Рішення від 02.10.2019 по справі 344/7768/16-ц

Справа № 344/7768/16-ц

Провадження № 2/344/281/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2019 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді Пастернак І.А.

секретаря Кріцак Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «О.І. Груп» до Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування п.п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року "Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень" про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську площею 0,0998 га; визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670 від червня 2012 року на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,0998 га (кадастровий номер 2610100000110020053), розташовану по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську , виданого ОСОБА_1 ; скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, зареєстровану в червні 2012 року за ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670; визнання незаконним договору купівлі-продажу земельної ділянки від 18.07.2012 року укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та скасування державної реєстрації права власності на дану земельну ділянку,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ТзОВ «О.І. Груп» звернувся до Івано-Франківського міського суду з позовом до Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування п.п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року "Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень" про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську площею 0,0998 га; визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670 від червня 2012 року на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,0998 га (кадастровий номер 2610100000110020053), розташовану по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську , виданого ОСОБА_1 ; скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, зареєстровану в червні 2012 року за ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670; визнання незаконним договору купівлі-продажу земельної ділянки від 18.07.2012 року укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та скасування державної реєстрації права власності на дану земельну ділянку. Позовні вимоги мотивував тим, що 27.07.2011 року ТзОВ«О.І. Груп» на підставі договору купівлі-продажу придбало у ТзОВ «Т.І» нежитлові приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 . У зв"язку з чим звернулося та отримало довідку з містобудівного кадастру, топо-геодезичні вишукування земельної ділянки, план земельної ділянки. 25.10.2012 року ТзОВ «О.І. Груп» звернулося до міського голови із заявою про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована по АДРЕСА_1 . Та 25.12.2012 року листом №3163/01-19/13-6 ТзОВ «О.І Груп» було повідомлено, що на пленарному засіданні 31 сесії Івано-Франківської міської ради яке відбулося 18.12.2012 року, згідно зауважень профільної депутатської комісії питання ТзОВ «О.І. Груп» було знято на доопрацювання. 14.04.2016 року Департамент комунальних ресурсів на чергове звернення ТзОВ «О.І. Груп» про надання в користування земельної ділянки по АДРЕСА_1 повідомило, що згідно даних публічної кадастрової карти та графічних матеріалів встановлено, що земельна ділянка по вул . Микитинецькій площею, 0,0998 га кадастровий номер 2610100000:11:002:0053 перебуває в приватній власності з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства». 19.05.2016 року із наданої відділом Держгеокадастру у місті Івано-Франківську №18-28-0.3-991/2-16 інформації стало відомо, що на підставі рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року «Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень» було передано ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1 ) земельну ділянку площею 0,0998 га по АДРЕСА_1 . На підставі вищезазначеного рішення Івано-Франківської міської ради ОСОБА_1 отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ №596670 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Вважає, рішення Івано-Франківської міської ради 27.04.2012 року «Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень», яким було передано ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,0998 га по АДРЕСА_1 незаконним та таким, що підлягає скасуванню.

28.11.2016 року представник позивача подав заяву про зміну предмета позову, якою просив визнати незаконним і скасувати п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012року «Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень» про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 (ідент код НОМЕР_1 ) по АДРЕСА_1 площею 0,0998 га. Визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯД 596670 від червня 2012 року на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,0998 га (кадастровий номер: 2610100000110020053), розташовану за адресою: АДРЕСА_1 -Франківськ видане ОСОБА_1 Скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, зареєстровану в червні 2012 року за ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД 596670. Визнати незаконним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 18.07.2012 року укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.103-107).

