79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
17.10.2019 справа № 914/1040/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Петрашка М.М. розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Фізичної особи-підприємця Марко Марії Володимирівни
до відповідача Львівської міської ради
про визнання незаконною та скасування ухвали
за участю представників:
від позивача Марко М. В . , Кравчук П.І.
від відповідача Нагорняк Р.І .
Суть спору: Позовні вимоги заявлено Фізичною особою-підприємцем Марко Марією Володимирівною до відповідача Львівської міської ради про визнання незаконною та скасування ухвали №3417 від 17.05.2018р. 13-ї сесії 7-го скликання Львівської міської ради «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017р. №1568, від 27.04.2017р. №1888 та від 26.10.2017р. №2526».
16.07.2019р. позивачем подано заяву (вх.№1947/19) про зміну предмета позову, в якій Фізична особа-підприємець Марко Марія Володимирівна просить визнати незаконною і скасувати ухвалу №3417 від 17.05.2018 року 13-ї сесії 7-го скликання Львівської міської ради «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017р. №1568, від 27.04.2017р. №1888 та від 26.10.2017р. №2526» в частині внесення змін до ухвали міської ради від 02.03.2017р. №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» і включення до пункту 1 цієї ухвали тимчасової споруди, зазначеної в пункті 138 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі міста Львова, після слів «крім тимчасових споруд».
Вказану заяву (вх.№1947/19 від 16.07.2019р.) про зміну предмета позову суд ухвалив прийняти до розгляду в судовому засіданні 16.07.2019р.
Щодо клопотання відповідача (вх.№26143/19 від 25.06.2019р.) про закриття провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України, суд зазначає таке.
Визначальними ознаками приватноправових відносин є юридична рівність та майнова самостійність їх учасників, наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу суб'єкта. Спір матиме приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням наявного приватного права певного суб'єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть якщо до порушення приватного права призвели владні управлінські дії суб'єкта владних повноважень.
Рішення суб'єкта владних повноважень у сфері земельних відносин може оспорюватися з точки зору його законності, а вимоги про визнання рішення незаконним - розглядатися в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо за результатами реалізації рішення у фізичної чи юридичної особи виникло право цивільне й спірні правовідносини, на яких ґрунтується позов, мають приватноправовий характер.
Така правова позиція викладена у п. 4.13. постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 15.01.2019р. у справі № 911/1453/17.
Враховуючи предмет та підстави позову, суд вважає, що спір у даній справі є приватноправовим, як такий, що пов'язаний з правом тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди, а тому враховуючи суб'єктний склад сторін, такий спір розглядається за правилами господарського судочинства.
Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду та відображено у протоколах судового засідання.
Позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю, позов просили задовольнити з підстав, що викладені у позовній заяві та у відповіді на відзив на позовну заяву.
Представник відповідача проти позову заперечив, у задоволенні позовних вимог просив відмовити з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву та у запереченнях на відповідь на відзив на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши доводи та заперечення учасників справи, суд встановив таке.
Ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» вирішено, зокрема:
- продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території міста Львова, до 31.05.2018 згідно з додатком 1 (п.1);
- встановити, що після завершення зазначеного у пункті 1 цієї ухвали терміну, у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015 №4526 "Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові», термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020р. (п.2);
- суб'єктам підприємницької діяльності, переліченим у додатку 1, до 01.09.2017р. укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017р. привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив'язки тимчасових споруд (п.5);
- рекомендувати суб'єктам підприємницької діяльності не здійснювати реалізацію алкогольних та слабоалкогольних напоїв у тимчасових спорудах (п.6);
Згідно додатку 1 затверджено перелік тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м.Львова, в якому під номером 138 значиться СПД Марко М.В. ( вул.Угорська, 10 ; площа: 48 кв.м.).
17.07.2017р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (Орендодавець) та ФОП Марко Марією Володимирівною (Орендар) було укладено Договір № С-807-17 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд.
