25 жовтня 2019 року Чернігів Справа № 620/2531/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Соломко І.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
пропро визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) 24.01.2019 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - відповідач, ГУПФУ у Чернігівській області), в якому просить:
1. визнати протиправним здійснення перерахунку пенсії відповідно п.3 постанови Кабінету міністрів України № 103 від 21.02.2018 та на підставі довідки про грошове забезпечення, виготовленої відповідно до змін у Додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, які (п.3 постанови № 103 та зміни у Додатку 2 порядку 45) не відповідають законам та Конституції України, протиправність ( невідповідність законам та Конституції України), та які визнані протиправними рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18 та від 14.05.2019 по справі № 826/12704/18;
2. визнати незаконною бездіяльність відповідача (відмова вчинити дії) щодо перерахунку та виплати йому пенсії, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, з 01.01.2016 згідно із Законом України від 23.12.2015 №900-VIII '' Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей '', статтею 63 Закону України '' Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб '', постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 '' Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції '', постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 '' Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу '', наказу МВС України від 31.12.2007 № 499 у редакціях, які діяли станом на січень 2016 року, на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України № 2262 - ХІІ від 09.04.1992 '' Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб '', затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 у редакції яка діяла на січень 2016;
3. зобов'язати відповідача здійснити йому, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 згідно із Законом України від 23.12.2015 №900-VIII ''Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей'', статтею 63 Закону України ''Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб'', постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 ''Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції'', постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 ''Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу '', наказу МВС України від 31.12.2007 № 499 у редакція, які діяли станом на січень 2016 року, на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення №101/8988, №2503003380 від 14.11.2012 та поліцейського грошового забезпечення №101/8988, №2503005741 від 03.05.2017, які були надані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України № 2262 - ХІІ від 09.04.1992 ''Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб'', затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 у редакції яка діяла на січень 2016;
4. зобов'язати відповідача почати виплату пенсії у новому перерахованому розмірі, без обмеження розміру пенсії, у зв'язку з тим, що відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України ''Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи'' та з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016, обмеження розміру пенсії на нього не поширюється, та почати виплату пенсії за минулий час з 01.01.2016 відповідно та на підставі статті 51 Закону України № 2262 - ХІІ від 09.04.1992 ''Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб'' з виплатою пенсії за минулий час однією сумою;
5. зобов'язати відповідача виплатити компенсацію за несвоєчасну виплату пенсії з його вини за умисною та незаконною тривалою затримкою у перерахунку та виплаті пенсії;
6. зобов'язати відповідача надати йому розрахунки перерахованої пенсії з 01.01.2016 на підставі вказаних довідок, пенсії за минулий час та розрахунок компенсації за несвоєчасну виплату пенсії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що він, як пенсіонер органів внутрішніх справ, із набранням чинності Законом України від 23.12.2015 №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” та прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” набув права на перерахунок пенсії. У відповідача з 04.05.2017 знаходяться дві довідки, на підставі яких ГУПФУ у Чернігівській області повинно було здійснити вказаний перерахунок, однак до цього часу останній не здійснено, тобто спірним є не проведення перерахунку пенсії на підставі довідок про розмір грошового забезпечення поліцейського від 14.11.2012 та 03.05.2017.
Ухвалою судді від 30.08.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами. Також установлено відповідачу 15-денний строк з дня отримання вказаної ухвали для надання відзиву на позов.
У встановлений судом строк ГУПФУ у Чернігівській області надіслано відзив на позов, у якому відповідач позов не визнає, просив відмовити у його задоволенні та зазначив, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, на які посилається позивач, набрали законної сили вже після здійснення перерахунку його пенсії, що свідчить про правомірність дій відповідача. Управління вважає безпідставною та необґрунтованою вимогу позивача здійснити перерахунок його пенсії одночасно на підставі довідок про розмір грошового забезпечення міліції і поліції. Зазначив, що з 01.01.2016 ГУПФУ у Чернігівській області здійснено ОСОБА_1 перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ № 103 у відповідності до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, тобто із розміру грошового забезпечення поліцейських на підставі довідки від 03.05.2017 №101/8988, №2503005741. Щодо вимоги про здійснення перерахунку пенсії без обмеження розміру зазначив, що оскільки норми законодавства щодо обмеження максимального розміру пенсії чинні, неконституційними не визнані, вони підлягають до застосування всіма юридичними та фізичними особами. Також зазначив, що підстави для нарахування ОСОБА_1 компенсації втрати доходу відсутні, оскільки є передчасними і за відсутності суми нарахованої пенсії неможливо встановити чи порушено строки її виплати.
