Рішення від 21.10.2019 по справі 520/8366/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

21 жовтня 2019 р. № 520/8366/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мінаєвої К.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ39599198) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0033785006 від 07 травня 2019 року.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0033735006 від 07 травня 2019 року.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області № 0033745006 від 07 травня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами камеральної перевірки був складений акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації акцизного податку №318/20-40-50-06-08/2617618039 від 10.04.2019 року, у висновках якого зазначалося, що дані камеральної перевірки свідчать про порушення ФОП ОСОБА_1 граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних. На підставі акту перевірки №318/20-40-50-06-08/2617618039 від 10.04.2019, ГУ ДФС у Харківській області були складені податкові повідомлення-рішення. Позивач не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Від представника відповідача 19.09.2019 р. надійшов відзив, я якому останній просив суд відмовити у задоволені позову, та зазначив, що позивачем зареєстровано в ЄРАН акцизні накладні/розрахунки коригування до податкових накладних на загальну суму акцизного податку 11734,50 грн. з порушенням законодавчо встановлених термінів реєстрації до 15 календарних днів, від 16 до 30 календарних днів, від 31 до 60 календарних днів, від 61 до 90 календарних днів, та 91 і більше календарних днів. Враховуючи викладене, відповідачем прийнято оскаржувані ППР.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2019 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження по справі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, доводи позову та відзиву, зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів:

Судом встановлено, що позивач зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального з 26.02.2016 р. за №561.

10.04.2019 року ГУ ДФС у Харківській області була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у декларації акцизного податку, щодо порушення ФОП ОСОБА_1 порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних за період з 06.09.2016 по 09.09.2016 року.

За результатами перевірки був складений акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації акцизного податку № 318/20-40-50-06-08/2617618039 від 10.04.2019 р. (т.1 а.с.18-20)

За висновками акту перевірки встановлено порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних. Відповідальність платника передбачена п.120-2.1 ст.120 Розділу ІІ Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ зі змінами та доповненнями.

На підставі акту перевірки №318/20-40-50-06-08/2617618039 від 10.04.2019 р. відповідачем були складені податкові повідомлення-рішення (т.1 а.с.21-23):

- №0033785006 від 07 травня 2019 року, за порушення абзацу 1 п.231.6 ст.231 ПК України, застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 474,06 грн.;

- № 0033735006 від 07 травня 2019 року, за порушення абзацу 1 п.231.6 ст.231 ПК України, застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 48396,56 грн.;

- № 0033745006 від 07 травня 2019 року, за порушення абзацу 1 п.231.6 ст.231 ПК України, застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 38419,07 грн.

Позивач, не погоджуючись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями, звернувся зі скаргою до Державної фіскальної служби України 31.05.2019 р. За результатами розгляду скарги прийнято рішення, яким залишено без змін ППР, а скаргу - без задоволення. (т.1 а.с.24-26)

Надаючи правову оцінку спірним відносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення. Абзацом 2 п. 75.1 ПК України регламентовано, що документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пункту 75.1 ст.75 ПК органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з пунктом 75.1.1 цієї статті камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Підпункт 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПК України визначено, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Відповідно до пункту 231.1 статті 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

У відповідності до пункт 231.3 статті 231 ПК України акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.

У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" пункту 231.1 цієї статті, не заповнюються.

У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.

Пункт 231.5 статті 231 ПК України передбачає, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Відповідно абзацу 1 п.231.6 ст.231 ПК України, реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється акцизних накладних, складених при реалізації пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, - не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Пунктом 231.8 статті 231 ПК України визначено, що порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженого Постановою Кабміну України від 24 лютого 2016 року №114 (надалі - Порядок №114), для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня.

Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Підставою неприйняття акцизних накладних контролюючий орган зазначив порушення вимог п.232.3 ст.232 ПКУ.

Відповідно п.232.3 ст.232 ПК України платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою.

Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання акцизної накладної / розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну / розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна / розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального.

Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального/особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Квитанція про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування із зазначенням причини, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку за допомогою засобів телекомунікаційних систем (п.9 Порядку).

Відповідно до статті 120-2 ПК України, порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу в розмірі: 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів; 40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

З матеріалів справи слідує, що частина акцизних накладних була зареєстрована 07.09.2016 р., а частина акцизних накладних зареєстрована не була взагалі.

Акцизні накладні, які не були прийняті в день їх направлення у зв'язку з порушенням вимог п.232.3 ст.232 ПКУ (обсяг пального не може перевищувати залишок), та були зареєстровані 07.09.2016 р. (т.1 а.с.132-237, т.2 а.с.16, 18-19, 22, 27):

- Акцизні накладні від 01.04.2016 р., 02.04.2016 р., 03.04.2016 р., 04.04.2016 р., були направлені для реєстрації 13.04.2016 р.;

- Акцизні накладні від 05.04.2016 р., 06.04.2016 р., були направлені для реєстрації 15.04.2016 р.

