Постанова
Іменем України
Справа № 712/13156/19
Провадження № 3/712/2886/19
21 жовтня 2019 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора - Лисика М.А., особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1 , попереднє місце роботи: батальйон поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області, старший інспектор кадрового забезпечення,
у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -
ОСОБА_1 , будучи особою, на яку відповідно до підпункту «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вину у вчиненні правопорушення визнав частково та пояснив, що не мав умислу порушувати антикорупційне законодавство; подав декларацію на три дні пізніше, оскільки не міг зайти на сайт.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Заслухавши думку прокурора, особи, відносно якої складено протокол, вивчивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
В ході розгляду справи встановлено, що відповідно із наказом № 1 о/с від 07.11.2015 року начальника ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_1 був призначений на посаду старшого інспектора батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області.
19.10.2018 року на підставі наказу ГУНП в Черкаській області № 420 о/с від 19.10.2018 року ОСОБА_1 було звільнено з посади старшого інспектора групи кадрового забезпечення за власним бажанням.
Відповідно до пункту «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посада старшого інспектора групи кадрового забезпечення батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області відноситься до посад, які займають відповідальне становище.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування:
1) щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
2) декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
3) декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
4) декларація суб'єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, що подається до призначення або обрання особи на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен подати декларацію.
Якщо звільнення відбувається з ініціативи працівника, то така декларації подається до припинення повноважень, але не пізніше дня звільнення.
Таким чином граничним терміном подачі декларації перед звільненням для ОСОБА_1 було визначено Законом 19.10.2018 року.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 22.10.2018 року.
Отже, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , на якого відповідно до підпункту «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Однак враховуючи форму вини ОСОБА_1 у вигляді необережності, зважаючи на малозначний характер і суть адміністративного правопорушення, відсутність будь-яких шкідливих наслідків від вчиненого, вважаю за необхідне на підставі ст. 22 КУпАП звільнити його від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
У відповідності до ст.ст. 22, 284 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Керуючись ст.ст. 22, 284, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження в справі закрити.
Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя