Рішення від 21.10.2019 по справі 826/8873/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

21 жовтня 2019 року справа №826/8873/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Фондова компанія "Фаворит" (далі по тексту - позивач, ТОВ "ФК "Фаворит")

доНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту - відповідач)

провизнання протиправною та скасування постанови від 17 травня 2018 року №210-ЦА-УП-КУА про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає протиправною постанову відповідача про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у зв'язку з наступним: щодо порушення пункту 5 глави 3 розділу V Положення зазначеним пунктом не передбачено обов'язку позивача щодо вчинення певних дій, а лише надано право відмовити у вчиненні дій; щодо порушення пункту 7 глави 3 розділу V Положення позивач не діяв в інтересах депонента згідно зазначених у розпорядженні операцій, а у розділі документів, що є підставою для складання розпорядження містяться необхідні відомості, а правочин щодо цінних паперів був пов'язаний з виконанням судових рішень. Крім того, у позивача були відсутні підстави для відмови у виконанні депозитарної операції.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 червня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/8873/18 в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву про незгоду із заявленими позовними вимогами, оскільки доводи позивача про пов'язаність правочину з рішенням суду суперечать обставинам справи, а зазначене судове рішення не встановлює вимоги щодо проведення операцій з управління рахунком у цінних паперах, з урахуванням чого правочини щодо цінних паперів ПАТ "КІЕП" повинні вчинятись за участю торговця цінними паперами, а інформація про торговця повинна була відображатись у розпорядженні.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що відповідачем не наведено аргументів, які б спростували правову позицію, викладену у позовній заяві.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що з метою розгляду звернень щодо операцій з цінними паперами ПАТ "Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект", а також за результатом опрацювання наявної інформації, враховуючи достатність даних, які вказують на наявність правопорушення та керуючись пунктом 1 розділу ІІІ та пунктом 1 розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 16 жовтня 2012 року №1470, відповідачем винесено постанову від 11 квітня 2018 року про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

20 квітня 2018 року відповідачем складено акт №219-ЦА-УП-ДУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зафіксовано, що на підставі розпорядження на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року депонента Депозитарної установи АТ "Група Е4" (Російська Федерація) щодо поставки цінних паперів (далі по тексту - розпорядження), Депозитарна установа здійснила переказ цінних паперів ПАТ "КІЕП" у кількості 993105 штук з рахунку АТ "Група Е4" (Російська Федерація) на рахунок ТОВ "Центрюрконсалтинг" (Російська Федерація). Проведення даної операції підтверджується також відповідною випискою, наданою до Комісії Депозитарною установою. Відповідно до інформації, зазначеної у розпорядженні, підставою для складання та виконання цього розпорядження є договір купівлі-продажу від 09 листопада 2017 року (на виконання судових рішень), в відомостях про правочин зазначено "купівля-продаж"; також у розпорядженні зазначено, що розрахунки за правочином проводяться у безготівковій формі. Розпорядження містить посилання на рішення суду. Проте, відповідно до пояснень, наданих ТОВ " ФК "Фаворит" листом від 14 лютого 2018 року вих №14/02-01, рішенням Арбітражного суду м. Москви від 18.11.2016 р. по справі №А40-171885/2014-66-265, АТ "Група 4Е" визнано неплатоспроможним (банкрутом) та були розпочаті конкурсі дії, що передбачають також реалізацію конкурсним керуючим майна Депонента. ТОВ "ФК "Фаворит" не надано документів щодо визнання рішення іноземного суду в порядку, встановленому главою 1 та главою 2 розділу ІХ Цивільного процесуального кодексу України. Крім цього, вказане рішення суду не встановлює вимоги щодо проведення операцій з управління рахунком у цінних паперах - списання, зарахування або переказ цінних паперів, які можуть бути виконані без участі торговця цінними паперами. Відомості щодо торговця цінними паперами, що діє в інтересах депонента, у розпорядженні відсутні. Враховуючи викладене, в порушення вимог пунктів 5, глави 3 розділу V Положення №735 ТОВ "ФК "Фаворит" прийняла до виконання та здійснила операцію відповідно до розпорядження на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року депонента Депозитарної установи АТ "Група Е4" (Російська Федерація) щодо переказу цінних паперів ПАТ "КІЕП" у кількості 993105 штук з рахунку АТ "Група Е4" на рахунок ТОВ "Центрюрконсалтинг" при відсутності у даному розпорядженні необхідних відомостей щодо торговця цінними паперами.