- Акцизні накладні від 07.04.2016 р. були направлені для реєстрації 19.04.2016 р.

- Акцизні накладні від 08.04.2016 р., 09.04.2016 р., 10.04.2016 р., 11.04.2016 р., 12.04.2016 р., 13.04.2016 р., 14.04.2016 р. були направлені для реєстрації 21.04.2016 р.

- Акцизні накладні від 15.04.2016 р., 16.04.2016 р., 17.04.2016 р., 18.04.2016 р., 19.04.2016 р., 20.04.2016 р., 21.04.2016 р. були направлені для реєстрації 25.04.2016 р.

- Акцизні накладні від 22.04.2016 р., 23.04.2016 р., 24.04.2016 р., 25.04.2016 р., 26.04.2016 р. були направлені для реєстрації 27.04.2016 р.

- Акцизні накладні від 27.04.2016 р. були направлені для реєстрації 04.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 28.04.2016 р., 29.04.2016 р., 30.04.2016 р. були направлені для реєстрації 06.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 30.04.2016 р., 01.05.2016 р., 02.05.2016 р., 03.05.2016 р., 04.05.2016 р., 05.05.2016 р. були направлені для реєстрації 11.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 11.05.2016 р., 12.05.2016 р., 13.05.2016 р. були направлені для реєстрації 19.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 14.05.2016 р., 15.05.2016 р., 17.05.2016 р., 16.05.2016 р., 18.05.2016 р. були направлені для реєстрації 25.05.2016 р.

Акцизні накладні були направлені позивачем для реєстрації, однак, не були зареєстровані (т.1 а.с.238-250, т.2 а.с.1-15, 17, 20-21, 23-26, 28, 31-250, т.3 а.с.1-82):

- Акцизні накладні від 05.05.2016 р., 06.05.2016 р. були направлені для реєстрації 13.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 06.05.2016 р., 07.05.2016 р., 08.05.2016 р., 09.05.2016 р., 10.05.2016 р., 14.05.2016 р., 15.05.2016 р. були направлені для реєстрації 17.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 15.05.2016 р., 16.05.2016 р., 18.05.2016 р., 19.05.2016 р., 20.05.2016 р. були направлені для реєстрації 25.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 20.05.2016 р., 21.05.2016 р. були направлені для реєстрації 27.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 21.05.2016 р., були направлені для реєстрації 27.05.2016 р.

- Акцизні накладні від 22.05.2016 р., 23.05.2016 р., 24.05.2016 р., 25.05.2016 р. були направлені для реєстрації 01.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 26.05.2016 р., 27.05.2016 р., 28.05.2016 р. були направлені для реєстрації 02.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 28.05.2016 р., 29.05.2016 р., 30.05.2016 р., 31.05.2016 р. були направлені для реєстрації 03.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 01.06.2016 р., 02.06.2016 р., 03.06.2016 р., 04.06.2016 р. були направлені для реєстрації 07.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 03.06.2016 р., 04.06.2016 р., 06.06.2016 р. були направлені для реєстрації 10.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 06.06.2016 р., 07.06.2016 р., 08.06.2016 р. були направлені для реєстрації 13.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 08.06.2016 р., 09.06.2016 р., 12.06.2016 р. були направлені для реєстрації 17.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 13.06.2016 р., 14.06.2016 р. були направлені для реєстрації 22.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 15.06.2016 р., 16.06.2016 р., 17.06.2016 р., 18.06.2016 р., 19.06.2016 р., 20.06.2016 р., були направлені для реєстрації 24.06.2016 р.

- Акцизні накладні від 21.06.2016 р., 22.06.2016 р., 23.06.2016 р., 24.06.2016 р., 25.06.2016 р. були направлені для реєстрації 02.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 26.06.2016 р., 27.06.2016 р., 28.06.2016 р., 30.06.2016 р., 25.06.2016 р. були направлені для реєстрації 05.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 30.06.2016 р., 02.07.2016 р., 01.07.2016 р. були направлені для реєстрації 13.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 12.07.2016 р., 11.07.2016 р., 10.07.2016 р., 09.07.2016 р., 08.07.2016 р., 07.07.2016 р., 06.07.2016 р., 05.07.2016 р., 04.07.2016 р., 03.07.2016 р. були направлені для реєстрації 14.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 19.07.2016 р., 18.07.2016 р., 17.07.2016 р., 16.07.2016 р., 15.07.2016 р., 14.07.2016 р., 13.07.2016 р. були направлені для реєстрації 20.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 27.07.2016 р., 26.07.2016 р., 25.07.2016 р., 24.07.2016 р., 23.06.2016 р., 22.07.2016 р., 21.07.2016 р. були направлені для реєстрації 29.07.2016 р.

- Акцизні накладні від 28.07.2016 р., 29.07.2016 р., 30.07.2016 р., 31.07.2016 р., були направлені для реєстрації 03.08.2016 р.

