Ухвала від 28.10.2019 по справі 640/6149/19

УХВАЛА

28 жовтня 2019 року

Київ

справа №640/6149/19

адміністративне провадження №К/9901/28675/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Желєзного І.В., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року

та ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 вересня 2019 року

у справі №640/6149/19

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду у м. Києві

про визнання довідки незаконною, бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, в якому просить:

- визнати незаконною інформаційну довідку Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві від 21 березня 2019 року №57536/02;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, яка полягає у не нарахуванні ОСОБА_1 соціальної державної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком щомісячно та довічно;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату соціальної державної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком щомісячно, починаючи з 22 травня 2008 року і довічно.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 вересня 2019 року апеляційну скаргу повернуто особі, яка її подала.

Не погоджуючись із вищезазначеними рішеннями суду позивач звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою.

Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам ст. 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) колегія суддів приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 4 ст. 330 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Всупереч наведеним вимогам до касаційної скарги такий не додано.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на час звернення позивача до суду) ставка судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2019 року складав 1921,00 грн.

Отже, ставка судового збору, що підлягає доплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 1921,00 грн.

Реквізити для сплати судового збору: УК у Печерському районі/Печерський район/22030102; номер рахунку отримувача (стандарт IBAN): UA678999980000031219207026007; код ЄДРПОУ: 38004897; код банку отримувача: 899998; призначення платежу: "*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), ВЕРХОВНИЙ СУД (назва відповідного касаційного суду, де розглядається справа, або Велика Палата Верховного Суду), номер справи, у якій сплачується судовий збір; символ звітності банку: 207.

Для усунення недоліків касаційної скарги особі, яка її подала необхідно, надати до суду документ про сплату судового збору.

У випадку неусунення недоліків касаційної скарги, скарга буде повернута особі, яка її подала, відповідно до п.1 ч. 4 ст.169 та ч. 2 ст.3 32 КАС України.

Крім того щодо вимоги скаржника скасувати рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року, Суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 КАС України, не допускається касаційне оскарження судового рішення першої інстанції без його перегляду в апеляційному порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 328 КАС України, учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Відповідно до матеріалів касаційної скарги та відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року у даній справі не переглянуто в апеляційному порядку.

З огляду на наведене перегляд рішення суду першої інстанції у суді касаційної інстанції можливий лише тільки після пергляду його в апеляційному порядку

Керуючись ст. ст. 248, 330, 332 КАС України, Верховний Суд,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 липня 2019 року та ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 вересня 2019 року у справі №640/6149/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у м. Києві про визнання довідки незаконною, бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати скаржнику строк десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Верховного Суду І.В. Желєзний