Копія
Справа № 560/2768/19
іменем України
18 жовтня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:
- адміністративний позов до Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 задовольнити в повному обсязі;
- визнати протиправну бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до довідки № 45/121/49- 2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018, яке вступило в закону силу, визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Хмельницькій області, щодо припинення виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.05.2016 по 07.01.2017 та зобов'язано відповідача поновити виплату пенсії за вищевказаний період. Повернути незаконно утримані кошти на підставі рішення № 4377 від 27.01.2017 за період з 30.03.2016 по 30.04.2016. В задоволені позовної вимоги про зобов'язання відповідача поновити виплату пенсії на суму 32158,59 грн. суд відмовив, мотивуючи це втручанням у дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень. 27.06.2019 позивач звернувся з інформаційним запитом до ГУ ПФУ в Хмельницькій області, щодо надання роз'яснення, щодо проведення перерахунку поновленої пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017. Відповідач на звернення позивача надіслав лист, в якому повідомив, що підстав для перерахунку пенсії за період з 30.03.2016 по 06.01.2017 відсутні, оскільки виплата пенсії була припинена, а рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 по справі № 2240/2361/18 зобов'язано ГУ ПФУ в Хмельницькій області поновити виплату пенсії з 01.05.2016 по 07.01.2017, а не провести її перерахунок. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» згідно наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 ГУ ПФУ в Хмельницькій області 17.04.2018 було проведено позивачу перерахунок пенсії в розмірі 61% від загальної суми грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 29.03.2016 та з 07.01.2017, а за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 перерахунок не проведено відповідачем. На думку позивача відповідач після винесення судом рішення про поновлення права на отримання пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, в добровільному порядку відмовляється здійснити перерахунок пенсії мотивуючи відсутністю рішення суду про перерахунок, внаслідок чого ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 16.09.2019 позовна заява прийнята до розгляду та відкрите провадження по справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов (а.с. 51-53),в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. При цьому зазначив, що на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018, головним управлінням 20.03.2019 поновлено виплату пенсії позивачу з 01.05.2016 по 07.01.2017 та прийнято рішення від 11.04.2019 №5306 щодо скасування рішення від 27.01.2017 №4377 про утримання надміру виплачених сум пенсій у розмірі 2628,51 грн. Таким чином, за період з 01.05.2016 по 06.01.2017 нарахована доплата в розмірі 15831,66 грн. (1932,21 грн. *8 (за період з 01.05.2016 по 31.12.2016) + 373,98 грн. (за період з 01.01.2017 по 06.01.2017). Судові рішення, які набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов'язань згідно чинного законодавства в межах зобов'язань встановлених у судовому рішенні. Відповідач у відзиві просить суд взяти до уваги, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 року по справі №2240/2361/18 зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поновити виплату пенсії позивачу за період з 01.05.2016 по 07.01.2017, а не провести її перерахунок, у зв'язку з чим відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії за спірний період відповідно до вимог Постанови № 103. Враховуючи вищевикладене, підстав для визнання протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до довідки №45/121/49-2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії та зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру внутрішніх справ, відповідно до довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, немає.
У період з 02 жовтня 2019 року по 17 жовтня 2019 року включно, суддя Тарновецький І.І. перебував у відпустці.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 з 15.12.2010 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Указом Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 року № 303/2014 оголошена часткова мобілізація, у зв'язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в країні.
14 січня 2015 року № 15/2015 виданий новий Указ Президента України "Про часткову мобілізацію".
30.03.2016 та 30.09.2016 року позивач уклав контракти про проходження військової служби у Збройних Силах України терміном по 6 місяців.
Листом від 28.04.2016 року № 1530 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило, що з 01.05.2016 року виплата пенсії ОСОБА_1 призупинена.
27.01.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняло рішення про утримання надміру виплачених сум пенсій №4377, зазначивши, що сума переплати за період з 30.03.2016 року по 30.04.2016 року складає 2628,51 грн. та підлягає поверненню.
Позивач, вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо припинення виплати пенсії з 01.05.2016 року по 07.01.2017 року та прийняття рішення про утримання надміру виплачених сум пенсій від 27.01.2017 року № 4377 протиправними, оскаржив їх в судовому порядку.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016 по 07.01.2017. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поновити виплату пенсії позивачу за період з 01.05.2016 по 07.01.2017. Скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про утримання надміру виплачених сум пенсій від 27.01.2017 №4377. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повернути позивачу незаконно утримані кошти на підставі рішення №4377 від 27.01.2017.
