221/1605/19
3/221/990/2019
22 жовтня.2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Писанець Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли від Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ат ч.2 ст.187 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217810 від 12.02.2019 року вбачається, що 25.01.2019 року о 22:30 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду щодо заборони виходу із будинку, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217811 від 12.02.2019 року вбачається, що 26.01.2019 року з 09:00 год. по 15:00 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин не з'явився до Волновського ВП на обов'язкову реєстрацію, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217812 від 12.02.2019 року вбачається, що 10.02.2019 року о 22:45 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин не з'явився до Волновського ВП на обов'язкову реєстрацію, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217813 від 12.02.2019 року вбачається, що 11.02.2019 року о 22:55 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин не з'явився до Волновського ВП на обов'язкову реєстрацію, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217976 від 02.03.2019 року вбачається, що 16.02.2019 року ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин не з'явився до Волновського ВП на обов'язкову реєстрацію, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217977 від 02.03.2019 року вбачається, що 23.02.2019 року ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин не з'явився до Волновського ВП на обов'язкову реєстрацію, чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217978 від 02.03.2019 року вбачається, що 24.02.2019 року о 20:20 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду щодо заборони виходу із будинку, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217979 від 02.03.2019 року вбачається, що 26.02.2019 року о 20:10 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду щодо заборони виходу із будинку, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ГП №217980 від 02.03.2019 року вбачається, що 28.02.2019 року о 20:50 год., ОСОБА_1 відносно якого 22.09.2018 року Волноваським РС встановлено адміністративний нагляд, без поважних причин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив обмеження адміністративного нагляду щодо заборони виходу із будинку, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення вперше 25.01.2019 року.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Пунктом 7 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст.38 КУпАП.
Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження можливе за одночасної наявності таких умов: вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення; закінчення встановленого законом двомісячного строку, перебіг якого розпочинається з дня вчинення правопорушення (при триваючому правопорушенні не пізніш як через два місяці з дня його виявлення).
Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов'язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб'єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
Таким чином, при вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із закінченням на момент розгляду такої справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених статтею 38 КУпАП, суд враховує положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Пункт 7 частини 1 статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
Відтак, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП, у зв'язку із закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.38, п.7 ч.1 ст. 247, ст. 284 ч. 3 КУпАП, суд -
постановив:
Провадження по справі стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч.2 ст. 187 КУпАП закрити у зв'язку зі спливом на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд через Волноваський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Н.В. Писанець