Справа № 560/2459/19
іменем України
15 жовтня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Департамент поліції охорони Національної поліції України , Управління поліції охорони у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН
Ковальчук Віталій Вікторович звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Національної поліції України, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України щодо неприйняття рішення (наказу) про виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та щодо невиплати вказаної грошової допомоги;
- зобов'язати Національну поліцію України прийняти рішення (наказу) про виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ відповідно до пункту 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності працівника міліції від 21.10.2015 №850 та провести виплату вказаної грошової допомоги.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2017 у справі №822/2590/17 позов ОСОБА_1 до Управління поліції охорони у Хмельницькій області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, задоволено частково. Зобов'язано МВС України повторно розглянути документи про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІІ групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 № 565-ХІІ та в порядку, визначеному пунктом 9 Порядку № 850.
Після неодноразових запитів, позивачу стало відомо, що Висновок про призначення йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності затверджений МВС ще 27.04.2018 та скерований до Національної поліції України для негайного виконання.
У свою чергу, Департамент поліції охорони, 04.04.2019 надав відповідь, у якій визнано обов'язок саме Національної поліції здійснити виплату гарантованої з боку держави одноразової грошової допомоги.
Як зазначає позивач, жодних дій на виконання вищезазначеної постанови Хмельницького окружного адміністративного суду вчинено не було, наказ про виплату такої грошової допомоги не виданий, грошова допомога не виплачена.
Вважаючи таку бездіяльність протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом, просить позов задовольнити.
Від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Національна поліція України заперечує щодо задоволення адміністративного позову повністю. Вказує, що МВС України дійсно 27.04.2018 затвердило висновок про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 . Разом з тим, зі змісту висновку щодо призначення одноразової грошової допомоги вбачається, що МВС України не погодило виплату позивачу одноразової грошової допомоги, хоч і не вказало про це у затвердженому висновку прямо, а зазначило, що під час розгляду документів виявлено недоліки, у зв'язку з чим Міністерством за результатами повторного розгляду документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 при призначенні одноразової грошової допомоги прийнято рішення матеріали ОСОБА_1 скерувати до Національної поліції України.
Отримавши висновок, керівництво Національної поліції України доручило його розгляд Департаменту поліції охорони Національної поліції України, яке скерувало його до Управління поліції охорони в Хмельницькій області, оскільки саме Управління поліції охорони в Хмельницькій області є правонаступником Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Хмельницькій області, що являється органом внутрішніх справ, у якому позивач проходив службу в міліції.
На думку відповідача Національна поліція України є неналежним відповідачем, оскільки прийняти рішення про виплату позивачу грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності III групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, повинно МВС України (пункт 9 Порядку № 850), а видати наказ про виплату такої допомоги (пункту 9 Порядку № 850) та провести виплату вказаної грошової допомоги (пункт 11 Порядку № 850) повинно Управління поліції охорони в Хмельницькій області.
Враховуючи викладене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Від третьої особи - Департаменту поліції охорони Національної поліції України на адресу суду надійшло пояснення по справі, згідно якого зазначено, що на даний час відсутній Порядок виплати вказаної одноразової грошової допомоги за рахунок коштів Національної поліції України, на зазначені цілі. У зв'язку з цим Національною поліцією України та МВС вживаються заходи щодо визначення Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності колишнім працівникам міліції.
Управління поліції охорони у Хмельницькій області, як третя особа, надало пояснення у даній справі, в якому вказало, що Ліквідаційною комісією Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області неодноразово до МВС України надавались документи для прийняття рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги позивачу. На останнє звернення отримано лист №15/2-3097 від 01.08.2019, в якому зазначено, що документи мають бути подані до Національної поліції України. За таких обставин для виплати позивачу одноразової допомоги компетентним державним органом має бути прийнято спеціальний нормативно-правовий акт, про який йдеться в листі МВС України №15/2-3097 від 01.08.2019. Тобто, виконуючи норми Порядку Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області направляло і мало направляти документи про призначення одноразової допомоги до МВС України.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Відповідно до ухвали від 13.08.2019 суд відкрив провадження у справі та призначив до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
ОСОБА_1 працював на посаді міліціонера-водія спецпідрозділу групи затримання ДСО Кам'янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області та був звільнений з цієї посади наказом №55/ос, від 08.05.2015.
В результаті медичного огляду 06.10.2015 Кам'янець-Подільська міжрайонна МСЕК встановила позивачу III групу інвалідності, що підтверджується довідкою МСЕК серії НОМЕР_1 від 06.10.2015.
08.04.2016 позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії ВДСО при УМВС України в Хмельницькій області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням Ш групи інвалідності.
Управління поліції охорони в Хмельницькій області 13.04.2016 сформувало висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України від 20.12.1990 № 565-ХІІ "Про міліцію" та направило його разом з поданими позивачем документами до МВС України для прийняття рішення.
