Мамалига №731100 тип - авто» по паспортному документу С0229167 в'їхав на територію України. Наголошено, що документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання до УДМС України в Тернопільській області Нурієв ОСОБА_3 подав 04.07.2019.
Проведеним посадовою особою УДМС України в Тернопільській області обчисленням дозволеного іноземцю, який є громадянином держави з безвізовим порядком в'їзду, строку перебування на території України розрахунком з'ясовано, що станом на 04.07.2019 Нурієву ОСОБА_6 до закінчення встановленого строку перебування в Україні залишилося 18 днів, з яких - 12 є робочими днями.
Таким чином, позивач по справі подав документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання всупереч п. 17 Порядку. Одночасно зазначено, що ОСОБА_7 до УДМС України в Тернопільській області із заявою про продовження строку перебування на території України не звертався. Відповідно до висновку щодо обґрунтованості відмови в оформленні та видачі посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Азербайджан Нурієв ОСОБА_3 від 09.07.2019 прийнято рішення про відмову в оформленні посвідки на тимчасове проживання на підставі ч.6 п.61 Порядку.
Позивач подав 26.09.2019 відповідь на відзив (аркуш справи 62-63) в якому зазначено, що ОСОБА_7 в'їхав на територію України 24.04.2019, крім того, він 03.07.2019 виїжджав за межі території України та того ж дня повернувся на територію України, що підтверджується відмітками про перетин державного кордону в паспорті для виїзду за кордон. Заява-анкета для отримання посвідки на тимчасове проживання була подана ним 04.07.2019. За вказаних обставин, 90-денний строк перебування позивача на території України сплив 24.07.2019 (24.04.2019 та 03.07.2019 не враховуються при обчисленні строку, оскільки в ці дати особа перетинала державний кордон). Таким чином, вважає, що заява-анкета подана позивачем в порядку і у строки встановлені п.17 Порядку.
В судовому засіданні представник позивача просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі з мотивів викладених в позовній заяві та відповіді на відзив.
В судовому засіданні представник відповідача просила відмовити в задоволенні позовних вимог з мотивів викладених у відзиві на позов.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, свідка, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Суд встановив, що ОСОБА_5 ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) громадянин Республіки Азербайджан, 24.04.2019 в'їхав на територію України через пункт пропуску на державному кордоні Бориспіль.
Під час перебування на законних підставах на території України уклав шлюб з громадянкою України - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 04.06.2019 (аркуш справи 12).
З метою оформлення посвідки на тимчасове проживання, у зв'язку з возз'єднанням сім'ї з громадянкою України, 04.07.2019 він звернувся до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області із анкетою-заявою №183787000 від 04.07.2019 (аркуш справи 7-8).
Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області прийняло рішення від 09.07.2019 №183787000 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання на підставі підпункту 6 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою КМ України від 25.04.2018 №322 (аркуш справи 17).
Також, Відповідач прийняв 09.07.2019 висновок щодо обґрунтованості про відмову в оформленні та видачі посвідки на тимчасове проживання громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_5 ОСОБА_3 , в якому зазначено, що при розгляді документів поданих суб'єктом звернення, виявлено, що вони подані з порушенням строків, а саме, пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку дії посвідки, що унеможливлює документування останнього, у зв'язку із цим, вирішено відмовити в оформленні та видачі посвідки на тимчасове проживання громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_5 ОСОБА_3 (аркуш справи 47).
Не погоджуючись із прийнятим рішенням відповідача, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, основним завданням якої є реалізація державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, та яка здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС.
УДМС України в Тернопільській області є територіальним органом ДМС. Основним завданням УДМС України в Тернопільській області є реалізація державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів в межах Тернопільській області.
Правовий статус, основні права, свободи та обов'язки іноземців та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні і порядок вирішення питань, пов'язаних з їх в'їздом в Україну або виїздом з України регулюється Законом України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.
Згідно із частиною першою статті 2 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” правовий статус іноземців та осіб без громадянства визначається Конституцією України, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.