Постановою від 26 квітня 2018 року "Про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів" призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ "ФК "Фаворит" на 17 травня 2018 року о 10:45 год.

Постановою відповідача від 17 травня 2018 року №210-ЦА-УП-ДУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів на підставі пункту 5 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та підпункту 2.1 пункту 2 розділу ХVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 16 жовтня 2012 року №1470 за порушення вимог законодавства щодо цінних паперів до ТОВ "ФК "Фаворит" застосовано штрафну санкцію у вигляді попередження.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, Окружний адміністративний суд міста Києва виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з положеннями статті 2 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою: реалізації єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів та їх похідних; створення умов для ефективної мобілізації та розміщення учасниками ринку цінних паперів фінансових ресурсів з урахуванням інтересів суспільства; одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів; забезпечення рівних можливостей для доступу емітентів, інвесторів і посередників на ринок цінних паперів; гарантування прав власності на цінні папери; захисту прав учасників фондового ринку; інтеграції в європейський та світовий фондові ринки; дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства; запобігання монополізації та створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку цінних паперів; контролю за прозорістю та відкритістю ринку цінних паперів.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно пункту 5 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року обіг цінних паперів, дію ліцензій, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.

Порядок провадження депозитарної діяльності, зокрема, депозитарними установами з надання послуг із зберігання та обліку цінних паперів, обліку і обслуговування набуття, припинення та переходу прав на цінні папери і прав за цінними паперами та обмежень прав на цінні папери на рахунках у цінних паперах, вимоги до порядку відкриття та ведення рахунків у цінних паперах, порядку проведення операцій на рахунках у цінних паперах та їх видів, порядку зарахування цінних паперів до системи депозитарного обліку при емісії, їх обліку та зберігання, а також списання цінних паперів у зв'язку з їх погашенням та/або анулюванням, порядку внесення змін до системи депозитарного обліку стосовно цінних паперів конкретного власника, стосовно всього випуску цінних паперів, стосовно здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів тощо, вимоги до діяльності учасників депозитарної системи та взаємовідносин між ними, вимоги до порядку складання реєстру власників іменних цінних паперів, у тому числі порядку взаємодії депозитарних установ з Центральним депозитарієм щодо складання реєстру, вимоги до змісту внутрішніх документів професійних учасників депозитарної системи України та інші вимоги, встановлення яких належить до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) відповідно до Закону України "Про депозитарну систему України" визначено Положенням про провадження депозитарної діяльності, затвердженим Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 34 квітня 2013 року №735 (далі по тексту - Положення №735).

Оскільки позивач відповідно до наявної в матеріалах справи копії ліцензії серії АЕ №263378 має право на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності та є депозитарною установою, до нього застосовується Положення №735.

Відповідно до пунктів 5, 7 глави 3 розділу V Положення №735 розпорядження та документи, що підтверджують правомірність здійснення депозитарних операцій Центральним депозитарієм або депозитарними установами, повинні повністю розкривати зміст виконання операцій за рахунками в цінних паперах. Якщо розпорядження та документи не містять усіх необхідних даних для виконання депозитарних операцій, Центральний депозитарій, депозитарна установа мають право відмовити у виконанні операції та вимагати надання необхідної інформації.

Розпорядження на проведення облікових операцій, які надаються депонентами, керуючими рахунків депонентів депозитарній установі та пов'язані з набуттям / припиненням прав на цінні папери, мають містити, зокрема:

1) дату складання розпорядження на одержання / поставку прав на цінні папери;

2) відомості про операцію (списання, зарахування, переказ);

3) назву, номер і дату складання документа(ів), який (які) є підставою для складання та виконання цього розпорядження та підтверджує(ють) правомірність здійснення операції (біржового контракту, договору купівлі-продажу, міни, дарування, застави цінних паперів тощо) (реквізит не заповнюється у розпорядженні на списання депонентом прав на цінні папери на власний рахунок, відкритий в іншій депозитарній установі);

