Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
17 жовтня 2019 р. Справа №200/12273/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
16 жовтня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просила:
- визнати протиправним рішення Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської Ради від 07 серпня 2019 року щодо відмови у встановленні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу»;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради встановити їй статус члена сім'ї загиблого та видати «Посвідчення члена сім'ї загиблого» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302.
В порушення вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України між позовною заявою та доданими до неї документами містяться розбіжності щодо дати оскарженого рішення відповідача. Так позивач просить визнати протиправним рішення Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської Ради від 07 серпня 2019 року, тоді як до позовної заяви додано рішення відповідача від 07 серпня 2018 року аналогічного змісту оскарженому рішенню.
Вказані недоліки та розбіжності унеможливлюють вирішення судом питання яке рішення суб'єкта владних повноважень підлягає визнанню протиправним.
Якщо позивач оскаржує рішення Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради від 07 серпня 2018 року, яке додано до позовної заяви, та допустив описку в позові, то слід звернути увагу на наступне.
Частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 6 статті 161 вказаного Кодексу у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позивач зазначає в позовній заяві, що після повторного розгляду відповідачем її заяви (на виконання судового рішення) та прийняття рішення про відмову у встановленні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу», вона у жовтні 2018 року звернулася до Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, внаслідок чого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 382 Кримінального кодексу України, було відкрито провадження №12018050380000979. 06 березня 2019 року слідчим СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області була винесена постанова про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю в діях складу кримінального правопорушення, яка ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду від 08 квітня 2019 року в справі №233/1550/19 скасована. До цього часу питання видачі їй «Посвідчення члена сім'ї загиблого» не вирішено, внаслідок чого вона, як член сім'ї померлої особи з інвалідністю, захворювання якого пов'язано з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, не може отримувати підвищення до пенсії у розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а також щорічну допомогу до 5 травня, що передбачена ст.15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Отже, з позовної заяви вбачається, що про порушення своїх прав, свобод чи інтересів позивач дізналася ще у серпні - жовтні 2018 року - після отримання рішення відповідача від 07 серпня 2018 року, а до суду з позовом звернулася 16 жовтня 2019 року, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду з позовом, що встановлений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Між тим, в порушення вимог статті 161 вказаного Кодексу до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Позивачу потрібно в разі оскарження рішення відповідача від 07 серпня 2019 року додати вказане рішення до позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
В разі же оскарження рішення відповідача від 07 серпня 2018 року до позовної заяви потрібно додати обґрунтовану заяву про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними з доказами в підтвердження обґрунтування.
Керуючись частинами 1 та 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
В разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Логойда