Відповідно до пункту 18 частини першої статті 1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” посвідка на тимчасове проживання це документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Згідно із частини 19 статті 5 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” визначено, що технічний опис, зразки бланків посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, порядок їх оформлення, виготовлення та видачі встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України 25.04.2018 прийнято постанову за №322, якою затверджено зразок та технічний опис бланка посвідки на тимчасове проживання з безконтактним електронним носієм та Порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання (далі - Порядок).
Пунктом 1 Порядку встановлено, що посвідка на тимчасове проживання є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Згідно із пункту 14 статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання дозволу на імміграцію.
Відповідно до пункту 14 статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування.
Відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України та які досягли 16-річного віку, або не досягли 16-річного віку, але самостійно прибули в Україну з метою навчання, - на підставі заяв-анкет, поданих ними особисто.
Пунктом 15 Порядку визначено, що посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства.
Згідно приписів пункту 17 Порядку документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.
Пунктом 61 Порядку передбачено підстави, коли територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні та видачі посвідки, зокрема:
6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17 і 18 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки;
Також п.62 Порядку визначено, що копія рішення про відмову в оформленні чи, видачі посвідки із зазначенням причин відмови не пізніше ніж через п'ять робочих днів з дня його прийняття видається іноземцеві або особі без громадянства під розписку чи надсилається рекомендованим листом такій особі і приймаючій стороні.
У разі подання заяви-анкети через уповноваженого суб'єкта територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС надсилає письмове повідомлення про прийняте рішення до уповноваженого суб'єкта для подальшого його вручення іноземцеві або особі без громадянства.
Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими їм було відмовлено в оформленні чи видачі посвідки, за умови дотримання строків, визначених пунктом 17 цього Порядку.
Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Азербайджанської Республіки про безвізові поїздки громадян, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1565 від 24.10.2002 (далі - Угода) між Україною та Республікою Азербайджан діє безвізовий режим.
Відповідно до ст.1 Угоди громадяни держави однієї Сторони, незалежно від місця їх постійного проживання, можуть в'їжджати, прямувати транзитом, виїжджати та перебувати на території держави іншої Сторони без віз з дотриманням правил перебування і реєстрації, що діють в цій державі, по документах, зазначених у Додатках 1 та 2 до цієї Угоди.
Згідно із ч.16 ст.4 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.
Підпунктом 2 пункту 2 Порядку продовження строку перевзування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 150, передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в'їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. Порядок обчислення зазначеного строку встановлюється МВС.
Пунктом 3 Порядку №150 передбачено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, крім осіб, які відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 16 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” звільняються від реєстрації або паспортні документи яких реєструються у МЗС та його представництвах, здійснюється в пункті пропуску через державний кордон посадовою особою Держприкордонслужби.
Частиною 4 Порядку №150 обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду, затвердженого наказом МВС України від 20.07.2015 №884, визначеного, що під час перебування на території України обчислення дозволеного іноземцю строку перебування здійснюють посадові особи ДМС шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю (дня, на який необхідно визначити законність перебування іноземця на території України). Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.
Нормативно визначений строк для оформлення і видачі посвідки на тимчасове проживання становить 15 робочих днів, також не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні іноземець має подати документи для оформлення посвідки.
Як встановлено в ході розгляду справи по суті та не заперечувалося сторонами, позивач прибув 24.04.2019 в Україну на законних підставах, оскільки між Україною та Республікою Азербайджан діє безвізовий режим.
Під час перебування в Україні, позивач уклав шлюб із громадянкою України, у зв'язку із возз'єднанням сім'ї звернувся 04.07.2019 до відповідача із заявою-анкетою для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
Відповідно до пункту 21 Порядку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта під час приймання документів від іноземця або особи без громадянства перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства, своєчасність їх подання, наявність підстав для оформлення, та видачі посвідки, наявність відмітки про перетинання державного Кордону чи продовження строку перебування або наявність документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства в Україні, звіряє відомості про іноземця або особу без громадянства, зазначені в паспортному документі іноземця або документі, що посвідчує особу без громадянства, з даними, що містяться в заяві-анкеті.
У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб'єкт інформують іноземця або особу без громадянства про відмову вприйнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням іноземця або особи без громадянства відмова надається у письмовій формі.
Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими їм було відмовлено в прийнятті документів, за умови дотримання строків, визначених пунктами 17 і 19 цього Порядку.
