Постанова від 16.10.2019 по справі 278/2098/19

Справа № 278/2098/19

Провадження №3/278/1029/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 жовтня 2019 року, суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І. В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого

за ст.124, ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №185622 від 07 серпня 2019 року вбачається, що 30 липня 2019 року о 14 годині 35 хвилин в м.Львові керував автомобілем Рено, н/з НОМЕР_1 , не був уважним, не дотримався швидкості та бокового інтервалу та здійснив наїзд на автомобіль Фольксваген, н/з НОМЕР_2 , який знаходився в нерухомому стані, в результаті чого дані транспортні засоби отримали механічні пошкодження, після чого залишив місце ДТП, чим порушив вимоги п.п.2.3б, 13.1, 10.1, 2.10а ПДР України.

Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.

Відповідальність за ст.124 КУпАП настає у разі порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно п.9 розд.2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №137 від 06.11.2015 року, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

В порушення вищевказаних вимог з протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 є незрозумілою суть правопорушення, вчиненого останнім, окрім того необхідно провести додатковий огляд місця ДТП на предмет встановлення нерівностей дороги (наявності ям, тощо) на місці парковки автомобіля потерпілого; долучити до матеріалів відеозаписи з камер спостереження з місця скоєння ДТП; встановити які автомобілі виїжджали з території складу до та після виїзду автомобіля під керуванням ОСОБА_1 та перевірити їх причетність до скоєння даної ДТП; провести експертне дослідження на предмет наявності технічної можливості спричинення механічних пошкоджень автомобіля потерпілого автомобілем під керуванням ОСОБА_1 при вказаних у протоколі обставин (витрати за проведення дослідження готовий понести ОСОБА_1 ).

Вказані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд даного адміністративного матеріалу, тому вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 Управлінню патрульної поліції в Житомирській області для приведення їх у відповідність вимогам КУпАП.

При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст.36, 245, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи №278/2098/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП та №278/2099/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.122-4 КУпАП.

Об'єднаній справі присвоїти №278/2098/19.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 та ст.122-4 КУпАП повернути Управлінню патрульної поліції в Житомирській області для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя: І.В.Зубчук