Постанова від 22.10.2019 по справі 647/2559/19

Справа №647/2559/19

Провадження № 3/647/1397/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2019 року місто Берислав

Суддя Бериславського районного суду Херсонської області Миргород В. С., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 185 КУпАП, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Бзибь, Гагрського району, Абхазія, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , розглянуто у присутності порушника, якій роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,

ВСТАНОВИВ:

24 вересня 2019 року до Бериславського районного суду Херсонської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП.

Згідно протоколу серії АПР18 №299033 від 16.09.2019 року вбачається, що 14.09.2019 року о 16-00 год. ОСОБА_1 знаходячись в с. Т.Шевченко, не вжила заходів щодо виконання своїх батьківських обов'язків відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 2005 року народження, внаслідок чого останній 14.09.2019 року о 16-00 годині знаходячись у с. Раківка розпивав алкогольний напій, а саме вино у забороненому законом місці. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст. 184 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснила, що дійсно син, розпивав вино у забороненому місці.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до положення ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Статтею 251 КУпАП, передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю з наступних підстав.

Вимогами частини 3 статті 184 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 150 СК України, батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №299033 від 16.09.2019 року, ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених ч.2 ст.150 СК України обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній 14.09.2019 року о 16-00 годині знаходячись у с. Раківка розпивав алкогольний напій, а саме вино у забороненому законом місці, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст.184 КУпАП.

Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено про вчинення неповнолітнім ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачена КУпАП, як і не надано доказів цього, що є обов'язковою умовою притягнення його батьків до адміністративної відповідальності.

До того ж, в протоколі не визначено конкретні норми того нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; протокол не містить жодних даних щодо винного, свідомого нехтування особи, відносно якої складено протокол, своїми батьківськими обов'язками.

А тому, в даному випадку в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутні ознаки правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність батьків або осіб, що їх замінюють за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.

Окрім вищезазначеного, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №299033 від 16.09.2019 року, не зазначені свідки, які б могли підтвердити факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 . Інших доказів які б могли підтвердити вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП судом не встановлено.

З наведених вище мотивів та враховуючи правове значення протоколу про адміністративне правопорушення, який не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, поставленого особі у провину, а також є доказом в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 КУпАП, провадження у справі має бути закрито на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події та складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, за обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 №299033 від 16.09.2019 року.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 184, ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Херсонського апеляційного суду через Бериславський районний суд Херсонської області.

Постанова набрала законної сили __________ 2019 року.

Суддя В. С. Миргород