Справа 696/646/19
3/703/1191/19
21 жовтня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Кам'янського ВП Смілянського ВП ГУНП України в Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 , 07 червня 2019 року в період часу з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв., перебуваючи під адміністративним наглядом в Кам'янському ВП повторно не з'явився на реєстрацію у встановлений термін, чим порушив ЗУ «Про адміністративний нагляд».
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про день і час розгляду справи повідомлявся вчасно і належним чином.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР №265344 від 14 червня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 17 жовтня 2018 року, підпискою піднаглядної особи від 01 листопада 2018 року, постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 листопада 2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до довідки начальника Кам'янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, яка знаходиться в матеріалах адміністративної справи, ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №265344 від 14 червня 2019 року, працівниками поліції в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.187 КУпАП, адміністративна відповідальність за вказаною частиною статті настає за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті.
Разом з тим, матеріали адміністративної справи будь-яких доказів притягнення ОСОБА_1 року до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, не містять.
Відсутність вищевказаних доказів позбавляє суд прийти до висновку про визнання ОСОБА_1 протягом року винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 62 КУ усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, працівниками поліції не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
Однак, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, за вчинення якого він і підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.187 КУпАП, а саме «порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду», але на день розгляду справи закінчився встановлений ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, а саме три місяці з дня його вчинення.
Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише в разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Оскільки адміністративне стягнення на порушника не накладається, стягненню судовий збір не підлягає.
Керуючись ст.38, п.7 ч.1 ст.247, ст.ст.283, 284, КУпАП України, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187 КУпАП.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.187 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Суддя О.П.Опалинська