вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
15.10.2019м. ДніпроСправа № 904/345/19
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС", м. Дніпро
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС", 49000, м. Дніпро, вул. Калинова, буд. 25-27; код ЄДРПОУ 37832823
про визнання банкрутом
Суддя Примак С.А.
Представники:
від кредитора: не з'явився
від боржника: не з'явився
предст ГУ ДПС у Дніпропетровській області: Сміюха В.Ю. довіреність від 18.09.2019 р.
ліквідатор: Штельманчук М.С. посвід. №194 від 28.02.2013 р.
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС" відкрито ухвалою господарського суду 04.03.2019р. відповідно до процедури, передбаченої статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі -Закон).
14.03.19 р. постановою господарського суду визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС" банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 6 місяців. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС" призначено голову ліквідаційної комісії Штельманчука Михайла Сергійовича. Призначено судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 14.05.2019 р.
03.05.19 р. ліквідатор подав на затвердження до господарського суду реєстр вимог кредиторів.
14.05.19 р. ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області відкладено розгляд реєстру вимог кредиторів на 27.05.2019 р.
27.05.19 р. ухвалою господарського суду затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАДІ-ПЛЮС", 49000, м. Дніпро, вул. Калинова, буд. 25-27; код ЄДРПОУ 37832823.
13.08.19 р. до господарського суду від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № б/н від 13.08.2019 р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надати до ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки.
16.09.19 р. ухвалою господарського суду продовжено термін ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора до 15.10.2019 р. Призначено розгляд клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № б/н від 13.08.2019р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надати до ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки на 15.10.2019 р. на 11:25. Зобов'язано ліквідатора надати до суду звіт про хід ліквідаційної процедури.
16.09.19 р. ліквідатор подав до господарського суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури.
20.09.19 р. ухвалою господарського суду призначено розгляд клопотання ліквідатора № 01-34/20-09-1 від 12.09.19 р. про продовження строку ліквідаційної процедури на 15.10.2019р.
15.10.19 р. від ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надійшов відзив № 01-34/81-10 від 11.10.2019 р. на клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 13.08.19 р.
В наданому відзиві зазначено, що ліквідатор ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" не отримував наказу про здійснення документальної позапланової виїзної перевірки, докази направлення наказу відсутні.
Розглянувши в судовому засідання клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області № б/н від 13.08.19 р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надати до ГУ ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки, господарський суд встановив наступне.
Згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для підприємців, які не мають найманих працівників - 3 робочих дня.
Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового Кодексу України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Господарським судом встановлено, що до клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області в супереч вимогам Податкового Кодексу України, не надано доказів про надсилання наказу про документальну позапланову виїзну перевірку ліквідатору ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС", чи посадовим особам боржника ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" про дату початку та місце проведення такої перевірки.
На даний час строк визначений в наказі заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області № 2274-п від 11.04.2019 р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" сплинув.
Таким чином, господарським судом встановлено наявність порушень ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо порядку проведення позапланової перевірки щодо ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС", передбачені Податковим кодексом України, які виключають можливість проведення позапланової перевірки.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає за необхідне відмовити в задоволення клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області № б/н від 13.08.19 р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надати документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки .
Також, 15.10.19 р. у судовому засіданні розглянуто клопотання ліквідатора №01-34/20-09-1 від 12.09.19 р. про продовження строку ліквідаційної процедури на три місяці.
В наданому клопотання ліквідатор зазначає, що у зв'язку з наявністю нереалізованих активів банкрута та необхідності їх реалізації, строку зазначеного в постанові Господарського суду Дніпропетровської області від 14.03.19 р. для завершення ліквідаційної процедури ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" є недостатньо.
Відповідно до ст. 119 Господарського процесуального кодексу України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Заслухавши пояснення ліквідатора, дослідивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання ліквідатора про продовження ліквідаційної процедури та продовжити термін ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора на 3 місяці.
Керуючись ст. ст. 119, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. 78 Податкового Кодексу України, господарський суд, -
Продовжити термін ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора на 3 місяці до 15.01.2020 р.
Відмовити в задоволення клопотання ГУ ДФС у Дніпропетровській області № б/н від 13.08.2019 р. про зобов'язання ліквідатора ТОВ "СКАДІ-ПЛЮС" надати документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута в межах позапланової перевірки .
Забов'язати ліквідатора до 15.01.2020 р. надати до суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Суддя С.А. Примак