Провадження №3/155/360/19
Справа № 155/1087/19
28 жовтня 2019 року Суддя Горохівського районного суду Волинської області Адамчук Г.М., при секретарі судового засідання Ревуцькій М.В., за участю прокурора Гуслєва В.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 депутата Скригівської сільської ради Горохівського району Волинської області,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В протоколі №203 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 05 вересня 2019 року та доданих до нього документах зазначено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Скригівської сільської ради Горохівського району Волинської області сьомого скликання, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” є суб'єктом на якого поширюється дія цього закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції”. Так, депутат Скригівської сільської ради, була зобов'язана подати до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, однак декларацію подала несвоєчасно, а саме 24 червня 2019 року о 11 годині 15 хвилин. ОСОБА_1 була належним чином ознайомлена із вимогами Закону України “Про запобігання корупції”, однак порушила їх та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, в протоколі №202 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 05 вересня 2019 року та доданих до нього документах зазначено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Скригівської сільської ради Горохівського району Волинської області сьомого скликання, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції” є суб'єктом на якого поширюється дія цього закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції”. Так, депутат Скригівської сільської ради, була зобов'язана подати до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, однак декларацію подала несвоєчасно, а саме 24 червня 2019 року о 11 годині 17 хвилин. ОСОБА_1 була належним чином ознайомлена із вимогами Закону України “Про запобігання корупції”, однак порушила їх та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки справи Пр.№ 3/155/360/19, Пр.№ 3/155/361/19 про вчинення ОСОБА_1 , вищезазначених адміністративних порушень надійшли до суду та розглядаються одночасно, то відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП їх слід об'єднати провадженням, присвоївши новій справі номер: Пр.№ 3/155/360/19, справа № 155/1087/19.
ОСОБА_1 , до суду не з'явилася, однак скерувала до суду заяву, в якій свою вину у вчинених правопорушеннях визнала, просила провести розгляд справи у її відсутності та приєднати до матеріалів справи письмові докази.
Заслухавши думку прокурора, який вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив визнати її винною у вчиненні вказаних порушень, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 , є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції”, суб'єктом на якого поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Крім визнання вини ОСОБА_1 , її вина підтверджується матеріалами справи.
Із рішення сесії сьомого скликання Скригівської сільської ради №1/1 від 10.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Скригівської сільської ради та Скригівського сільського голови» та списку депутатів, обраних на вборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обрана депутатом Скригівської сільської ради, а тому є суб'єктом даних адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій та додатку послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» підтверджується, що ОСОБА_1 подала електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки - 24.06.2019 року о 11 годині 15 хвилин та відповідно 11 годині 17 хвилин.
Крім того, із пояснень голови Скригівської сільської ради від 27 серпня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 була ознайомлена із вимогами законодавства та необхідністю подання електронної декларації, термін для подання декларації їй був відомий.
Із пояснень ОСОБА_1 від 27 серпня 2019 року вбачається, що вона була ознайомлена із необхідністю подання декларацій, однак декларацію подала із запізненням, оскільки комп'ютерної техніки в неї нема та вона не вміє самостійно заповнювати декларацію. Після отримання повідомлення із НАЗК, ОСОБА_1 звернулася за допомогою до Горохівської районної ради.
Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин, несвоєчасно подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та 2018 рік, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в її діях є склад правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка визнала вину у вчиненому, щиро розкаялася, позитивно характеризується, думку прокурора, вважаю, що слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Разом з тим, відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 гривні.
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст. 172-6, ст.ст.283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 860,00 (вісімсот шістдесят гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) судового збору за наступними реквізитами:
отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст.308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Г.М.Адамчук