25 жовтня 2019 року справа № 580/2659/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Тимошенко В.П.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про скасування постанови,
встановив:
23 серпня 2019 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області, в якому просить скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №113610 від 06.08.2019 в розмірі 1700,00 грн щодо ФОП ОСОБА_1
Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що на автодорозі М-14 «Одеса-Мелітополь» 21 км + 800м водій ОСОБА_2 зупинений працівниками Укртрансбезпеки для проходження габаритно- вагового контролю на переносних вагах. Працівниками Укртансбезпеки здійснено чотири зважування, результати яких мали дуже значні розбіжності одне з одним. Одне зі зважувань показало в результаті більш як 42 тони загальної маси, у зв'язку з чим відразу виникла підозра у неправильних показах таких вагів. При цьому водієві були видані лише два чеки про зважування о 13:56 год і 14:13. Інші два чеки про зважування водієві надані не були. Прохання щодо проведення повторного зважування, а також надання інших двох чеків задоволені працівниками Укртрансбезпеки не були. Позивач також вказав, що отримавши відмову в проходженні контрольного зважування та не дочекавшись поліції, водієм ОСОБА_2 було прийнято рішення самостійного проходження габаритно-вагового контролю у найближчому пункті зважування. Так, у пункті зважування «Дачне», того ж дня - 10.06.2019, пройдено габаритно-ваговий контроль на стаціонарних вагах та отримано відповідні чеки про зважування, відповідно до яких загальна вага транспортного засобу не перевищила допустимі норми. відповідач в порушення норм Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною інспекцією України з безпеки на наземному транспорті, затвердженою наказом Міністрів інфраструктури України № 254 від 24.04.2013 не повідомив належним чином позивача про дату, час та місце розгляду справи, чим позбавив законного права бути присутнім під час розгляду справи, подати відповідні докази, висловити заперечення, скористатися послугами адвоката. Крім того, у випадку дійсного перевищення встановлених вагових габаритів транспортний під керуванням водія ОСОБА_2 мав би бути затриманий в порядку ст. 265-2 КУпАП до приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд. Лише після повторного зважування та встановлення факту неперевищення вагових параметрів рух автомобіля міг бути дозволений. Однак, такий транспортний засіб не затримувався, його рух не обмежувався. Водієві не було роз'яснено його прав та обов'язків щодо приведення вагових показників до встановлених допустимих норм. Вказане свідчить про відсутність будь-яких перевищень габаритно-вагових параметрів транспортного засобу.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 відмовлено у відкритті провадження в частині позовних вимог, а саме щодо позовних вимог Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у даній справі. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що відповідно до щотижневого графіку проведення рейдових перевірок посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області провели рейдову перевірку транспортного засобу позивача. Під час здійснення габаритно-вагового контролю посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області встановили факт перевезення позивачем вантажу із перевищенням нормативних вагових параметрів, встановленими Правилами дорожнього руху, що підтверджується чеком зважуванням, довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю, актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів. У водія транспортного засобу позивача при здійсненні перевезенні вантажу був відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України з перевищення вагових обмежень. Тому посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області нарахували плату за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.
За наслідками здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, винесено оскаржувану постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 06.08.2019 №113610. Таким чином, відповідачем правомірно та у відповідності до законодавства України винесено оскаржувану постанову, яка на його думку не підлягає до скасування. Доводи позивача про те, що результати зважування є сфальсифіковані та проведені на неналежним чином налаштованих вагах не відповідають дійсності, оскільки ваги якими здійснювалось зважування мають свідоцтво про повірку та є технічно справними.
Розгляд справи по суті відповідно до ч. 3 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розпочато через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі та проведено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.
10.06.2019 на підставі направлення від 07.06.2019 №026330 посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області провели рейдову перевірку транспортного засобу позивача марки MAN TGA 18.400, д.н. НОМЕР_1 , з напівпричіпом KAISER S380, д.н. НОМЕР_2 .
За результатами габаритно-вагового контролю вказаного транспортного засобу посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області на підставі чеку зважування від 10.06.2019 встановили, що навантаження наодиничну вісь становить 11570 т при нормативно допустимих 11 т, строєні осі становить 22440 т при нормативно допустимих 22 т, про що складені довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 10.06.2019 №036190 та акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 10.06.2019 №036013.
Посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області на підставі зазначених довідки та акту склали розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.06.2019 №036013, яким визначили позивачу плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в розмірі 271,20 Євро.
Також за результатами перевірки складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10.06.2019 №158072 про порушення вимог абзацу 3 частини 1 статті 60 закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-ІІІ (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ) у зв'язку з наданням позивачем послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких передбачений статтею 48 Закону №2344-ІІІ, а саме за відсутність документу про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.
06.08.2019 начальник Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на підставі акту перевірки виніс постанову №113610 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн за порушення статті 60 Закону №2344-ІІІ.
Не погоджуючись із спірною постановою, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом №2344-ІІІ.