Позивачем надіслано на адресу суду відповідь на відзив, у якій посилається на правову позицію Верховного Суду, викладену за наслідками розгляду зразкової справи №820/6514/17 та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 №826/3858/18, яким визнано протиправними пункти 1 та 2 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103, та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 №826/12704/18, яким визнано протиправними пункт 3 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №103.
Відповідачем надіслано на адресу суду заперечення на відповідь на відзив де зазначено, що позивач зловживає процесуальними правами, оскільки вже звертався до суду з аналогічним предметом спору, а тому просить закрити провадження у справі та застосувати до ОСОБА_1 заходи процесуального примусу передбачені статтею 149 КАСУ.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити, враховуючи таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ. Перебуває на обліку в ГУПФУ у Чернігівській області та отримує пенсію по ІІ групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до статті 21 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Як вбачається з матеріалів справи, УМВС України в Чернігівській області 14.11.2012 до ГУПФУ в Чернігівській області надіслано довідку №101/8988, №2503003380 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01.04.2012 (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять службу в органах внутрішніх справ), який становить 6756,30 грн., а саме: 1150,00 грн. - посадовий оклад, 130,00 грн. - оклад за звання; 448,00 грн. - надбавка за вислугу років; 864,00 грн. - надбавка за виконання особливо важливих завдань; 172,50 грн. - надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; 471,50 грн. - надбавка за оперативно-розшукову діяльність; 517,50 грн. - надбавка за службу в спецпідрозділах; 3002,80 грн. - премія міліції (а.с. 11).
Надалі, відповідно до частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови КМУ від 15.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260, Ліквідаційною комісією УМВС України в Чернігівській області видано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії (за прирівняною посадою) за нормами, чинними станом на 01.01.2016 від 03.05.2017 №101/8988, №2503005741. Згідно із вказаною довідкою, розмір грошового забезпечення позивача визначено на рівні 8471,92 грн. та до його складу ураховано: посадовий оклад - 3100,00 грн., оклад за звання - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції - 2385,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень - 465,00 грн., премія - 321,92 грн. (а.с. 12)
Згідно повідомлення Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області від 28.12.2018 № 30/У-609л/к-3 відповідачем позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 з розміру грошового забезпечення за посадою 6756,30 грн, а в квітні 2017 надана нова довідка, де розмір грошового забезпечення становить 8471,92 грн (а.с. 16-17).
Вважаючи, що відповідач перерахунок пенсії з 01.01.2016 у встановленому чинним законодавством України порядку не здійснив, 14.01.2019 позивач звернувся до ГУПФУ у Чернігівській області із заявою, у якій просив негайно провести перерахунок його пенсії з 01.01.2016 за його заявою від 18.12.2015 (а.с. 19-20) на підставі наданих УМВС України в Чернігівській області для перерахунку його пенсії довідок про міліцейське забезпечення №101/8988, №2503003380 від 14.11.2012 та поліцейське грошове забезпечення №101/8988 №2503005741 від 03.05.2017 за прирівняною посадою, виплатити пенсію за минулий час та почати виплату пенсії у новому перерахованому розмірі без обмеження розміру пенсії. Також позивач просив виплатити компенсацію за несвоєчасну виплату пенсії та надати йому розрахунки перерахунку пенсії з 01.01.2016.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначається Законом України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі-Закон №2262-ХІІ).
Постановою Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” від 11 листопада 2015 року № 988 (далі - Постанова № 988) було визначені складові грошового забезпечення поліцейських, а також їх розмір.
Частиною третьою статті 63 Закону №2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок №45).
Так, відповідно до пункту 1 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII“Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон № 2262-XII) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку № 45 встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно із пунктом 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій враховуються: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання “заслужений” чи “народний”, службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Крім того, з матеріалів справи встановлено, що перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року було проведено відповідачем на підставі Постанови № 988.
Отже, відповідачем виконано обов'язок стосовно здійснення перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови № 988.
Ці обставини встановлені рішеннями Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.10.2018 у справі № 2540/2699/18 та від 19.03.2019 у справі № 620/273/19, які в силу положень частини четвертої статті 78 КАС України не доказуються при розгляді даної справи.
