Провадження №3/760/7683/19
Справа №760/26132/19
18 жовтня 2019 суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., при секретарі Кривулько С.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС Панькіна Д.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № EG249451995KR гр. ОСОБА_1, директора компанії «KORASTRADE CO., LTD» (АДРЕСА_6), за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного Кодексу України, -
До Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0618/10000/19 від 23.08.2019 року, складений відносно відправника міжнародного поштового відправлення № EG249451995KR гр. ОСОБА_1, за порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України.
З зазначеного протоколу вбачається, що 18.07.2019 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення № 5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна пл. 3, до митного огляду подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з Кореї до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN23 № EG249451995KR.
Згідно даних, зазначених в митній декларації та на оболонці посилки:
відправником посилки є: ОСОБА_1 (АДРЕСА_6 ), тел. НОМЕР_2;
одержувачем посилки є: ОСОБА_4 , АДРЕСА_7
В митній декларації CN23, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправник міжнародного поштового відправлення - ОСОБА_1 задекларувала в графі «опис (contents)» - домашні продукти шкіри ( home skin products)»; в графі «кількість (quantily)» - 5 шт.; в графі «вартість (value USD)» - 90 дол. США.
Під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення виявлено: косметичні засоби в асортименті, у кількості 112 шт. та 1 упаковка пробників, вартістю 619,59 дол. США або 16023,89 грн. (згідно курсу НБУ).
Отже, відправник міжнародного поштового відправлення - ОСОБА_1 заявила неточні та недостовірні відомості про товари в митній декларації, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі їх переміщення через митний кордон України.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Абзацом першим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митної декларації CN 23.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Ст. 472 МК України передбачено відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Враховуючи те, що в митній декларації заявлено 5 шт. товару з загальним описом товару «засоби догляду за шкірою та волоссям», митним органом прийнято рішення щодо переміщення одного найменування товару, кількість якого дорівнює 5 шт., а саме: berry AHA! bright peel.
Таким чином, відправник міжнародного поштового відправлення - ОСОБА_1 , відправила з Кореї до України в міжнародному поштовому відправленні не задекларований товар - косметичні засоби, у кількості 107 шт. та 1 упаковку пробників, вартістю 15 161,39 грн. (586,24 дол. США), не заявивши за встановленою формою (митна декларація CN23) точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов'язковому декларуванню.
Враховуючи вищевикладене, в діях відправника міжнародного поштового відправлення CN23 № EG249451995KR - гр. ОСОБА_1 директора компанії «KORASTRADE CO., LTD», наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 МК України.
По даному факту 23 серпня 2019 року відносно гр. ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0618/10000/19 за ознаками порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.
Безпосередні предмети правопорушення, в порядку ст. 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А. Вартість безпосередніх предметів правопорушення становить - 15 161,39 грн.
Представник Київської міської митниці ДФС Панькін Д.В. у судовому засіданні складений протокол №0618/10000/19 підтримав в повному обсязі та просив притягнути гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил гр. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про день, час та місце судового засідання за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Диспозицією ст. 472 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України характеризується як умислом, так і необережністю.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 Митного кодексу України.
Частиною 7 ст. 233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Згідно ч. 2 ст. 234 МК України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.
Пунктом 1 частини 1 статті 235 МК України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Відповідно до ст. 236 МКУкраїни декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою.
Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до ч.1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частиною 4 ст. 266 МК України встановлено, що «у разі самостійного декларування товарів декларантом, передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант».
Абзацом першим та другим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митна декларація CN 22; митна декларація CN 23.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Встановлено, що громадянин ОСОБА_1 є уповноваженою особою компанії, а отже є суб'єктом адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення митного огляду товару, що знаходився у міжнародному поштовому відправленні CN23 № EG249451995KR , встановлено наявність незадекларованого товару косметичні засоби, у кількості 107 шт. та 1 упаковка пробників.
З аналізу вищевикладеного вбачається, що за встановленою формою у міжнародному транспортному документі CN23 № EG249451995KR гр. ОСОБА_1 незаявлені точні та достовірні відомості про наявність товару, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Оцінюючи матеріали справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та винуватість останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0618/10000/19 від 23.08.2019 року, міжнародними транспортними документами, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, актом про фактичне вкладення, службовою запискою.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Відповідно до санкції ст. 472 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
З огляду на викладене, гр. ОСОБА_1 слід визнати винною у порушенні митних правил за статтею 472 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 187, 248, 268, 460, 472, 527-529 Митного кодексу України, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 15 161 (п'ятнадцять тисяч сто шістдесят одну) грн. 39 коп.
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил - косметичні засоби, у кількості 107 шт. та 1 упаковка пробників, що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0618/10000/19 від 23 серпня 2019 року.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.М. Букіна