Справа № 444/2760/19
Провадження № 3/444/1040/2019
23 жовтня 2019 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби "Рава-Руська" I категорії (тип Б) Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
09.10.2019 року громадянин Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ), вчинив незаконне, поза пунктом пропуску, перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, на напрямку 646 прикордонного знаку, територія Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, внаслідок чого 09.10.2019 року був затриманий Прикордонною вартою Республіки Польща. На підставі ст.ст. 3,5 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством "Про реадмісію осіб" 10.10.2019 року даного громадянина було передано на територію України в пункті пропуску через державний кордон "Рава-Руська-Хребенне" представником відділу прикордонної служби "Рава-Руська" Львівського прикордонного загону, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.204-1 ч.1 КпАП України .
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) в судове засідання не прибув, однак подав письмову заяву, якою просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України не є обов'язковою.
А тому, суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ).
Факт вчинення громадянином Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 169739 від 10.10.2019 року; протоколом про адміністративне затримання від 10.10.2019 року; копією протоколу про уточнення установчих даних від 10.10.2019 року; копією протоколу реадмісії від 10.10.2019 року; копією запиту в Посольство Республіки Туречинна в Україні від 11.10.2019 року; письмовими поясненнями громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) з яких вбачається що останній приїхав в Україну для того, щоб перетнути польський кордон .
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вина полягає в тому, що він вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України .
Кваліфікація дій громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Відповідно до ст.280 КпАП України, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан, який не працює, до адміністративної відповідальності притягається вперше.
Обставин, які б обтяжували або пом"якшували відповідальність ОСОБА_4 ( ОСОБА_3 ) не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у виді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Згідно ст.245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
З врахуванням наведеного, приходжу до висновку, що до правопорушника громадянина Республіки ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ) слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме , у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч.1 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
ОСОБА_4 ( ОСОБА_3 ), визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_4 ( ОСОБА_3 ) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України .
Копію постанови направити в Львівський прикордонний загін Державної прикордонної служби України - для відома .
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.