(про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду)
24 жовтня 2019 року м. Житомир справа № 240/10529/19
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши питання про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
Головне управління ДФС у Житомирській області звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 3772,17 грн. податкового боргу.
Ухвалою від 23.09.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення учасників справи.
24.10.2019 на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про передачу справи №240/10529/19 за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду. В обгрунтування клопотання зазначив, що управлінням помилково було скеровано вказаний позов до Житомирського окружного адміністративного суду, оскільки відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Перевіряючи дотримання пощивачем правил підсудності, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається з позовної заяви, довідки про ФОП ОСОБА_1 відповідно до АІС "Податковий блок" станом на 24.07.2019, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи приписи ч.1 ст.26 КАСУ, справа не підсудна Житомирському окружному адміністративному суду, а підсудна Одеському окружному адміністративному суду.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене та з метою недопущення порушень правил підсудності, суд дійшов висновку, що адміністративну справу №240/10529/19 за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів необхідно передати до Одеського окружного адміністративного суду, за підсудністю.
Керуючись статтями 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Передати адміністративну справу № 240/10529/19 за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів на розгляд Одеському окружному адміністративному суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Капинос