Представник позивача судовому засіданні вимоги заявленого позову підтримав з підстав, викладених в позовній заяві та у заяві про зміну предмета позову. Просив позов задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, оскільки позивач не надав доказів того, що придбані ним у ТзОВ «Т.І.» нежитлові приміщення за адресою АДРЕСА_1 розміщенні на земельній ділянці площею 0,0998 га, кадастровий номер 2610100000:11:002:0053. А надані представником відповідача докази, переконливо свідчать, що на даній земельній ділянці відсутнє будь-яке нерухоме майно та що дана земельна ділянка знаходиться за іншою адресою. Вважає, що жодні права позивача не порушенні, дії позивача направленні на незаконне позбавлення ОСОБА_2 права власності на належну їй земельну ділянку площею 0,0998 га, кадастровий номер 2610100000:11:002:0053. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав наведених у запереченні на позовну заяву про відшкодування шкоди.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази у справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне

Як вбачається зі змісту ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 81 ЦПК України на сторін покладено обов'язок доказування і подання доказів. Це положення є одним із найважливіших наслідків принципу змагальності. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

27.07.2011 року ТзОВ «О.І. Груп» на підставі договору купівлі-продажу придбало у ТзОВ «Т.І» нежитлові приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.54).

Відповідно до ст. 120 ЗК передбачено, що з 01.01.2010 р. до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Статтею 377 ЦК України встановлено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача). Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків та об'єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації).

Згідно ч.2 ст.120 ЗК України якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Відповідно до ч.6 ст.120 ЗК України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, крім об'єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації. Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.

Набувши права власності на дане нежитлове приміщення ТзОВ «О.І. Груп» звернулося та отримало довідку з містобудівного кадастру, топо-геодезичні вишукування земельної ділянки, план земельної ділянки(а.с.24-30).

25.10.2012 року ТзОВ «О.І. Груп» звернулося до міського голови із заявою про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована по АДРЕСА_1 (а.с.8).

Відповідно до ст.123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування. Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються: затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності); надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Зміна типу акціонерного товариства або перетворення акціонерного товариства в інше господарське товариство не є підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою або технічної документації із землеустрою.

Згідно ч.1 ст.186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Так, 28.12.2012 року листом №3163/01-19/13-в ТзОВ «О.І Груп» було повідомлено, що на пленарному засіданні 31 сесії Івано-Франківської міської ради відбулося 18.12.2012 року, згідно зауважень профільної депутатської комісії питання ТзОВ «О.І. Груп» було знято на доопрацювання. Та запропоновано звернутись до профільної депутатської комісії з проханням повторного розгляду питання стосовно надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки(а.с.9).

14.04.2016 року Департамент комунальних ресурсів на чергове звернення ТзОВ «О.І. Груп» про надання в користування земельної ділянки по АДРЕСА_1 повідомило, що згідно даних публічної кадастрової карти та графічних матеріалів вбачається, що земельна ділянка по вул . Микитинецькій площею, 0,0998 га кадастровий номер 2610100000:11:002:0053 перебуває в приватній власності з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства»(а.с.6).

Крім того, 19.05.2016 року листом відділу Держгеокадастру у місті Івано-Франківську №18-28-0.3-991/2-16 повідомлено товариство, що на підставі рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року та первинних документів до нього, яким було передано у власність ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1 ) земельну ділянку по АДРЕСА_1 площею 0,0998 га. На підставі вищезазначеного рішення Івано-Франківської міської ради ОСОБА_1 отримала державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ №596670 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства(а.с.10).

Таким чином, земельна ділянка на якій зареєстровано право власності на об'єкт нерухомого майна, що належить ТзОВ «О.І. Груп» була передана у власність фізичній особі ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства. Яка у свою чергу, 10.07.2012 року уклала договір купівлі-продажу земельної ділянки з ОСОБА_2 , зареєстрованого у реєстрі №1719(а.с.173-180).

Статтею 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року №280/97-ВР визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно п.34 ч.1 ст.26 даного Закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч.1 ст.71 вказаного Закону територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.