Супровідним листом від 20.04.2016 № 15/2-1369 МВС України повернуло вказані документи Управлінню поліції охорони в Хмельницькій області, як такі, що помилково надіслані, оскільки вирішення питання призначення допомоги належить до компетенції Національної поліції України.
В подальшому документи для призначення одноразової грошової допомоги передавались до МВС України із супровідними листами №2877/43/42/02-2016 від 30.06.2016, №3838/42/02 від 16.11.2017, №1806/43/42/02-2017 від 23.08.2017, за результатом розгляду яких, МВС України повертало вказані матеріали до Управління поліції охорони в Хмельницькій області.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2017 у справі №822/2590/17, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління поліції охорони у Хмельницькій області, МВС України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, задоволено частково. Визнано протиправними дії МВС України щодо повернення документів про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ОСОБА_1 III групи інвалідності без прийняття рішення, яке передбачене Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850. Зобов'язано МВС України повторно розглянути документи про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням позивачу ІІІ групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 № 565-ХІІ та в порядку, визначеному пунктом 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850.
Разом з тим, як встановив суд, Департамент фінансово-облікової політики МВС України направив до Національної поліції України лист від 04.05.2018 №15/2-1611, в якому повідомлено, що на виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2017, залишеної без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.12.2017, винесених у справі № 822/2590/17, МВС України 27.04.2018 затверджено висновок про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
Згідно з висновком прийнято рішення матеріали ОСОБА_1 , які надійшли від ліквідаційної комісії УДСО при УМВС України в Хмельницькій області, скерувати до Національної поліції України для вчинення дій з приведення документів із призначення йому одноразової грошової допомоги у відповідність до вимог законодавства.
На адвокатський запит від 14.02.2019 №2-19, МВС України (Департамент фінансово-облікової політики) надіслало позивачу відповідь №15/2-45аз від 22.02.2019, зі змісту якої вказано, що Висновок про призначення позивачу одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності Міністерством затверджений ще 27.04.2018 та скерований до Національної поліції України для негайного виконання.
У свою чергу, на адвокатський запит від 26.03.2019 №6-19, Департамент поліції охорони, 04.04.2019 надав відповідь, у якій зазначено, що Національною поліцією України спільно з МВС України вживаються заходи стосовно визначення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі установлення інвалідності колишнім працівникам міліції охорони. Ураховуючи викладене, після вирішення зазначених організаційних питань, виплата ОСОБА_1 одноразова грошова допомога буде здійснена за рахунок коштів Національної поліції України, передбачених на зазначені цілі.
На адвокатський запит від 04.07.2019 №13-19, Національна поліція України (Департамент поліції охорони), 16.07.2019 надав відповідь, у якій зазначено, що на даний час відсутній Порядок виплати ОГД за рахунок коштів Національної поліції України, передбачених на зазначені цілі. У зв'язку з цим, Національною поліцією України спільно з МВС України вживаються заходи стосовно визначення порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі установлення інвалідності колишнім працівникам міліції.
Вважаючи бездіяльність, яка полягає у неприйнятті рішення (наказу) про виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та щодо невиплати вказаної грошової допомоги, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду з даним позовом.
ІV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ
Правовідносини щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, врегульовані Законом України "Про міліцію" від 20.12.1990 №565-ХІІ (далі - Закон № 565-ХІІ) .
У зв'язку із прийняттям Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 року № 580-VIII , Закон № 565-ХІІ втратив чинність.
Пунктом 15 Розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
Згідно з частиною 6 статті 23 Закону № 565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням групи інвалідності внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ визначає Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850.
Відповідно до пункту 7 Порядку № 850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Пунктом 8 Порядку № 850 передбачено, що керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.
Тобто, обов'язок подання висновку до МВС України щодо виплати грошової допомоги Порядком № 850 покладається саме на керівника органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, в даному випадку - на Управління поліції охорони в Хмельницькій області, яке є правонаступником Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Хмельницькій області, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 №834).
Отримавши відповідну заяву позивача та додані до неї документи, керуючись пунктом 8 Порядку № 850, Управління поліції охорони в Хмельницькій області направило висновок про призначення позивачу одноразової грошової допомоги та документи, перелік яких визначений Порядком № 850, до МВС України для прийняття рішення.
Відповідно до пункту 9 Порядку № 850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Отже, після надходження передбачених Порядком № 850 документів МВС України зобов'язане прийняти одне з двох рішень: про призначення або про відмову в призначенні вказаної грошової допомоги.