27.06.2019 позивач звернувся до відповідача із інформаційним запитом про надання роз'яснення щодо проведення перерахунку поновленої пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017.
20.07.2019 відповідачем на адресу позивача направлено лист за № 22815/04, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило ОСОБА_2 Валентиновича, що підстави для перерахунку йому пенсії за період з 30.03.2016 по 06.01.2017 відсутні, оскільки виплата пенсії була припинена, а рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 по справі № 2240/2361/18 зобов'язано ГУ ПФУ в Хмельницькій області лише поновити виплату пенсії з 01.05.2016 року по 07.01.2017, а не провести її перерахунок.
Не погодившись з діями відповідача ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Право на соціальний захист, а саме на отримання пенсії, гарантовано Конституцією України та чинними нормативно - правовими актами України.
Відповідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Відповідно до Преамбули Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" цей Закон, зокрема, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.
Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом, зокрема, визначаються порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.
Відповідно до ст.49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом.
Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.
Як встановлено судом під час розгляду справи та як зазначалося вище, рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо припинення виплати пенсії позивачу з 01.05.2016 по 07.01.2017; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поновити виплату пенсії позивачу за період з 01.05.2016 по 07.01.2017; скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про утримання надміру виплачених сум пенсій від 27.01.2017 №4377; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повернути позивачу незаконно утримані кошти на підставі рішення №4377 від 27.01.2017.
Відповідачем на виконання зазначеного рішення поновлено виплату пенсії позивачу з 01.05.2016 по 07.01.2017 та прийнято рішення від 11.04.2019 № 5306 про скасування рішення від 27.01.2017 № 4377 про утримання надміру виплачених сум пенсії.
27.06.2019 позивач звернувся до відповідача із інформаційним запитом про надання роз'яснення щодо проведення перерахунку поновленої пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017.
20.07.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом № 22815/04 повідомило ОСОБА_1 , що підстави для перерахунку йому пенсії за період з 30.03.2016 по 06.01.2017 відсутні, оскільки виплата пенсії була припинена, а рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018 по справі № 2240/2361/18 зобов'язано ГУ ПФУ в Хмельницькій області лише поновити виплату пенсії з 01.05.2016 року по 07.01.2017, а не провести її перерахунок.
Однак суд вважає такі дії відповідача протиправними з огляду на наступне.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (надалі - Закон №2262-ХІІ).
Частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Статтею 51 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Згідно з пунктом 6 Постанови №103 внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема. у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393", а саме пункт 5 викладено в такій редакції:" Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".
Вказаною Постановою також установлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Як встановлено судом із матеріалів пенсійної справи позивача, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» згідно наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018 р. про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 відповідач 17.04.2018 провів перерахунок ОСОБА_1 пенсії в розмірі 61% від загальної суми грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 29.03.2016 та з 07.01.2017, однак за період з 30.03.2016 по 07.01.2017 перерахунок пенсії позивачу не проведено.
Аналізуючи наведене вище законодавство України, суд вважає, що позивач, як військовий пенсіонер, має право на перерахунок розміру пенсії.
Проте, до теперішнього часу Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не вчинено жодний дій для забезпечення права позивача на перерахунок пенсії, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
Таким чином, суд вважає, що в даному випадку відповідач, не проводячи перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018, допустив протиправну бездіяльність, відтак існують підстави для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру органів внутрішніх справ на підставі вказаної довідки.
Зважаючи на те, що перерахунок пенсії позивача та її виплату не проведено з вини Головного управління ПФУ в Хмельницькій області, право позивача з урахуванням заявлених позовних вимог щодо перерахунку пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком в силу вимог ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ.
Доказів виплати позивачу відповідних сум пенсії за спірний період матеріали справи не містять, і відповідачем таких доказів суду не надано.
Отже, підсумовуючи наведене, та враховуючи те, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.11.2018, яке набрало законної сили, визнано протиправними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії позивачу та зобов'язано пенсійний орган поновити таку виплату, суд приходить до висновку про те, що відповідачем протиправно не здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до довідки № 45/121/49- 2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, а тому наявні правові підстави щодо здійснення перерахунку ОСОБА_1 пенсії за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Разом з тим, відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору, відтак такий не сплачувався, а отже не підлягає стягненню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до довідки № 45/121/49- 2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 30.03.2016 по 07.01.2017, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до довідки № 45/121/49-2018 від 22.03.2018, про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький