Постанова від 23.10.2019 по справі 592/14393/19

Справа №592/14393/19

Провадження №3/592/2448/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2019 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Литовченко Олександр Володимирович, розглянувши матеріали, які надійшли від Сумської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого мешкаючого: Молдова АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий ASP від 04.09.2018 року,

за ст. 472 Митного Кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов повторно протокол про порушення митних правил № 0678/80500/19 від 19.07.2019 р. відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого 07.07.2019 о 17 годині 55 хв. на митний пост "Бачівськ" Сумської митниці ДФС, заїхав автомобіль марки «Mercedes ВВ03» реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням громадянина Молдови ОСОБА_2 , у напрямку виїзду з України в РФ, у якому в якості пасажира слідував гр. ОСОБА_3 ОСОБА_1 . Після проведення декларування, було проведено митний огляд, та складено Акт огляду № UA805080/2019/000412-ET від 07.07.2019 року, згідно якого в вищевказаному транспортному засобі знаходилось рідина червоного та жовтого кольору загальним об'ємом 905 літрів. В подальшому було встановлено, що гр. ОСОБА_3 ОСОБА_1 належить 320 (триста двадцять) літрів, які він задекларував як «виноградний сік». Згідно висновку № 142005802-0084 від 17.07.2019 Департаменту податкових та митних експертиз ДФС вищевказана рідина становить собою спиртовмісні рідини з легкою опалесценцією, з характерним ароматом продуктів бродіння, без сторонніх включень темно - червоного та жовтого кольорів з об'ємними частками етилового спирту від 10,01 % до 14,2% об. Таким чином, гр. ОСОБА_4 не вказав за установленою формою в митній декларації та не заявив при усному опитуванні про наявність у нього 320 (триста двадцяти) літрів рідини, яка згідно висновку № 142005802-0084 від 17.07.2019 є спиртовмісною рідиною з легкою опалесценцією, з характерним ароматом продуктів бродіння, без сторонніх включень темно - червоного та жовтого кольорів з об'ємними частками етилового спирту від 10,01 % до 14,2% об., а задекларував як «виноградний сік».

Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 19.09.2019, справу про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно ОСОБА_5 за ст. 472 МК України повернути до Сумської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки. Дана постанова суду не виконана.

За приписами ст. 487 Митного кодексу України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, вважаю, що адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ст. 472 МК України необхідно направити до Сумської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки з наступних підстав.

Диспозиція даної норми закону є бланкетною і вона лише описує безпосередньо саме правопорушення, але для повного визначення ознак цього правопорушення відсилає до інших галузей права, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів.

Така норма має загальний і конкретизований зміст. Загальний зміст бланкетної диспозиції передається словесно-документною формою відповідної статті КУпАП і в обов'язковому порядку включає положення інших нормативно-правових актів. Із загальним змістом бланкетної диспозиції пов'язане визначення діяння як правопорушення певного виду та встановлення за нього адміністративної відповідальності, а конкретизований зміст цієї диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює адміністративно-правову норму більш конкретним змістом.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Так, у протоколі про порушення митних правил №0678/80500/19 від 19.07.2019 року не зазначено, якими нормативно-правовими документами передбачена відповідальність за вчинення даного правопорушення.

Згідно протоколу про порушення митних правил № 0678/80500/19 від 19.07.2019 р. ОСОБА_1 ставить за провину те, що було виявлено не вказаний за установленою формою в митній декларації та не заявлено при усному опитуванні про наявність у нього: 320 (триста двадцяти) літрів рідини, яка згідно висновку № 142005802-0084 від 17.07.2019 є спиртовмісною рідиною з легкою опалесценцією, з характерним ароматом продуктів бродіння, без сторонніх включень темно - червоного та жовтого кольорів з об'ємними частками етилового спирту від 10,01 % до 14,2% об., а задекларував як «виноградний сік». (а.с. 2-5).

Згідно опису предметів від 19.07.2019 року вилучена рідина становить собою спиртовмісні рідини з легкою опалесценцією, з характерним ароматом продуктів бродіння, без сторонніх включень темно - червоного та жовтого кольорів з об'ємними частками етилового спирту від 10,01 % до 14,2% об., у кількості 320 літрів, загальна вартість якої становить 14400,00 грн. (а.с.16)

В матеріалах справи наявна Постанова про призначення товарознавчої експертизи в справі про порушення митних правил №0678/80500/19. Однак висновок експерта відсутній.

Проте, в матеріалах адміністративної справи та відсутній висновок товарознавчої експертизи, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, прийняти законне і обґрунтоване рішення, а усунути ці недоліки у судовому засіданні не можливо.

З огляду на викладене, приходжу до висновку про необхідність повторного повернення до Сумської митниці ДФС справи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за ст. 472 МК України для проведення додаткової перевірки відповідно до п.1 ч.1 ст.527 МК України.

Керуючись п.1 ч.1 ст.527 МК України, ст. 278 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за ст. 472 МК України повернути до Сумської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки протягом місяця з моменту отримання постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Литовченко

Попередній документ
85136168
Наступний документ
85136171
Інформація про рішення:
№ рішення: 85136170
№ справи: 592/14393/19
Дата рішення: 23.10.2019
Дата публікації: 25.10.2019
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ковпаківський районний суд м. Суми
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку; Митний кодекс 2012 р.; Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (19.09.2019)
Дата надходження: 17.09.2019
Предмет позову: Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення
Розклад засідань:
02.03.2020 09:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛИТОВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛИТОВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Босий Георгій