25 жовтня 2019 року справа № 580/2798/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши клопотання ОСОБА_1 у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справи України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) подала позов до управління Міністерства внутрішніх справи України в Черкаській області (далі - управління, відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність УМВС України в Черкаській області (в особі ліквідаційної комісії) щодо не виготовлення нової довідки і не направлення її до ГУ ПФУ України в Черкаській області для перерахунку пенсії;
- зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Черкаській області виготовити нову довідку з урахуванням грошового забезпечення поліцейського станом на березень 2018 року (на час виникнення права на пенсію) в довідку для перерахунку пенсії включити наступні складові: посадовий оклад -2400 грн, окладу за спеціальне звання -1600 грн, надбавки за стаж служби 20% - 800 грн, за виконання особливо важливих завдань - 2400 грн (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання + надбавка за стаж служби) премії-50%- 2400 грн, додатковий вид грошового забезпечення - 22887 грн 99 коп. та направити її до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
24 жовтня 2019 року позивач подала до суду клопотання, якому просила відповідно до пункту 3 частини 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України розглянути адміністративну справу № 580/2798/19 у порядку загального позовного провадження, оскільки дана справа потребує детального розгляду спору по суті та з'ясування всіх обставин справи для прийняття правильного рішення.
Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1-4, 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: 1) прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище; 2) оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію; 3) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 4) припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, визначених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; 5) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо в'їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію; 6) оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 7) стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження; 8) типові справи; 9) оскарження нормативно-правових актів, які відтворюють зміст або прийняті на виконання нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним і нечинним повністю або в окремій його частині; 10) інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження; 11) перебування іноземців або осіб без громадянства на території України.
Зважаючи на те, що справа не відноситься до тих справ, які мають розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження, а також на те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, клопотання позивача про розгляд справи у порядку загального позовного провадження не може бути задоволене.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 12, 241, 242, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ухвалив:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи у порядку загального позовного провадження відмовити.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя В.О. Гаврилюк