про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2019 року справа № 580/3351/19
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О., перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанов,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - позивач) з позовом до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (далі - відповідач), в якому просить скасувати постанову державного виконавця про накладення штрафу в сумі 5 100 грн 00 коп. від 10.10.2019 та про стягнення виконавчого збору в сумі 16 692 грн 00 коп. від 18.09.2019 за ВП № 60093729.
Відповідно до ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється до адміністративного суду шляхом подання позовної заяви.
Ознайомившись з позовною заявою, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI), з подальшими змінами та доповненнями.
Згідно зі ст. 2 Закону № 3674-VI, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Водночас, ставки сплати судового збору встановлено ст. 4 Закону № 3674-VI, відповідно до якої за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено ставку судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну особу для працездатних осіб на 2019 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня - 1 921 гривень.
Даний позов містить дві вимоги майнового характеру, а тому позивачу належить сплатити судовий збір у сумі 1 921 грн 00 коп. (5 100 грн 00 коп. (сума штрафу) + 16 692 грн 00 коп. (сума виконавчого збору) х 1,5% = 326 грн 88 коп., але не менше 1 921 грн 00 коп.).
З огляду на викладене, суддя дійшов до висновку про необхідність надання позивачеві строку для усунення недоліків, а саме надання доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову у сумі 1 921 грн 00 коп.
З огляду на викладене, суддя дійшов до висновку про необхідність надання позивачеві строку для усунення недоліків, а саме надання доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову у сумі 1 921 грн 00 коп.
Належними реквізитами для сплати судового збору з 01.10.2019 є: р/р UA658999980000034313206084028, одержувач платежу: УК у м. Черкасах/Черкаси/22030101, код ЄДРПОУ:38031150, Банк: Казначейство України (ел. адм. подат.).
Відповідно з пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з?ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з частинами 1, 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У позовній заяві позивач просить скасувати постанову державного виконавця про стягнення виконавчого збору в сумі 16 692 грн 00 коп. від 18.09.2019 за ВП № 60093729, однак у позовній заяві відсутнє посилання на дату отримання вказаної постанови, а так само дати, коли позивач дізнався про факт порушення своїх прав та інтересів у зв'язку із винесенням відповідачем оскаржуваної постанови. Супровідний лист Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, на якому стоїть відмітка про надходження до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області 21.10.2019 містить посилання лише щодо направлення постанови державного виконавця про накладення штрафу в сумі 5 100 грн 00 коп. від 10.10.2019 за ВП № 60093729.
Відтак строк на оскарження постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору в сумі 16 692 грн 00 коп. від 18.09.2019 за ВП № 60093729 збіг 30.09.2019.
Позивач звернувся до суду 24.10.2018, тобто з пропуском строку звернення до суду в частині оскарження постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору в сумі 16 692 грн 00 коп. від 18.09.2019 за ВП № 60093729.
Згідно з частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов?язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позивач не надав заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду не вказав.
Отже, суддя дійшов до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суддя встановив, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, що має наслідком на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 5, 8, 123, 133, 159, 160, 161, 168, 169, 241, 293, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про визнання протиправними дій та скасування постанови - залишити без руху.
Надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви строк тривалістю десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Відповідно до ч.2 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст.294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Кульчицький