Згідно п. 1.1 цього договору, предметом цього Договору є надання Орендодавцем Орендареві права на тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд (надалі - Об'єкт) на умовах оренди на термін відповідно до ухвал Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові», від 02.03.2017 № 1613 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові» та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові», від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова».
Відповідно до п.2.1. пп. 2.1.1. вказаного договору, орендодавець зобов'язується надати у тимчасову оренду конструктивний елемент благоустрою комунальної власності площею 48,00 кв.м. (тротуар, газон тощо) для розміщення ТС за адресою м.Львів, вул. Угорська, 10 .
Відповідно до пункту 6.1. договору, термін дії договору встановлюється з 01.01.2017р. по 31.05.2018р. (відповідно до п.5.5. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради 23.04.2015р. №4526 (зі змінами) та п.1 Ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017р. №1568).
08.02.2018р. Управлінням регулювання забудови департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі наказу управління регулювання забудови від 16.06.2017р. № 15-С, з врахуванням ухвал Львівської міської ради від 02.03.2017р. № 1568, додатку 1 (Сихівський район № з/п 138 площа ОКЕБ - 48 кв.м.) від 02.03.2017р. № 1513 та договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд від 17.07.2017р. № С-807-17, позивачу видано Паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Паспорт прив'язки дійсний до 31.05.2018р.
Ухвалою Львівської міської ради №3417 від 17.05.2018р. «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526» вирішено, зокрема:
- внести зміни до ухвали міської ради від 02.03.2017р. №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова», виклавши пункт 1 вказаної ухвали у новій редакції:
« 1. Продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, які розміщені на території міста Львова до 31.12.2019р., згідно з додатком 1, крім тимчасових споруд, зазначених у пунктах 88, 103, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі міста Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 27, 42, 46, 54, 105, 114, 131, 200, 255, 271, 274, 275, 276 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі міста Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 1, 29, 32, 62, 76, 99, 163 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі міста Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 14, 103, 105, 107, 138, 140, 178, 184, 185, 230, 322, 324, 326, 329 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі міста Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 28, 61, 62, 154, 155, 157, 158, 178, 213, 214, 262, 263, 267, 279, 280, 281, 290 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі міста Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 20, 119, 121, 125, 288, 304, 311, 314 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Шевченківському районі міста Львова.
Позивач зазначає, що умовами за яких продовжується термін здійснення підприємницької діяльності до 31.05.2020р. є відсутність зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявність всіх документів на їх встановлення.
При цьому, позивач зазначає, що ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» не було встановлено, що термін продовжується до 31.05.2020р. в якийсь спеціальний спосіб, не було встановлено вимоги до вчинення яких-небудь дій позивачем чи прийняття певних додаткових рішень відповідачем. Тобто, позивач стверджує, що формулювання «продовжується», а не «може продовжуватись» чи «може бути продовжений», свідчить про автоматичну пролонгацію такого терміну.
У позовній заяві зазначено, що до діяльності ФОП Марко М.В. у відповідача не було зауважень, а усі документи на встановлення тимчасової споруди були в наявності, а тому позивач розраховував на термін дії дозволу до 31.05.2020р.
Враховуючи наведене, позивач вважає дії відповідача щодо виключення ФОП Марко М.В. із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (номер 138) неправомірними.
У позовній заяві вказано, що до закінчення терміну дії паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності позивач звернувся до відповідача із проханням продовжити термін дії паспорту прив'язки, однак, у зв'язку із винесенням оскаржуваної ухвали №3417 від 17.05.2018 року, тимчасова споруда торгівельного призначення на вул. Угорській, 10 у місті Львові була вилучена із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Натомість, як зазначає позивач, згідно з протоколом №109 засідання постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради від 10.10.2018р., за результатами заслуховування звернення ФОП Марко М.В. щодо поновлення тимчасової споруди на вул.Угорській, 10 в Комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності було прийнято одноголосне рішення «погодити».
У зв'язку з цим, позивач вважає, що відповідно до пункту 2 ухвали Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017р., термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах продовжився до 31.05.2020р., а отже і термін дії Паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого ФОП Марко М.В. , мав бути продовжений до 31.05.2020р.
