ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
30 вересня 2019 року справа №826/18618/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 про поновлення провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до1. Міністерства доходів і зборів України 2. Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Київській області
провизнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства доходів і зборів України (далі по тексту - відповідач 1) та Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Київській області (далі по тексту - відповідач 2), в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ відповідача 1 від 29 жовтня 2014 року №2165-о "Про звільнення ОСОБА_1 "; 2) поновити ОСОБА_1 на посаді начальника оперативного управління Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Київській області; 3) допустити негайне виконання постанови у порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України; 4) стягнути з відповідача 2 на користь ОСОБА_1 компенсацію за час вимушеного прогулу; 5) стягнути з відповідача 2 на користь позивача моральну шкоду у розмірі 5 000,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/18618/14, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року вирішено звернутись до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" положенням Конституції України за клопотанням позивача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року зупинено провадження у справі №826/18618/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" Конституції України, питання про що порушено в ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2015 року в адміністративній справі №826/18618/14.
До суду надійшло клопотання представника позивача про поновлення провадження в адміністративній справі №826/18618/14.
Відповідно до частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Згідно пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Таким чином, суд не вбачає підстав для подальшого зупинення провадження у справі у зв'язку з розглядом Конституційним Судом України конституційного провадження відносно конституційності Закону України "Про очищення влади", оскільки розгляд цього конституційного провадження триває кілька років та рішення з цього приводу Конституційним Судом України до цього часу не прийнято. У той же час, подальше зупинення провадження у даній справі після його поновлення, ставило б під сумнів дотримання принципу правової визначеності як складової принципу верховенства права, вказувало б на порушення розумних строків розгляду та ставило під сумнів наявність в Україні ефективних засобів правового захисту.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та поновити провадження в адміністративній справі №826/18618/14.
Керуючись частиною першою статті 237, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Клопотання представника ОСОБА_1 про поновлення провадження в адміністративній справі №826/18618/14 задовольнити.
2. Поновити провадження у справі №826/18618/14 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства доходів і зборів України та Головного управління Міндоходів у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
3. Розгляд адміністративної справи №826/18618/14 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
4. Залучити до участі у справі Державну фіскальну службу України в якості співвідповідача.
5. Зобов'язати Державну фіскальну службу України надати суду належним чином засвідчені копії: наказу ДФС України №199 від 17 жовтня 2014 року "Про затвердження форми довідки"; копію наказу Міністерства доходів зборів України від 29 березня 2013 року №14 "Про утворення підрозділів податкової міліції"; копію листа ДФС України від 15 травня 2019 №22641/6/99-99-01-01-02-15; копію листа ДФС України від 27 травня 2019 року №24318/6/99-99-01-01-02-15 з витягами наказів щодо структури територіальних органів; копію листа ДФС України від 14 травня 2019 року №21939/6/99-99-05-04-02-15 з витягами з штатних розписів; копію наказу ДПС України від 17 лютого 2012 року №ЗП-о "Про призначення працівників податкової міліції".
6. Запропонувати Державній фіскальній службі України у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії позову подати до Окружного адміністративного суду міста Києва відзив на позовну заяву, відповідні докази, на які він посилається при його обґрунтуванні проти наведених позивачем обставин та правових підстав позову, оформлений відповідно до положень частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України та докази надіслання (надання) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
7. Роз'яснити Державній фіскальній службі України, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
8. Запропонувати позивачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання відзиву Державної фіскальної служби України на позовну заяву подати до Окружного адміністративного суду міста Києва відповідь на відзив та докази надіслання (надання) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
9. Запропонувати Державній фіскальній службі України у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання відповіді позивача на відзив подати до Окружного адміністративного суду міста Києва заперечення проти відповіді на відзив, оформлені відповідно до положень частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України та докази надіслання (надання) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
10. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
11. Попередити осіб, які беруть участь у справі, що у разі надання додаткових доказів або пояснень у справі, кожен доказ має бути засвідчений відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року №55.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя В.А. Кузьменко