Відповідно до п.85 Порядку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта, відповідальний за прийняття документів, фотокарток, оформлення заяви-анкети та отримання біометричних даних, параметрів іноземця або особи без громадянства, забезпечує перевірку поданих документів, виявлення фактів їх недійсності, відповідності вимогам, установленим законодавством, дотримання строків та порядку прийому документів, достовірність та правильність внесених до заяви-анкети відомостей і сканованих документів, збереження отриманих від іноземця або особи без громадянства документів.
Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, відповідальний за розгляд заяви-анкети для оформлення посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміну, ідентифікацію особи та прийняття рішення про оформлення посвідки, забезпечує дотримання вимог законодавства під час прийняття рішення про її оформлення.
Як випливає із матеріалів справи, проведено перевірку поданих позивачем по справі документів, зокрема відповідно до відомостей інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (далі система «Аркан») з'ясовано, що ОСОБА_5 ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ):
- 24.04.2019 прибув в Україну через КПП «Бориспіль -Д) по паспортному документу С0229167;
- 03.07.2019 о 14 год. 52 хв. через КІШ «Мамалига № НОМЕР_1 тип - авто» по паспортному документу С0229167 виїхав за межі території України;
- 03.07.2019 о 15 год. 47 хв. через КПП «Мамалига №731100 тип - авто» по паспортному документу С0229167 в'їхав на територію України, що і не заперечувалося представником позивача.
Документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання до УДМС України в Тернопільській області Нурієв ОСОБА_3 подав 04.07.2019.
Суд зазначає, що спірним моментом в даній адміністративній справі є підрахунок кількості днів тимчасового перебування позивача на території України.
Зокрема, позивач зазначає, що по його розрахунках, він не пропустив строк встановлений пунктом 17 Порядку для звернення із заявою-анкетою для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
Проте, як встановлено судом, станом на 04.07.2019 Нурієву ОСОБА_6 до закінчення встановленого строку перебування в Україні залишилося 18 днів, з яких - 12 є робочими днями.
Даний факт підтверджується показанням свідка - ОСОБА_8 , яка працює провідним спеціалістом відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС України в Тернопільській області, яка здійснювала прийом документів від громадянина Азербайджану Нурієв ОСОБА_3 для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
В судовому засіданні, свідок зазначила, що перевірку даних по позивачу здійснювала відповідно до відомостей інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон. Відповідно до яких, позивач подав документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання всупереч п. 17 Порядку. Також повідомила, що ОСОБА_7 до УДМС України в Тернопільській області із заявою про продовження строку перебування на території України не звертався. З урахуванням цих даних, відповідачем прийнято Рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 09.07.2019 № 183787000, яким громадянину Республіки Азербайджан Нурієву ОСОБА_6 відмовлено в оформлення (видачі) посвідки, копію рішення рекомендованим листом надіслано позивачу та приймаючій стороні.
Суд критично оцінює твердження позивача про те, що 24.04.2019 та 03.07.2019 не враховується при обчислені 90-денного строку, оскільки в ці дні він тільки перетинав державний кордон, проте позивач не врахував той факт, що в ці дні він і перебував на території України, а тому ці дні враховується при обчисленні 90-денного строку перебування позивача на території України.
Тому, не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні посилання позивача щодо його особистого підрахунку днів вчасного звернувся до відповідача із заявою-анкетою для оформлення посвідки, оскільки дане твердження не підтверджено належними і допустимими доказами.
Згідно із ч. 1 ст. 3 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Враховуючи викладене, суд приходить висновку, що відповідачем було правомірно відмовлено позивачеві в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В задоволенні позову ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про изнання протиправним та скасування рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 09.07.2019 №183787000, відмовити.
Реквізити сторін:
- позивач Нурієв Камал: громадянин Республіки Азербайджан, псапорт НОМЕР_2 , виданий 27.03.2019, тимчасово проживає: АДРЕСА_1 ;
- відповідач Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області: 46001, м.Тернопіль, бул. Шевченка, 10, код ЄДРПОУ 37839038.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 29 жовтня 2019 року.
Головуючий суддя Осташ А.В.
копія вірна
Суддя Осташ А.В.