4) відомості про депонента (зокрема депозитарний код рахунку в цінних паперах, для юридичної особи (найменування, код за ЄДРПОУ, реєстраційний код за ЄДРІСІ пайового інвестиційного фонду (для юридичної особи - компанії з управління активами, рахунок якій відкритий для обліку цінних паперів - активів пайового інвестиційного фонду), номер реєстрації юридичної особи в країні її місцезнаходження (для юридичної особи - нерезидента)), для фізичної особи (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), назва, серія (за наявності), номер, дата видачі документа, що посвідчує фізичну особу, та найменування органу, що видав документ), для держави (у найменуванні зазначається "Держава Україна" та в дужках вказується найменування керуючого рахунком - суб'єкта управління, який ініціює депозитарну операцію; у коді за ЄДРПОУ зазначається "00000000" та в дужках вказується код за ЄДРПОУ керуючого рахунком - суб'єкта управління, який ініціює депозитарну операцію. Якщо суб'єктом управління є Кабінет Міністрів України або інші органи, визначені Законом України "Про управління об'єктами державної власності," які не є юридичними особами, код за ЄДРПОУ не проставляється), для територіальної громади (у найменуванні зазначається "територіальна громада" та вказується адміністративно-територіальна одиниця, в якій розташована така територіальна громада, у дужках зазначається найменування керуючого рахунком - суб'єкта управління комунальною власністю, який ініціює депозитарну операцію; у коді за ЄДРПОУ зазначається "99999999" та в дужках вказується код за ЄДРПОУ керуючого рахунком - суб'єкта управління комунальною власністю, який ініціює депозитарну операцію));

5) відомості про контрагента (зокрема депозитарний код рахунку в цінних паперах, для юридичної особи (найменування, код за ЄДРПОУ (крім випадку, коли юридична особа перебуває на стадії створення), реєстраційний код за ЄДРІСІ пайового інвестиційного фонду (для юридичної особи - компанії з управління активами, рахунок якій відкритий для обліку цінних паперів - активів пайового інвестиційного фонду), номер реєстрації юридичної особи в країні її місцезнаходження (для юридичної особи - нерезидента)), для фізичної особи (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), назва, серія (за наявності), номер, дата видачі документа, що посвідчує фізичну особу, та найменування органу, що видав документ), для держави (у найменуванні зазначається "Держава Україна" та в дужках вказується найменування керуючого рахунком - суб'єкта управління, який ініціює депозитарну операцію; у коді за ЄДРПОУ зазначається "00000000" та в дужках вказується код за ЄДРПОУ керуючого рахунком - суб'єкта управління, який ініціює депозитарну операцію. Якщо суб'єктом управління є Кабінет Міністрів України або інші органи, визначені Законом України "Про управління об'єктами державної власності", які не є юридичними особами, код за ЄДРПОУ не проставляється), для територіальної громади (у найменуванні зазначається "територіальна громада" та вказується адміністративно-територіальна одиниця, в якій розташована така територіальна громада, у дужках вказується найменування керуючого рахунком - суб'єкта управління комунальною власністю, який ініціює депозитарну операцію; у коді за ЄДРПОУ зазначається "99999999" та в дужках вказується код за ЄДРПОУ керуючого рахунком - суб'єкта управління комунальною власністю, який ініціює депозитарну операцію), найменування депозитарної установи контрагента або Центрального депозитарію/Національного банку України (у випадку списання/зарахування цінних паперів на рахунок/з рахунку емітента), код міждепозитарного обліку депозитарної установи контрагента в Центральному депозитарії або Центрального депозитарію/Національного банку України (у випадку списання/зарахування цінних паперів на рахунок/з рахунку емітента)). У випадку надання розпорядження на проведення облікової операції, пов'язаної з переведенням прав на акції банку, що віднесений Національним банком України до категорії неплатоспроможного, відповідно до абзацу третього частини першої статті 411 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", у відомостях про контрагента зазначаються виключно найменування депозитарної установи контрагента та код міждепозитарного обліку депозитарної установи контрагента в центральному депозитарії; У випадку надання розпорядження на проведення облікових операцій, пов'язаних з переведенням прав на акції товариства відповідно до вимог статті 652 Закону України "Про акціонерні товариства", відомості про контрагента у такому розпорядженні не зазначаються;

