Справа № 635/5942/19
Провадження № 3/635/2171/2019
22 жовтня 2019 року смт Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області Назаренко О.В., за участю прокурора Паніна І.П., адвоката Крат Ю.М., правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженки м.Донецьк, громадянки України, на час скоєння адміністративного правопорушення працювала ГУ ДФС в Донецькій області головним державним ревізором-інспектором відділу перевірки якості аудиту управління податкового та митного аудиту, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення не притягувалася, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
ОСОБА_1 займаючи посаду головного державного ревізора-інспектора відділу перевірки якості аудиту управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС в Донецькій області, будучи, згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-УІІ, а також за ст.1, ст. 45 зазначеного Закону суб'єктом декларування, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення, ч.2 ст.45 Закону №1700-УІІ, подала декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.04.2018, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Установлено, що відповідно до наказу Головного управління ДФС у Донецькій області № 45-о від 18.03.2015 ОСОБА_1 з 18 березня 2015 року переведена з посади головного державного ревізора-інспектора відділу перевірки якості податкового та митного аудиту управління податкового та митного аудиту Головного управління Міндоходів у Донецькій області на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу перевірки якості аудиту управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС в Донецькій області.
30 вересня 2019 року за наслідками повторного автоматизованого розподілу справ автоматизованої системи документообігу, який був проведено згідно розпорядження керівника апарату Харківського районного суду Харківської області № 01-02/68 від 27.09.2019 у зв'язку з розглядом Вищою радою правосуддя 19.09.2019 заяви про звільнення судді Харківського районного суду Харківської області ОСОБА_2 та відповідно до наказу голови Харківського районного суду Харківської області від 23.09.2019 № 05-05/119 «Про відрахування судді Харківського районного суду Харківської області Токарєвої Н.М.», зазначена справа передана в провадження судді Харківського районного суду Харківської області ОСОБА_3 .
У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та її захисник заперечували, просили закрити провадження по справі.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, пояснив при цьому, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції ».
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 530 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 02 серпня 2019 року, скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд, вислухавши думку прокурора, приходить до наступного.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому суб'єктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.5 ч.1ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»(далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.9 ч.1ст.8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
На виконання вимог абзацу 1 частини 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу перевірки якості аудиту управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС в Донецькій області 03.04.2018 року подала на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Е-декларацію «перед звільненням», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі, але з порушенням терміну подання такої декларації.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію 03 квітня 2018 року.
Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Частиною 1 статті 9 КпАП України визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 порушила встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 КпАП України
При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.24,33,40-1,ч.1 ст.172-6, п.4 ч.1 ст.213, ст. ст.221,256,283-285 КпАП України, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави суму судового збору в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення такої постанови.
Суддя О.В. Назаренко