Справа № 219/8196/19
Провадження № 3/219/4153/2019
Іменем України
22 жовтня 2019 року Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Шевченко Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від в.о. заступника начальника-начальника управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 06.07.2001 року Краснодонським МВ УМВС України в Луганській області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
11.07.2019 старшим оперуповноваженим з ОВС УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області Яніцьким В.С. складено протокол про адміністративне правопорушення № 0626 про те, що 11.07.2019 о 18.30 год. ОСОБА_1 , прямуючи з м. Києва до м. Краснодон Луганської області, при перетені КПВВ «Майорськ» (дорожній коридор «Бахмут - КПВВ «Майорське» - Горлівка) на автомобілі «Dаewoo Lanos», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перевозила товарно-матеріальні цінності, а саме: бісер різного кольору, вагою 21 кг на суму 13 486 грн., канва (тканина), 15 м2 на суму 1 200 грн., нитки в кількості 200 штук на суму 850 грн., стрази 1 короб, вартістю 762,40 грн., а всього на загальну суму 16 298 грн. Таким чином, ОСОБА_1 було допущено переміщення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на непідконтрольну територію товари, сумарна кількість перевищує 10 тис.грн. на одну особу, чим порушено вимоги п. 9 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО затвердженого Постановою КМУ від 01.03.2017 № 99. Таким чином, ОСОБА_2 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
Суд, вивчивши матеріали справи та перевіривши їх на відповідність вимогам Кодексу про адміністративні правопорушення України, встановив наступне.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Так, 11.07.2019 складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення № 0626. До суду вказаний адміністративний матеріал був направлений 24.07.2019.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою Артемівського міськрайонного суду від 24.07.2019 вказаний протокол про адміністративне правопорушення повертався до управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області для належного оформлення у зв'язку з наявними недоліками.
Однак, адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 після дооформлення надійшов до суду лише 21 жовтня 2019 року (№ 33756 вхідної кореспонденції), тобто більше ніж через три місяці після вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП та складення протоколу.
Згідно зі ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Зі змісту норм статей 247, 38 КУпАП закриття провадження можливе за одночасної наявності таких умов: вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення; закінчення встановленого законом тримісячного строку, перебіг якого розпочинається з дня вчинення правопорушення (при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення).
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення. А за логічним тлумаченням абзацу першого статті 247 КУпАП встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Вирішення питання щодо наявності чи відсутності вини в разі спливу строків притягнення до адміністративної відповідальності та закриття справи згідно з ч.2 ст.38 Кодексу України про адміністративне правопорушення свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У даному випадку справа була передана на розгляд судді у термін, який сплив і суд був позбавлений можливості розглянути справу у строки, вказані у ст. 38 КУпАП.
Таким чином, оскільки минули строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, яке не є триваючим, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 184, 247, 284, 287 КУпАП, суд
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 06.07.2001 року Краснодонським МВ УМВС України в Луганській області, належні їй речі, вилучені в ході огляду 11.07.2019 відповідно до квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративне правопорушення № 0626 (додаток 2), а саме: бісер різного кольору, вагою 21 кг на суму 13 486 грн., канва (тканина), 15 м2 на суму 1 200 грн., нитки в кількості 200 штук на суму 850 грн., стрази 1 короб, вартістю 762,40 грн., які зберігаються в Управлінні оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л. В.Шевченко