6) відомості про цінні папери, щодо яких проводиться операція (зокрема найменування емітента цінних паперів, код цінних паперів, кількість цінних паперів, номінальна вартість одного цінного папера, загальна номінальна вартість цінних паперів);

7) відомості про торговця цінними паперами, що діяв в інтересах депонента (повне або скорочене найменування, код за ЄДРПОУ, серія, номер, строк дії (у разі наявності) ліцензії на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами);

8) підпис, прізвище, ім'я, по батькові розпорядника рахунку в цінних паперах;

9) печатку (для юридичних осіб).

Як зазначено в акті №219-ЦА-УП-ДУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 20 квітня 2018 року, на підставі розпорядження на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року депонента Депозитарної установи АТ "Група Е4" (Російська Федерація) щодо поставки цінних паперів (далі по тексту - розпорядження), Депозитрана установа здійснила переказ цінних паперів ПАТ "КІЕП" у кількості 993105 штук з рахунку АТ "Група Е4" (Російська Федерація) на рахунок ТОВ "Центрюрконсалтинг" (Російська Федерація); відповідно до інформації, зазначеної у розпорядженні, підставою для його складання та виконання є договір купівлі-продажу від 09 листопада 2017 року (на виконання судових рішень), в відомостях про правочин зазначено "купівля-продаж"; також у розпорядженні зазначено, що розрахунки за правочином проводяться у безготівковій формі; вказане рішення суду не встановлює вимоги щодо проведення операцій з управління рахунком у цінних паперах - списання, зарахування або переказ цінних паперів, які можуть бути виконані без участі торговця цінними паперами; відомості щодо торговця цінними паперами, що діє в інтересах депонента, у розпорядженні відсутні. Враховуючи викладене, в порушення вимог пунктів 5, 7 глави 3 розділу V Положення №735 ТОВ "ФК "Фаворит" прийняло до виконання та здійснила операцію відповідно до розпорядження на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року при відсутності у даному розпорядженні необхідних відомостей щодо торговця цінними паперами.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Проте, відповідачем, на якого покладено тягар доказування в адміністративному процесі, не надано жодних доказів на підтвердження відсутності у розпорядженні на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року, на підставі якої позивачем прийнято до виконання та здійснено операцію з переказу цінних паперів ПАТ "КІЕП" у кількості 993105 штук з рахунку АТ "Група Е4" (Російська Федерація) на рахунок ТОВ "Центрюрконсалтинг" (Російська Федерація). Зокрема, матеріали справи не містять розпорядження на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року, що унеможливлює дослідити його на предмет наявності чи відсутності передбачених пунктом 7 глави 3 розділу V Положення №735 реквізитів.

При цьому, суд зазначає, що положеннями пункту 5 глави 3 розділу V Положення №735 передбачено право, а не обов'язок позивача відмовити у виконанні операції у випадку відсутності усіх необхідних даних у розпорядженні для виконання депозитарних операцій.

З урахуванням викладеного, оскільки відповідачем не доведено відсутність у розпорядженні на проведення облікової операції №3 від 29 листопада 2017 року необхідних реквізитів в порушення пункту 7 глави 3 розділу V Положення №735 та відсутності у позивача законодавчо встановленого обов'язку відмовити у виконанні операції у випадку відсутності усіх необхідних даних у розпорядженні для виконання депозитарних операцій згідно пункту 5 глави 3 розділу V Положення №735 суд вважає, що до ТОВ "ФК "Фаворит" неправомірно застосовано штрафну санкцію у вигляді попередження згідно із оскаржуваною постановою.

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправною та скасування постанови від 17 травня 2018 року №210-ЦА-УП-КУА є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність оскаржуваної постанови з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ТОВ "ФК "Фаворит" підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позовні вимоги задоволено, на користь позивача належить стягнути сплачений ним судовий збір у розмірі 1 762,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фаворит" задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 травня 2018 року №210-ЦА-УП-КУА про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фаворит" понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фаворит" (03067, м. Київ, вул. Гарматна, 6; реєстраційний номер облікової картки платника податків 23730178);

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 30; ідентифікаційний код 37956207).

Суддя В.А. Кузьменко