Як встановив суд, що на виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2017, залишеної без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.12.2017, винесених у справі № 822/2590/17, Міністерством внутрішніх справ України 27.04.2018 затверджено висновок про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
Згідно з висновком прийнято рішення:
1. матеріали ОСОБА_1 , які надійшли від ліквідаційної комісії УДСО при УМВС України в Хмельницькій області, скерувати до Національної поліції України для :
1) проведення перевірки правильності розміру виплаченої одноразової грошової допомоги;
2) приведення документів щодо призначення одноразової грошової допомоги відповідність до вимог законодавства;
3) здійснення доплати одноразової грошової допомоги згідно із законодавством;
4) організації вивчення відповідними службами законодавства, що регламентує призначення одноразової грошової допомоги у випадках загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції охорони;
5) забезпечення виконання вимог, викладених у рішенні Голови Національної поліції України Князєва С.М. від 08.11.2017.
2. Про прийняте рішення повідомити ОСОБА_1 .
3. Установити Національній поліції України термін для надання інформації про вжиті заходи з порушених питань із паданням належним чином завірених копій документів до 17.05.2018.
Отже, як встановив суд, за результатом розгляду поданих ОСОБА_1 документів, МВС України не прийняло рішення щодо погодження чи відмови у призначенні одноразової грошової допомоги передбаченої Порядком № 850 від 21.10.2015, а лише прийняло рішення матеріали ОСОБА_1 , які надійшли від ліквідаційної комісії УДСО при УМВС України в Хмельницькій області, скерувати до Національної поліції України для вчинення дій з приведення документів із призначення йому одноразової грошової допомоги у відповідність до вимог законодавства.
Разом з тим, на виконання вказаного рішення, керівництво Національної поліції України доручило його розгляд Департаменту поліції охорони Національної поліції України, яке скерувало його до Управління поліції охорони в Хмельницькій області, що відповідає пункту 9 Порядку № 850, оскільки саме Управління поліції охорони в Хмельницькій області є правонаступником Управління Державної служби охорони при Управлінні МВС України в Хмельницькій області, що являється органом внутрішніх справ, у якому позивач проходив службу в міліції.
Вказані дії Національної поліції України підтверджуються наявними в матеріалах справи копією резолюції заступника Голови Національної поліції України ОСОБА_2 до листа Департамента фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України від 04.05.2018 №15/2-1611.
Однак, Національна поліція України не виконала вимоги висновку про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , затвердженим МВС України 28.04.2019, яким установлено Національній поліції України термін для надання інформації про вжиті заходи з порушених питань із паданням належним чином завірених копій документів до 17.05.2018.
Про порушення строку для надання вказаної вище інформації вказують копія листа Департамента документального забезпечення Національної поліції України від 28.08.2018 № 9967/11-2019 та копія листа Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку від 30.08.2019 № 3403/29/2/01-2019, зі змісту яких вбачається, що Департамент поліції охорони, Департамент фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, Правовий департамент, кому доручено розгляд листа відповідно до резолюції заступника Голови Національної поліції України - начальника Департаменту кадрового забезпечення Клименка І ОСОБА_3 В. від 11.05.2018, станом на 28-30.08.2019 не вчинили жодних дій, визначених у висновку про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , затвердженим МВС України 28.04.2019.
Враховуючи викладене, суд вважає, що Національна поліція допустила протиправну бездіяльність щодо виконання вимог, визначених у висновку про повторний розгляд документів щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , затвердженим МВС України 28.04.2019.
Щодо вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності Національної поліції України щодо неприйняття рішення (наказу) про виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та щодо невиплати вказаної грошової допомоги, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 9 Порядку № 850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Враховуючи те, що за результатом розгляду поданих ОСОБА_1 документів, МВС України не прийняло рішення щодо погодження призначення одноразової грошової допомоги передбаченої Порядком № 850 від 21.10.2015, а лише прийняло рішення матеріали ОСОБА_1 скерувати до Національної поліції України для вчинення дій з приведення документів із призначення йому одноразової грошової допомоги у відповідність до вимог законодавства, суд дійшов висновку, що дана вимога задоволенню не підлягає.
Разом з тим, з тих самих підстав не підлягає задоволенню вимога про зобов'язання Національну поліцію України прийняти рішення (наказу) про виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ відповідно до пункту 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності працівника міліції від 21.10.2015 №850 та провести виплату вказаної грошової допомоги.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищезазначене, суд приходить до висновку, що позивач належним чином не обгрунтував заявлені позовні вимоги та довів обставини, викладені у позові, у зв'язку з цим у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Національної поліції України та зобов'язання вчинити дії необхідно відмовити.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у задоволенні позову ОСОБА_1 до Національно поліції України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 15 жовтня 2019 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 )
Відповідач:Національна поліція України (вул. Академіка Богомольця, 10, Мсп601, Центральна Частина Києва, м. Київ, 01601 , код ЄДРПОУ - 40108578)
Треті особи:Департамент поліції охорони Національної поліції України (вул. Малопідвальна, 5, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 40109110); Управління поліції охорони в Хмельницькій області (вул. Тернопільська, 6/1, м. Хмельницький, 29016, код ЄДРПОУ 40108929).
Головуючий суддя В.В. Матущак