справа № 691/1195/19
провадження №3/691/462/19
18 жовтня 2019 рокуСуддя Городищенського районного суду Черкаської області Подорога Л. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Городищенського відділення Смілянського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 та проживаючого по АДРЕСА_2 , працюючого охоронцем у «Білозірське Приват Агро»,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до адмінпротоколу серії ГР № 268330 від 30.09.2019, ОСОБА_1 30.09.2019 о 16 год. 00 хв. перебуваючи за місцем свого проживання не виконував передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання своїх малолітніх дітей: ОСОБА_2 , 2019 року народження, ОСОБА_3 , 2016 року народження, ОСОБА_4 , 2018 року народження, а саме, вага та зріст дітей не відповідають їх фізичному розвитку та віку. Його дії кваліфіковані за ст. 184 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував вчинення ним адмінправопорушення та зазначив, що приїхала комісія, не представилися, зайшли до будинку, стали вказувати, що він не годує своїх дітей та не здійснює належний догляд за своїми дітьми.
Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. а) ч. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має щонайменше право бути негайно і детально поінформованим зрозумілою для нього мовою про причини обвинувачення, висунутого проти нього.
Як вбачається, інспектор поліції Корінна А.А. склала протокол про адмінправопорушення з порушенням вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП та п. а) ч. 3 ст. 6 Конвенції, а саме, не зазначила суть вчиненого адміністративного правопорушення, зокрема не зазначила в протоколі які саме дії вчинив або не вчинив ОСОБА_1 , що свідчили б про не виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання своїх малолітніх дітей.
Враховуючи викладене, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не може бути прийнятий суддею в якості доказу в справі, а тому провадження у справі слід закрити.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, що передбачене ст. 184 КУпАП, стосовно ОСОБА_5 - закрити за відсутністю події даного адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду через Городищенський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Л. В. Подорога