- Акцизні накладні від 01.08.2016 р., 02.08.2016 р., 03.08.2016 р. були направлені для реєстрації 05.08.2016 р.

- Акцизні накладні від 04.08.2016 р., 05.08.2016 р., 06.08.2016 р., 07.08.2016 р., були направлені для реєстрації 08.08.2016 р.

- Акцизні накладні від 08.08.2016 р. були направлені для реєстрації 09.08.2016 р.

- Акцизні накладні від 09.08.2016 р., 10.08.2016 р. були направлені для реєстрації 16.08.2016 р.

- Акцизні накладні від 11.08.2016 р., 12.08.2016 р., 13.08.2016 р., 14.08.2016 р., були направлені для реєстрації 17.08.2016 р.,

- Акцизні накладні від 15.08.2016 р., 16.08.2016 р., 17.08.2016 р., 18.08.2016 р., були направлені для реєстрації 26.08.2016 р.,

- Акцизні накладні від 19.08.2016 р. були направлені для реєстрації 26.08.2016 р.,

- Акцизні накладні від 20.08.2016 р., 21.08.2016 р., 22.08.2016 р. були направлені для реєстрації 01.09.2016 р.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем у строки, визначені ПК України шляхом електронного зв'язку направлялась до податкового органу для реєстрації кожна акцизна накладна, що виписана позивачем, та підтверджується наданими позивачем квитанціями. Проте, як реєстрація через певний проміжок часу, так і не реєстрація акцизних накладних, зумовлена порушенням, на думку відповідача, вимог п.232.3 ст.232 ПКУ (обсяг пального в документі не може перевищувати залишок). (т.1 зв. бік а.с.238-250, т.2 зв. бік а.с.1-15, 17, 20-21, 23-26, 28, 31-250, т.3 зв. бік а.с.1-82)

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України визначено, що протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов'язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3. статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Як слідує з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_1 направлено шляхом електронного зв'язку до податкового органу акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016, що підтверджується квитанцією №2. (т.1 а.с.29)

Обставини подання даного акту інвентаризації обсягів залишку пального та несвоєчасної реєстрації акцизних накладних позивачем досліджувались під час розгляду аналогічної адміністративної справи №820/1153/17. В даній справі суд дійшов висновку про те, що у зв'язку з не відображенням в Єдиному реєстрі акцизних накладних ліміту пального ФОП ОСОБА_1 податковим органом, відповідно до акту інвентаризації від 17.03.2016, позивач був позбавлений можливості своєчасно зареєструвати акцизні накладні виписані контрагенту за період з 01.04.2016 по 19.04.2016. Також суд зазначив, що згідно норм ПК України податковий орган може перевіряти залишки пального, але дана обставина не може впливати на своєчасність відображення даних в електронній базі даних, до якої має доступ коригування стосовно залишку обсягу пального виключно контролюючий орган.

За наслідками розгляду постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26.07.2017 р. задоволено позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , 04.10.2017 р. рішення набрало законної сили.

В зазначеній адміністративній справі судом встановлено, що позивачем було вчасно подано акт інвентаризації від 17.03.2016 стосовно обсягу пального, який підтверджений податковим органом під час фактичної перевірки, тобто позивач мав право виписувати акцизні накладні, враховуючи дані акту інвентаризації від 17.03.2016, отже, несвоєчасна реєстрація накладних відбулася не з вини підприємства, а в зв'язку із несвоєчасним внесенням податковим органом показників обсягу пального Єдиний реєстр акцизних накладних ліміту пального позивача, відповідно до акту інвентаризації від 17.03.2016. В свою чергу з аналізу вищезазначеного переліку акцизних накладних слідує, що всі вони були відправлені для реєстрації до органів ДФС вчасно, у строк, не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, як це передбачено абз. 1 п.231.6 ст.231 ПК України.

Відповідно до ч.2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Разом з тим, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності своїх дій та обґрунтованості прийняття оскаржуваних рішень.

З урахуванням наведених вище норм законодавства та встановлених судом обставин справи, суд дійшов висновку, що позивачем було своєчасно подано на реєстрацію акцизні накладні, що підтверджується доказами, наявними в матеріалах адміністративної справи, але частина з них була зареєстрована з порушенням строку та частина взагалі не зареєстрована з вини відповідача. Таким чином, оскаржувані податкові повідомлення-рішення № 0033785006 від 07 травня 2019 року, № 0033735006 від 07 травня 2019 року, № 0033745006 від 07 травня 2019 року є протиправними та підлягають скасуванню.

Отже, позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно ч.1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. 242-246, 250, 255, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ 39599198) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області №0033785006 від 07 травня 2019 року, №0033735006 від 07 травня 2019 року, №0033745006 від 07 травня 2019 року.

Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) судові витрати в 872 (вісімсот сімдесят дві) грн. 90 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ 39599198).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 21 жовтня 2019 року.

Суддя Мінаєва К.В.