Відповідно до статті 6 Закону №2344-ІІІ державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно з частиною 15 статті 6 Закону №2344-ІІІ державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Статтею 48 Закону №2344-ІІІ передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Положенням статті 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За змістом статті 33 закону України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 №2862-IV рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198 затверджені Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, відповідно до пункту 16 яких перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Згідно з пунктом 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі по тексту - Правила №30), транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Пунктом 4 Правил №30 передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 затверджений Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі по тексту - Порядок №879).
Підпунктом 4 пункту 2 Порядку №879 встановлено, що габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Положеннями пункту 3 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Пунктами 16-18 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. У разі коли за допомогою автоматичних зважувальних пунктів виявлено факт перевищення встановлених габаритно-вагових параметрів, габаритно-ваговий контроль транспортного засобу здійснюється на найближчому стаціонарному та/або пересувному пункті габаритно-вагового контролю. За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
За правилами підпункту 5 пункту 4 Порядку №879 взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 №1007/1207, посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю.
Згідно з пунктом 4 Правил №30 допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Пунктом 21 Порядку №879 визначено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
За змістом пункту 30 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Пунктом 31-1 Порядку №879 встановлено, що якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
В ході проходження габаритно-вагового контролю посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Одеській області встановили, що загальна маса транспортного засобу марки MAN TGA 18.400, д.н. НОМЕР_1 , з напівпричіпом KAISER S380, д.н. НОМЕР_2 становила 41 т, при допустимій 40 т, навантаження на строєну ось склало 23,440 т, при допустимому 22 т.
Таким чином, навантаження на строєну ось транспортного засобу позивача перевищило нормативно встановлені допустимі вагові параметри, що підтверджується довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 10.06.2019 №036190, актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 10.06.2019 №036013, чеком зважування від 10.06.2019, розрахунком плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 10.06.2019 №036013.
Законодавством передбачена критична похибка в розмірі 2%, що еквівалентно 440 кг на строєну вісь. У цій справі перевищення навантаження на строєну вісь становить більше 2%.
Актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10.06.2019 №158072 зафіксоване порушення позивачем статті 48 Закону №2344-III, пункту 22.5 Правил дорожнього руху, а саме відсутні документи про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.
Суд відхиляє як необґрунтовані доводи позивача щодо недотримання працівниками Управління Укртрансбезпеки у Одеській області вимог Порядку №879 в частині заборони подальшого руху транспортного засобу після виявлення факту перевищення вагового параметру, оскільки така бездіяльність посадових осіб Укртрансбезпеки не є предметом спору у цій справі та не впливає на правомірність оскаржуваного рішення.
Посилання позивача на чеки про проходження габаритно-вагового контролю в пункті зважування «Дачне» того ж дня - 10.06.2019 о 19:13 год. та о 19:24 год., відповідно до яких не встановлено факт перевищення вагових параметрів автомобіля, суд оцінює критично, оскільки з даних чеків не видно якими вагами було здійснено зважування, сертифіковані вони чи ні.
Однак, необхідно зазначити, що згідно з п.п. 2, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок №1567) державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Відповідно до п. 15 Порядку №1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно наявність визначених статями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом (абзац 2).
Пунктом 20 Порядку №1567 визначено, що виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Згідно з п. 21 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Акт перевірки - це документ де фіксуються виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства, норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом.
Занесення будь-якої інформації до акту перевірки на підставі припущень є не допустимим так як може повністю змінити або нівелювати зміст виявленого порушення.
Суд зазначає, що акт перевірки це лише один із доказів які беруться до уваги під час розгляду справи про адміністративне (чи інше) правопорушення, однак діючим законодавством не визначено такий акт перевірки як єдиний доказ вчинення правопорушення перевізником.
Згідно з пунктом 25 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Пунктом 26 Порядку № 1567 визначено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Наявне в матеріалах справи повідомлення позивачу про дату та час розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23.07.2019 № 32141/39/29-19 не містить адреси, на яку було направлене, а також в матеріалах справи відсутні будь-які докази направлення та отримання вказаного повідомлення позивачем.
Відповідно до пункту 27 Порядку № 1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
Як вбачається з матеріалів справи, управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області при прийнятті постанови не були дотримані приписи пункту 26 Порядку № 1567, оскільки справу було розглянуто без участі позивача чи його представника, без повідомлення про час і місце розгляду справи, що позбавило позивача права бути присутнім під час розгляду справи, подати відповідні докази та заперечення.
Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.05.2019 у справі № 826/12912/17.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для визнання протиправною та скасування постанови Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №113610 від 06.08.2019.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити повністю.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 768 грн 40 коп., що підтверджується наявною у матеріалах справи квитанцією. Враховуючи, що позовні вимоги підлягають до повного задоволення, судові витрати зі сплати судового збору у сумі 768 грн 40 коп. належить стягнути з за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 90, 139-143, 159, 242-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700 грн №113610 від 06.08.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (18001, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 223) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_3 ) 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок судового збору.
Копію рішення направити сторонам.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції через Черкаський окружний адміністративний суд. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складене 25.10.2019.
Суддя В.П. Тимошенко