При цьому, як зазначає позивач, наявність чи відсутність договірних відносин оренди між ФОП Марко М.В. та Львівською міською радою ніяк не впливає на чинність Паспорту прив'язки та на право ФОП Марко М.В. здійснювати господарську діяльність у цій тимчасовій споруді.
Крім того, у відповіді на відзив позивач посилається на те, що за його заявою розпорядженням ГУ ДФС у Львівській області від 20.12.2018 року ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами була анульована, а 27.09.2018 року ФОП Марко М.В. змінила свій вид економічної діяльності із роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами на роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Враховуючи наведене, позивач звернувся до Господарського суду Львівської області та просить визнати незаконною і скасувати ухвалу №3417 від 17.05.2018 року 13-ї сесії 7-го скликання Львівської міської ради «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017р. №1568, від 27.04.2017р. №1888 та від 26.10.2017р. №2526» в частині внесення змін до ухвали міської ради від 02.03.2017р. №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» і включення до пункту 1 цієї ухвали тимчасової споруди, зазначеної в пункті 138 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі міста Львова, після слів «крім тимчасових споруд».
Відповідач проти позову заперечив, подавши відзив на позовну заяву. Зокрема Львівська міська рада зазначає, що тимчасову споруду на вул.Угорській, 10 було вилучено із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на підставі подання Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (лист від 08.05.2018р. №4-2301-501), у зв'язку з порушеннями громадського порядку та спокою мешканців мікрорайону.
Крім того, відповідач у запереченні на відповідь на відзив посилається на Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980р., де зазначено, що під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Враховуючи наведене, відповідач вважає, що у задоволенні позову слід відмовити.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши доводи та заперечення позивача та відповідача, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.
Згідно з частинами 1 та 4 статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до частини 1 статті 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно п.п. 1.1., 1.2. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015р. № 4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», правила розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (надалі - Правила) розроблені з врахуванням Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Ці Правила визначають механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; укладення та продовження договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд; встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі та побутового обслуговування, ресторанного господарства у тимчасових спорудах торговельного призначення; демонтажу тимчасових споруд.
Так, ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» вирішено, зокрема:
- продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території міста Львова, до 31.05.2018 згідно з додатком 1 (п.1);
- встановити, що після завершення зазначеного у пункті 1 цієї ухвали терміну, у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015 №4526 "Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові», термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020р. (п.2);
Згідно додатку 1 затверджено перелік тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м.Львова, в якому під номером 138 значиться СПД Марко М.В. ( вул.Угорська, 10 ; площа: 48 кв.м.).
17.07.2017р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (Орендодавець) та ФОП Марко Марією Володимирівною (Орендар) було укладено Договір № С-807-17 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд.
Відповідно до пункту 6.1. договору, термін дії договору встановлюється з 01.01.2017р. по 31.05.2018р. (відповідно до п.5.5. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради 23.04.2015р. №4526 (зі змінами) та п.1 Ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017р. №1568).
Згідно п.5.7. вищенаведеного Порядку, продовження терміну дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення ТС здійснюється на підставі відповідних ухвал міської ради з дотриманням вказаних в ухвалах термінів.
Ухвалою Львівської міської ради №3417 від 17.05.2018р. «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526» вирішено внести зміни, зокрема, до ухвали міської ради від 02.03.2017р. №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова», виклавши пункт 1 вказаної ухвали у новій редакції, згідно якої продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, які розміщені на території міста Львова до 31.12.2019р., згідно з додатком 1, крім, зокрема, тимчасової споруди позивача зазначеної у пункті 138 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі міста Львова.
Згідно з частиною першою статті 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Договір найму укладається на строк, встановлений договором (ч. 1 ст. 763 ЦК України).
Згідно зі ст. 291 ГК України договір оренди припиняється у разі, зокрема, закінчення строку, на який його було укладено.
Відповідно до ст. 764 ЦК України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Пунктом 5.3. договору № С-807-17 від 17.07.2017р. на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд визначено, що договір припиняється у разі закінчення терміну його дії.