При цьому, посилання позивача на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019), яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 (набрало законної сили 14.06.2019), яким визнано протиправними та нечинними пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” є необґрунтованими, оскільки скасовані норми стосуються порядку проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським).
Відповідно до частини другої статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Суд зазначає, що пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб” втратили чинність з 05.03.2019, а пункт 3 вищезазначеної постанови втратив чинність з 14.06.2019 як того вимагає частина друга статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України.
Визнання нечинними в подальшому рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва пунктів 1, 2, 3 постанови КМУ №103, які набрали законної сили, не може мати наслідком зобов'язання відповідача до вчинення певних дій, оскільки цей факт не розповсюджує свою дію на правовідносини, що склались між позивачем та Ліквідаційною комісії УМВС України в Чернігівській області до набрання відповідними судовими рішеннями законної сили.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 14.06.2019 у справі №2040/6355/18.
Також суд не вважає належним доказом протиправності перерахунку ГУПФУ в Чернігівській області пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 лист УМВС України в Чернігівській області від 28.12.2018 №30/У-609л/к-3 (а.с. 16), оскільки у ньому відображено запитувану позивачем інформацію про його грошове забезпечення та він не пов'язаний з перерахунком пенсії позивача та видачею відповідної довідки.
Аналізуючи заявлені позовні вимоги, суд вважає необґрунтованими вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання ГУПФУ в Чернігівській області провести йому з 01.01.2016 перерахунок пенсії на підставі довідок від 14.11.2012 №101/8988, №2503003380 та від 03.05.2017 №101/8988, № НОМЕР_1 , враховуючи такі обставини.
Щодо довідки від 14.11.2012 №101/8988, № НОМЕР_1 , суд зазначає, що остання видана УМВС України в Чернігівській області ГУПФУ у Чернігівській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 “Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Так, вказаною постановою було передбачено з 01.07.2012 підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши її з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.
Відповідно до пункту 2 вищенаведеної постанови, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України № 1294 .
Отже, саме для визначення граничного розміру доплати згідно з постановою №355 уповноваженим органом була надана довідка від 14.11.2012 №101/8988, №2503003380, яка використана відповідачем при здійсненні перерахунку пенсій у той час.
Також суд звертає увагу, що у довідці від 14.11.2012 №101/8988, №2503003380 вказано додаткові види грошового забезпечення (крім надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15%)) ОСОБА_1 , виплата яких жодному поліцейському Головного управління Національної поліції у Чернігівській області не здійснювалась, про що зазначив Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018, за результатами розгляду зразкової справи №Пз/9901/1/18.
З огляду на вказане, з урахуванням вимог пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки додаткові види грошового забезпечення (надбавка за роботу в умовах режимних обмежень, надбавка за оперативно-розшукову діяльність; надбавка за службу в спецпідрозділах) на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії вже не виплачувались, вони для перерахунку пенсії не враховуються.
У вказаній довідці зазначено про розмір премії міліції на рівні 80%, який не відповідає середньому розміру премії начальника відділу ГУНП (10,79%) фактично сплаченої працівникам поліції та відображеної Міністерством внутрішніх справ України у листі від 20.04.2017 № 5551/05/22-2017 “Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій”.
Стосовно довідки УМВС України в Чернігівській області від 03.05.2017 №101/8988, №2503005741, то останньою передбачено визначення розміру грошового забезпечення станом на січень 2016 року.
Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем доведено правомірність своїх дій у спірних правовідносинах.
За таких обставин позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Разом з тим, доводи відповідача, що позивач зловживає процесуальними правами, оскільки подає позови з аналогічним предметом спору, та є підставою для закриття провадження у справі, суд відхиляє, з огляду на таке.
З аналізу положень п.4, ч.1, ст.238 КАС України слідує, що позови вважаються тотожними, якщо в них одночасно збігаються сторони, підстава та предмет спору, тобто коли позови повністю збігаються, за складом учасників процесу, позовними вимогами та обставинами, що обґрунтовують звернення до суду.
Водночас, позовні вимоги у позовних заявах у справах №2540/2699/18 та №620/273/19 не збігаються повністю з позовними вимогами у даній справі, тому не вважаються тотожними. За таких обставин, підстави для закриття провадження у справі та застосування приписів ст. 45 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, вул. П'ятницька, 83-А,м. Чернігів,14005, код ЄДРПОУ 21390940
Дата складення повного рішення суду - 25.10.2019.
Суддя І.І.Соломко