Частиною 1 статті 73 зазначеного Закону встановлено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Крім того, підставою для визнання рішення Івано-Франківської міської ради «Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень» про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 (ідент код НОМЕР_1 ) по АДРЕСА_1 площею 0,0998 га. є те, що надання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в зоні, яка згідно генерального плану міста належить до території складів та баз, суперечить містобудівній документації та чинному законодавству.

Відповідно до п.9 ст. 118 ЗК України, проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно- епідеміологічним органами, органом архітектури та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Згідно зі статтями 19, 20 ЗК України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на відповідні категорії, у тому числі й землі водного фонду; віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Подібний порядок встановлено й для зміни цільового призначення земель, що згідно із частиною другою статті 20 ЗК України проводиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення(викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Відповідно до статті 21 ЗК України порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень про надання земель, угод щодо земельних ділянок, відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною тощо.

Оскільки земельна ділянка, яка передана ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства по факту знаходиться в межах земель віднесених до території складів та баз згідно генерального плану м. Івано-Франківська то передача даної земельної ділянки ОСОБА_1 є порушенням чинного законодавства.

Статтею 41 Конституції України, статтею 321 ЦК України визнано, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ч. 2 сг. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року «Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень» про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 площею 0,0998 га на якій розміщено об'єкт нерухомого майна, що належить ТзОВ «О.І. Груп» на праві власності, є незаконним і підлягає скасуванню, так як суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права і інтереси ТзОВ «О.І. Груп».

Видача державного акту на право власності на земельну ділянку та державна реєстрація є похідними від рішення про передачу у власність земельної ділянки, а тому у разі визнання незаконним та скасування рішення визнається недійсним Державний акт та скасовується державна реєстрація, про що свідчить практика Верховного Суду України.

Так, в постанові Верховного Суду України від 22.05.2013 року № 6-33цс13 висловлена правова позиція: «Державні акти на право власності на земельні ділянки є документами, що посвідчують право власності й видаються на підставі відповідних рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень. У спорах, пов'язаних із правом власності на земельні ділянки, недійсними можуть визнаватися як зазначені рішення, на підставі яких видано відповідні державні акти, так і самі акти на право власності на земельні ділянки. Визнання недійсними державних актів на право власності вважається законним, належним та окремим способом поновлення порушених прав у судовому порядку. Визнання незаконним рішення міської ради про передачу земельної ділянки у власність є підставою для визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку, який видано на підставі цього рішення, та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку.»

Статтею 21 ЦК України встановлено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси. Суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що позов є обгрунтованим та таким, що підлягає до задоволення в цілому.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 25,26,71,73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 21, 377 ЦКодексу України, ст.ст.19-21, 118,120,122, 123,151, 186-1 ЗК України, ст.ст. 4, 12, 13, 76-81, 247 ЦПК України, керуючись ст. ст. 12, 81,258, 259, 263-265, 273 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «О.І. Груп» до Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування п.п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року "Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень" про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську площею 0,0998 га; визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670 від червня 2012 року на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,0998 га (кадастровий номер 2610100000110020053), розташовану по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську , виданого ОСОБА_1 ; скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, зареєстровану в червні 2012 року за ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670; визнання незаконним договору купівлі-продажу земельної ділянки від 18.07.2012 року укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та скасування державної реєстрації права власності на дану земельну ділянку - задоволити.

Визнати незаконним та скасувати п.п. 28 рішення Івано-Франківської міської ради від 27.04.2012 року "Про передачу у власність та надання в користування громадянам земельних ділянок та внесення змін до рішень" про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_1 по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську площею 0,0998 га.

Визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670 від червня 2012 року на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,0998 га (кадастровий номер 2610100000110020053), розташовану по вул. Микитинецькій в м.Івано-Франківську , виданий ОСОБА_1 .

Скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, зареєстровану в червні 2012 року за ОСОБА_1 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯМ 596670.

Визнати незаконним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 18.07.2012 року укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Довідка: повний текст рішення виготовлено 15.10.2019 року.

Суддя Пастернак І.А.