Відповідно до п.5.4. договору, договір припиняється в односторонньому порядку орендодавцем у разі скасування пункту ухвали, який надає право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасових споруд відповідному суб'єкту підприємницької діяльності з дати прийняття ухвали про його скасування.
Як вбачається з матеріалів справи, ліцензія позивача на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами анульована 20.12.2018р., тобто аж після прийняття оскаржуваної ухвали Львівської міської ради №3417 від 17.05.2018р. та закінчення строку дії договору.
Ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» вирішено, зокрема, рекомендувати суб'єктам підприємницької діяльності не здійснювати реалізацію алкогольних та слабоалкогольних напоїв у тимчасових спорудах.
Як зазначив відповідач, та як вбачається із матеріалів справи, Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради скеровано лист від 08.05.2019р. №4-2301-501 начальнику управління архітектури п.Ю.Чаплінському, в якому міститься прохання розглянути можливість виключення з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові тимчасову споруду Фізичної особи-підприємця Марко М.В., за адресою: місто Львів, вулиця Угорська , 10 , у зв'язку із порушеннями громадського порядку та спокою мешканців мікрорайону.
Таким чином, враховуючи те, що ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова» позивачу встановлено строк для здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова до 31.05.2018р., а можливість його продовження до 31.05.2020р. пов'язується із відсутністю зауважень щодо розміщення тимчасової споруди, проте такі існували, підстав для визнання незаконною та скасування оскаржуваної ухвали Львівської міської ради №3417 від 17.05.2018р. суд не вбачає.
Також, беручи до уваги те, що ухвалою Львівської міської ради №3417 від 17.05.2018р. «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526» ще до закінчення строку дії договору вирішено виключити з переліку тимчасових споруд об'єкт, який використовувався позивачем для здійснення підприємницької діяльності, враховуючи те, що відповідач шляхом прийняття оскаржуваної ухвали заперечив проти продовження строку дії договору після його закінчення, суд дійшов висновку, що в силу ст. 764 ЦК України, п.5.7. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові та п.п. 5.3, 5.4. договору, строк здійснення позивачем підприємницької діяльності у тимчасовій споруді, що розміщена за адресою: місто Львів , вулиця Угорська, 10 , не був автоматично продовжений до 31.05.2020р.
Згідно п. 2.17. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 № 244, строк дії паспорта прив'язки визначається органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень.
Згідно п. 3.14. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, термін дії паспорта прив'язки ТС встановлюється відповідно до терміну, зазначеного в ухвалі міської ради, з врахуванням містобудівної документації, державних норм та правил і Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова.
Відповідно до п. 2.18. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 № 244, продовження строку дії паспорта прив'язки здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації.
08.02.2018р. Управлінням регулювання забудови департаменту містобудування Львівської міської ради на підставі наказу управління регулювання забудови від 16.06.2017р. № 15-С, позивачу видано Паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Паспорт прив'язки дійсний до 31.05.2018р.
Таким чином, чинність паспорту прив'язки (продовження строку його дії), залежить від дотримання вимог, передбачених положеннями п. 2.18. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 № 244 та п. 3.14. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, що також вбачається з самого паспорту прив'язки, долученого до матеріалів справи.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що рішення постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради, оформлене протоколом №109 від 10.10.2018р., є лише підставою для скерування звернення в управління архітектури та урбаністики для розгляду вирішення питання по суті, як це зазначено у п.2 Витягу з протоколу № 109, проте не може бути підставою для скасування оскаржуваної ухвали, прийнятої Львівською міською радою 17.05.2018р.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 у справі "Серявін та іншіпроти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Частиною 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно із частиною 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи наведені норми процесуального закону, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку витрати по сплаті судового збору покласти на позивача, оскільки у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись статтями 13, 74, 76, 77, 78, 86, 129, 236, 237, 238, 239, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, суд
1. У задоволенні зустрічного позову відмовити.
Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку та у строки, визначені главою 1 розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 28.10.2019р.
Суддя Петрашко М.М.